Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Ce visati de obicei?

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#109
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

Navarre, on Jul 8 2005, 23:25, said:

Tu cand visezi lucida, esti beata?

<{POST_SNAPBACK}>



asta e o intrebare retorica, nu?  :peacefingers:

#110
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

Epurica, on Jul 9 2005, 00:29, said:

asta e o intrebare retorica, nu?  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

lhretrorica, dla.

#111
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

Epurica, on Jul 8 2005, 23:28, said:

nu, aia se numeste reverie.

<{POST_SNAPBACK}>

asta nu e un fel de hipnoză? :confuzzled:

#112
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

maxy, on Jul 8 2005, 23:31, said:

asta nu e un fel de hipnoză? :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>


nup, pentru ca in hipnoza nu ai control voluntar.

#113
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
deci hipnoză controlabilă... nu știu dacă există termenul. cum ajungi la această stare?

Edited by maxy, 08 July 2005 - 23:34.


#114
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

maxy, on Jul 9 2005, 00:33, said:

deci hipnoză controlabilă... nu știu dacă există termenul. cum ajungi la această stare?

<{POST_SNAPBACK}>

Inghiti.

#115
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

maxy, on Jul 8 2005, 23:33, said:

deci hipnoză controlabilă... nu știu dacă există termenul. cum ajungi la această stare?

<{POST_SNAPBACK}>



de hipnoza controlabila nu stiu, dar tata jung a dezvoltat poate cel mai simplu model de a ajunge la o visare lucida. cica in fiecare dimineata, cand te trezesti, notezi visul, si asa faci de fiecare data. nu numai evenimentele din vis, dar foarte important si starile.
daca exista un element care se repeta, sa zicem visezi mereu ca te urmareste cineva, incerci sa gasesti o modalitate de a scapa de acel lucru, si iti impui ca in momentul i care mai visezi, sa faci acel ceva. de exemplu, cel mai suor si frecevent lucru este sa vrei sa iti iei zborul.  este foarte greu de realizat in vis, dar acolo totul e posibil.

#116
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

Epurica, on Jul 9 2005, 00:44, said:

de hipnoza controlabila nu stiu, dar tata jung a dezvoltat poate cel mai simplu model de a ajunge la o visare lucida. cica in fiecare dimineata, cand te trezesti, notezi visul, si asa faci de fiecare data. nu numai evenimentele din vis, dar foarte important si starile.
daca exista un element care se repeta, sa zicem visezi mereu ca te urmareste cineva, incerci sa gasesti o modalitate de a scapa de acel lucru, si iti impui ca in momentul i care mai visezi, sa faci acel ceva. de exemplu, cel mai suor si frecevent lucru este sa vrei sa iti iei zborul.  este foarte greu de realizat in vis, dar acolo totul e posibil.

<{POST_SNAPBACK}>

In vis, ca si in moarte toti suntem egali. Tata Jung era la o bere cand BlackLaba sustinea aceasta dizertatie.
Sunt de acord, totusi, ca atat timp cat nimic nu exista, totul e posibil.

#117
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

Navarre, on Jul 8 2005, 23:47, said:

In vis, ca si in moarte toti suntem egali. Tata Jung era la o bere cand BlackLaba sustinea aceasta dizertatie.
Sunt de acord, totusi, ca atat timp cat nimic nu exista, totul e posibil.

<{POST_SNAPBACK}>


tata laba e un discipol care nu e vrednic de cel ce l-a hranit cu intelepciune. raspunsul este respins.

#118
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

Epurica, on Jul 9 2005, 00:49, said:

tata laba e un discipol care nu e vrednic de cel ce l-a hranit cu intelepciune. raspunsul este respins.

<{POST_SNAPBACK}>

Haha, cel ce l-a hranit cu intelepciune. Ai de la mine un time-out bine meritat. Bine meritat. Pe bune.

#119
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

Skodaru, on Apr 29 2005, 08:10, said:

... oricum in weekend o sa incerc sa stau cu ochii inchisi asa cum ai zis, sa vad tine figura? ... oricum daca nu-mi place ce am visat, nu mai fac cum zici!

<{POST_SNAPBACK}>


Dacă nu are efecte, bea berică multă, multă, o să cazi într-un somn agitat, intens traversat de vise sau poți să-l invoci pe Zeul Somnului, Onirus.  :D

#120
mitimarius

mitimarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.07.2009
Cel mai frecvent vis la mine e ca fug si ma impiedic  :P

#121
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007
cel mai adesea visez ca zbor , sau cad de la o inaltime foarte mare , sau ca sunt alergata de un cerber .....

deasemenea , am si vise premonitorii ..... si vise foarte lucide , in care imi dau seama ca visez , si sunt practic captiva in mintea mea , caci nu ma pot trezi.

destul de scary uneori , insa in ultima perioada am incercat sa profit de aceste "vise lucide" si sa fac ce vreau eu in acele vise , dar e foarte greu.

#122
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Prostii....adica cum ai explica o calatorie intr-o masina mai veche care te ducea inspre un loc de scaldat.
Sau o poarta spre alta dimensiune care scurteaza peste 500 de km in 50 de metri.

#123
Gliphy

Gliphy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.10.2009
Visez mereu chestiile de care ma tem cel mai tare... si imi visez foarte des fratii.  :(

Edited by Gliphy, 19 October 2009 - 18:40.


#124
costelva

costelva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 25.08.2009

View Postovidelu, on 28th April 2005, 08:38, said:

La intrebarea aceasta nu ma refer la ceea ce doriti sa se intample, ci la visele propriu-zise.

Eu unul in fiecare saptamana visez cate un Airbus sau MIG prabusindu-se la cativa metri de mine. Deja e o obisnuinta in somn, ca atunci cand vad un avion sa ma astept sa se prabuseasca in apropiere.

Macar ma bucur ca nu sunt pasager sau pilot; desi mi-ar place sa strang o stewardeza (am scris bine?) in brate in acele clipe, asa pentru consolare!

Exista vreo persoana pe aici care se pricepe cat de cat sa interpreteze visele?

Vreau sa stiu si ce visati voi foarte des, sau chiar zilnic, poate gasim ceva vise comune.
eu visez ca ma plimb prin gradina de legume cu o varza in cur, si apari tu si incepi sa musti de ia pana ajungi la buci si atunci ma trezesc

#125
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
eu visez des ca ,conduc o masina....sau ca zbor.....:D si de multe ori visez ca fac excursii prin diverse locuri....care mi se par chiar ciudate.....si necunoscute....:D

Edited by _raz_, 11 November 2009 - 23:09.


#126
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Pe Andreea Balan :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate