Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Tabere scolare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gustibus

gustibus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.01.2008
Pentru a evita sa chinuim copii in tabere unde nu sunt tratati corespunzator deschid acest subiect pentru ca nu exista un loc unde ne putem orienta unde sa ne trimitem copii si unde nu.
Pentru ca am copilul in tabara la Piatra Neamt la Cozla si de trei zile mananca din banii de buzunar si credeti-ma nu e un copil "scarandiv" nu trimiteti copilul in aceasta tabara. Daca ar fi fost mai aproape m-as fi dus pana acolo sa-mi iau copilul dar din Prahova pana la Neamt e cale lunga si nici nu am timpul necesar sa ma duc pana acolo si sa vin inapoi in timp util sa ajung si la slujba.Sper ca acest post sa scuteasca multi parinti sa nu stea cu sufletul la gura pana vine copilul acasa din astfel de tabere scolare.

Edited by gustibus, 23 July 2009 - 20:54.


#2
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Va spun din experienta ca in nici o tabara nu e perfect. Am fost prin cateva locuri, si uneori era mai bine, alteori mai rau. Cel mai rau mi s-a parut la Ramnicu Valcea, unde am fost in iarna (bine, era tabara gratuita, de la minister, dar totusi...) si pe langa faptul ca paturile erau deplorabile ca nu am putut sa dorm bine 2 nopti (si exact in zilele urmatoare aveam de dat tezele :( ), ca in rest nu prea am dormit noi :D. Intr-un fel mi se pare un lucru bun sa treci si prin conditii mai urate, e placut la un moment dat. Alta experienta placuta a fost cand am ramas inzapeziti la poiana Brasov, si nu aveam nimic de mancare :D. Ne-am descurcat noi, dar sunt amintiri frumoase. Asa ca nu e chiar urat daca nu stai la hotel de 5 stele.

Va recomand o amanstire din Vatra Dornei, Amdormirea Maicii Domnului daca nu ma insel, unde pe langa faptul ca e exact ca la hotel (are vreo 2 corpuri destinate pentru vizitatori), este foarte ieftin si maicile sunt foarte grijulii, si mancarea e foarte buna. privelistea e superba, chiar prin fata manastrii e un rau si in spate un deal cu padure care daca va incumetati sa-l urcati e o priveliste superba.

#3
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 15.09.2009

 gustibus, on 23rd July 2009, 21:45, said:

Pentru a evita sa chinuim copii in tabere unde nu sunt tratati corespunzator deschid acest subiect pentru ca nu exista un loc unde ne putem orienta unde sa ne trimitem copii si unde nu.
Pentru ca am copilul in tabara la Piatra Neamt la Cozla si de trei zile mananca din banii de buzunar si credeti-ma nu e un copil "scarandiv" nu trimiteti copilul in aceasta tabara. Daca ar fi fost mai aproape m-as fi dus pana acolo sa-mi iau copilul dar din Prahova pana la Neamt e cale lunga si nici nu am timpul necesar sa ma duc pana acolo si sa vin inapoi in timp util sa ajung si la slujba.Sper ca acest post sa scuteasca multi parinti sa nu stea cu sufletul la gura pana vine copilul acasa din astfel de tabere scolare.


Desi e la rubrica unde sa NU trimitem copii, recomand taberele "Radutravel". Desi sunt un pic cam scumpe (1000-1100 ron 6 zile) conditiile sunt f. bune, instructorii supercalificati si activitatile copiilor sunt atat placute cat si instructive.

#4
pande-le

pande-le

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.07.2011
Vad ca subiectul a murit de ceva vreme. Am sa-l reactivez eu. Nu trimtieti copiii in tabara la Poiana Zanelor, jud. Bistrita-Nasaud. Fetita mea a fost acolo in iulie (premiu la concursul Cangurul) si a venit plina de paduchi. Ne chinuim de 2 saptamani sa scapam de ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate