Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Belkin wireless G Router cum se configureaza?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
xxgeoxx

xxgeoxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 22.07.2006
hello all, am nevoie de ajutor... am Inet cu IP dinamic de la rds (fiber optica), am cumparat un Belkin G Wireless Router basic home connectivity, dar nu reusesc sa ma conectez prin ac router la Inet FARA wireless ... mentionez ca l-am cumparat pt a-l folosi FARA wireless... care este problema, ma poate ajuta cineva? am urmat toti pasii din setup asistance, dar la ultimul imi spune ca este o problema pe care o pot rezolva doar apeland la un centru service Belkin...
astept orice sfat...

#20
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Pune niste print screen-uri cu paginile de configurare,cauta mai bine,trebuie sa aiba pe undeva functia de a dezactiva wireless-ul.

#21
vasilevasile63

vasilevasile63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2009
Salut
Am avut net de la upc (cu modem,foloseam si un router wireless Belkin (G) pt laptop) am trecut la rds (fara modem).
Am descktop si laptop,am configurat router-ul cu ajutorul laptop-ului.rezultatul este >am net wireless pt laptop, dar nu si la descktop (prin cablu).
Am incercat sa mai configurez inca o data routerul dar prin descktop,dar nu il vede,precizez ca nu cablu e problema ,acelasi cablu l-am folosit si la laptop pt configurare .
Ptr laptop totul a fost simplu, am conectat router conform manualului,am bagat cd de instalare si a mers perfect,dar descktop-ul nu vede routerul.
Daca are cineva o solutie .....
Multumesc anticipat.

#22
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
ReCiteste manualul routerului si refa setarile CUM TREBUIE PE ROUTER!
pe scurt:
-setari automate pe calculatorul de pe care faci setari
-faci setarile in browser la adresa din manual si NU CU CD-ul
-SETEZI pe router pppoe cu user/parola DAR NU TRECI NIMICA LA SERVICE NAME
-stergi toate conexiunile pppoe de pe toate calculatoarele
-restart router/calculatoare
-ai net

Bafta!

Edited by Ravy, 13 September 2010 - 16:29.


#23
vasilevasile63

vasilevasile63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2009
ok,poate nu m-am facut  inteles prea bine.
descktopul nu vede routerul,am facut tot ce mi-ai indicat (dinainte de a posta primul mesaj),deci,cand deschid browser (chrome,mozzila) si bag adresa din manual 192.168.2.1> Aceasta pagina web nu este disponibila.Deci aici eu gasesc problema,nu ajung la user....
Precizez faptul ca nici routerul nu sesizeaza introducerea cablului  ( am la router 4 porturi pt conectarea la desktop ),adica nu se aprinde cifra corespunzatoare portului folosit 1(sau 2,3,4) asa cum se aprinde atunci cand conectez cablul la laptop.
AM facut setarile si pt LOCAL AREA CONNECTION ,(AM BIFAT internet protocol TCP/IP) iar in momentul cand am dat OK ,a disparut X-UL de pe iconita <local area connection< pentru 1 secunda.
Deci cu descktop-ul ma pot conecta la net doar daca bag cablul (rds) direct in calculator,si nu prin router asa cum imi doresc .

#24
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
reseteaza routerul daca nu-l gasesti la adresa 192.168.2.1.
hard reset se face tinand apasat butonul de reset de pe router 10 secunde.
Precis e ceva schimbat, poate pus sa mearga ca access point sau ceva si are alt ip. Incearca dupa aia cu 192.168.2.1
Trebuie sa mearga.

Edited by Vlad_Draku, 09 December 2009 - 11:17.


#25
djnerio

djnerio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.07.2005
am achizitionat un router belkin g wireless , am facut toate setarile necesare , probleme nu am intampinat in timpul setarilor , singura problema care am descoperit-o este urmatoarea : se deconecteaza destul de des si nu stiu ce sa-i fac

mentionez ca am internet de la rds

multumesc anticipat

#26
smecherulucian07

smecherulucian07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2010
Salut! am nevoie de ajutor....eu nu am nevoie de acces point dar am dat din greseala cautam NAt sau client ip filter pentru a tine un server de cs si am dat de accces point si am dat enable...cum pot repara asta? acum celalalt calculator nu are internet si la  "KING"(calculatorul care are routerul conectat) acum am net pe rds...adica am conectat cablul rds la calculator!

va rooooooog ajutor!

                                                                                      Multumesc anticipat!

#27
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Cauta in manual cum se face reset to factory defaults. Fa asa cum scrie acolo si refa manual toate setarile cum ai nevoie.

Bafta!

#28
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Intra pe http://192.168.2.1 si ai acolo Restore

#29
smecherulucian07

smecherulucian07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2010

Quote

Intra pe http://192.168.2.1  si ai acolo Restore

dar nu pot intra pe 192.168.2.1 de pe rds zice ca "sta prea mult sa se incarce" si nu intra

#30
icedavyd

icedavyd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.09.2008
am acizitionat acum ceva timp un router wireless belkin G,este cel standard fara antena si toate au mers bine doar ca in ciuda providereului de internet imi deconecteaza browserul,de exemplu daca sunt pe yahoo messenger in timpul in care browserul nu-mi mai incarca paginile eu pot comunica pe messenger iar daca downloadez ceva cu torrentul acesta continua sa descarce,acum am internet de la rds(fiberlink) dar am avut si alti provideri si aveam aceeasi problema..pe router am conectat un pc prin cablu,iar un alt pc si laptopul prin wireless iar atunci cand se deconecteaza se intampla pe toate pc-urile in acelas timp..l-am dus la service si mi-au dat altul dar face la fel :deadtongue:  si voiam sa stiu daca este vre-o problema de la router sau vre-o setare pe care am activat-o in plus...ce ma sfatuiti sa fac? :confuzzled:

Edited by icedavyd, 09 September 2010 - 01:14.


#31
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
sa citesti acest topic

#32
mr_boxi

mr_boxi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2008

View Posticedavyd, on 9th September 2010, 02:12, said:

am acizitionat acum ceva timp un router wireless belkin G,este cel standard fara antena si toate au mers bine doar ca in ciuda providereului de internet imi deconecteaza browserul,de exemplu daca sunt pe yahoo messenger in timpul in care browserul nu-mi mai incarca paginile eu pot comunica pe messenger iar daca downloadez ceva cu torrentul acesta continua sa descarce,acum am internet de la rds(fiberlink) dar am avut si alti provideri si aveam aceeasi problema..pe router am conectat un pc prin cablu,iar un alt pc si laptopul prin wireless iar atunci cand se deconecteaza se intampla pe toate pc-urile in acelas timp..l-am dus la service si mi-au dat altul dar face la fel :deadtongue:  si voiam sa stiu daca este vre-o problema de la router sau vre-o setare pe care am activat-o in plus...ce ma sfatuiti sa fac? :confuzzled:

Hello all.icedavyd si eu am achizitionat tot acest router si am exact acelasi problema ca si tine.avem un pc desktop si 2 laptopuri.se deconecteaza browserul si daca folosesc browserul doar de pe desktop pc si nu downloadez nimic cu q torrent.ai reusit sa faci ceva setari cu care sa fie mai stabil conexiunea?

#33
mr_boxi

mr_boxi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2008
a trecut ceva timp de cand am postat dar nu prea am avut timp ca sa ma ocup de router.revin acum chiar nimeni nu stie vreo solutie ca sa am conexiunea mai stabila.din cand in cand ingheta netul si dupa cateva minute merge iarasi.de exemplu dau un serach pe google apare ceva click pe site si numai incarca situl,asta la desktop si la laptop se deconecteaza dintr-o data.semnal are dar degeaba.

#34
valy_777p

valy_777p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.01.2008
Am aceiasi problema cu un Belkin-F6D4230-4 si nu stiu ce sa mai fac.Am sunat si la rds,dar nu este de la ei problema,l-am configurat din nou si sunt zile cand functioneaza fara probleme. :confuzzled:

#35
Vlasceanu

Vlasceanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.12.2015
Am și eu router de la telekom .și vreau sa îl schimb cu altul cum fac

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate