Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Coș pe buză .

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
Mi-a iesit o chestie deasupra buzei de sus , si 99 % cred ca este cos .. Nu vreau sa il sparg pentru ca stiu si eu ca se infecteaza zona .. etc.  As vrea sa stiu ce sa ii fac pentru a scapa de el definitiv ..  Uitati pun si o poza . Aseara la culcare am pus putina pasta de dinti pe el si acum se vede mai alb / galbejit ..

#2
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

 nabunu, on 29th July 2009, 10:12, said:

Mi-a iesit o chestie deasupra buzei de sus , si 99 % cred ca este cos .. Nu vreau sa il sparg pentru ca stiu si eu ca se infecteaza zona .. etc.  As vrea sa stiu ce sa ii fac pentru a scapa de el definitiv ..  Uitati pun si o poza . Aseara la culcare am pus putina pasta de dinti pe el si acum se vede mai alb / galbejit ..
Din cate stiu, exista niste plasturi la farmacii pentru herpes. Sper sa te ajute. Daca este doar cos, e mai usor, dar daca este herpes ... va trebui sa ai grija si de cei din jurul tau (se transmite prin contact direct si indirect - pahare, vesela)

#3
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
Nu este herpes .

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,077
  • Înscris: 10.04.2006
E cos toata ziua.
Sparge-l si-ti trece :)
Intrebare: Cat a durat pana a ajuns in stadiul asta?
Ca am avut si eu odata ceva de genul si a durat o luna pana sa evolueze pana in ultimul stadiu :ciocan:

#5
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
Il am de ceva timp .. dar era nesemnificativ , ca o aluniță  mică .. acum a devenit asa .

#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Intre timp, l-ai mai deranjat? Ai incercat sa il storci?

Edited by GlobalMods, 29 July 2009 - 23:50.


#7
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
Incredibil .. Mi-a trecut fostul cos , acum am altul in acelasi loc .. dar nu se observa , doar ma deranjeaza  pe mine ,atat fizic , cat si moral .

#8
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
N-are nimeni nici o solutie impotriva acestui .. "fenomen" ? :D

#9
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009
poza aia e neclara, nu se observa nimic. daca ti-a iesit altul, la fel in acelasi loc probabil ai un focar de infectie acolo.
cum arata cosul nou aparut? tot asa cu capul alb? ca o mica bula cu puroi?

#10
Den2009

Den2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 22.09.2009
nu stiu daca e chiar "focar de infectie " cum spune dricsulescu, dar am patit si eu aceeasi chestie de cateva ori. solutia ar fi ori sa il storci si sa il dezinfectezi, cu toate ca mai mult ca sigur, dupa un timp iar iti va aparea.. ca si la furuncul, oricat ai vrea sa il "scoti" tot se mai face, ori sunt plasturi, speciali de cosuri, cum sunt cei pt herpes, dar acestia sunt pt cosuri. poate exista si de alte firme, dar eu folosesc de la Balea ( Balea - Soft + Clear - Anti-Pickel Patches ) si sunt f buni, pe mine, cel putin , ma ajuta... de exemplu daca pui un plasture seara inainte sa te culci, si dormi cu el, dimineata , il dai jos.. si nici nu atingi bine cosul ca pocneste... iasa tot puroiul de acolo.

stiu, din proprie experienta, ca sunt enervante cosurile din zona aceea, dar trebuie cumva sa " te scapi de ele " ... plasturii ii cumpar din reteaua de magazine DM, dar poate se gasesc si in farmacii.

#11
nabunu

nabunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.08.2007
Stii cumva pe unde gasesc plasturii aceia ?

Mi-a aparut un cos si pe frunte , in acelasi loc unde am mai avut un cos inainte .

Edited by nabunu, 18 October 2009 - 15:38.


#12
Den2009

Den2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 22.09.2009
ti-am raspuns intr-un mesaj ca postarea a disparut...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate