Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

euro 26 bcr

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008
salut.mi-am facut la facultate fiind promotie sau ..erau cei de la banca pe acolo.un card euro 26 la bcr.am primit cardul pe care mi-am pus poza  niste foi cum sa folosesc 24 banking si digipas-ul .trb sa ma duc la banca sa fac o cerere de card? presupun ca primesc si card... nu?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xcdvdme, on 15th July 2009, 19:52, said:

salut.mi-am facut la facultate fiind promotie sau ..erau cei de la banca pe acolo.un card euro 26 la bcr.am primit cardul pe care mi-am pus poza  niste foi cum sa folosesc 24 banking si digipas-ul .trb sa ma duc la banca sa fac o cerere de card? presupun ca primesc si card... nu?
Nu pricep mai nimic: nici ce anume ai facut deja, nici ce intrebi. Cum adica ai primit cardul dar intrebi daca trebuie sa faci cerere de card? Si daca ai primit cardul, ce alt card mai vrei sa primesti?
Eu zic sa reformulezi intrebarea, punand si semnele de punctuatie pe acolo pe unde lipsesc.

#3
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008

 vax, on 15th July 2009, 22:48, said:

Nu pricep mai nimic: nici ce anume ai facut deja, nici ce intrebi. Cum adica ai primit cardul dar intrebi daca trebuie sa faci cerere de card? Si daca ai primit cardul, ce alt card mai vrei sa primesti?
Eu zic sa reformulezi intrebarea, punand si semnele de punctuatie pe acolo pe unde lipsesc.
am primit cardul euro 26 si intrebam de card de credit

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xcdvdme, on 16th July 2009, 19:33, said:

am primit cardul euro 26 si intrebam de card de credit
www.bcr.ro --> "Carduri" --> "Credit si co-brand".
Nu doar ca trebuie cerere, dar trebuie sa ai venituri (ex: Powercard - minim 500 RON/luna) si sa faci dovada acestora (adeverinta de salariu, copie carte de munca, etc.)

#5
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008

 vax, on 16th July 2009, 21:31, said:

www.bcr.ro --> "Carduri" --> "Credit si co-brand".
Nu doar ca trebuie cerere, dar trebuie sa ai venituri (ex: Powercard - minim 500 RON/luna) si sa faci dovada acestora (adeverinta de salariu, copie carte de munca, etc.)
pai daca sunt student...dc trebuie sa fac dovada pt toate astea? fara cardul de credit ,cardul euro 26 nu e valabil?

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xcdvdme, on 16th July 2009, 21:56, said:

pai daca sunt student...dc trebuie sa fac dovada pt toate astea? fara cardul de credit ,cardul euro 26 nu e valabil?
Cine ti-a zis ca nu e valabil fara un card de credit? Ziceai ca ai primit cardul Euro 26. Inseamna ca il poti folosi.

Cardul Euro 26 este card de debit. Adica il poti folosi cum vrei, cata vreme iti pui bani in cont.
Cardul de credit functioneaza pe o linie de credit deschisa de banca. Adica nu sunt banii tai, sunt banii bancii, pe care-i poti folosi ca un imprumut (intre altele platesti dobanda).
Evident ca, fiind o linie de credit, trebuie sa arati bancii ca poti returna sumele folosite, si pentru asta se cere dovada veniturilor.

#7
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008

 vax, on 17th July 2009, 10:34, said:

Cine ti-a zis ca nu e valabil fara un card de credit? Ziceai ca ai primit cardul Euro 26. Inseamna ca il poti folosi.

Cardul Euro 26 este card de debit. Adica il poti folosi cum vrei, cata vreme iti pui bani in cont.
Cardul de credit functioneaza pe o linie de credit deschisa de banca. Adica nu sunt banii tai, sunt banii bancii, pe care-i poti folosi ca un imprumut (intre altele platesti dobanda).
Evident ca, fiind o linie de credit, trebuie sa arati bancii ca poti returna sumele folosite, si pentru asta se cere dovada veniturilor.
cardul euro 26 nu are nici o banda magnetica (cel putin asta pe care il am eu ) ca sa il folosesti in atm

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu ce fel de card ai primit tu. In mesajul original ai spus card Euro 26 BCR. Acest card este un card de debit, sub sigla VISA, deci are si banda magnetica, si poate fi folosit si la ATM/POS/etc.
Apropo de care: vezi ca, desi comisionul nu e foarte mare daca-l folosesti, in caz ca e nefolosit comisionul urca la 10 RON/luna, care mi se pare imens, pentru un card de debit.

#9
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008

 vax, on 17th July 2009, 13:29, said:

Nu stiu ce fel de card ai primit tu. In mesajul original ai spus card Euro 26 BCR. Acest card este un card de debit, sub sigla VISA, deci are si banda magnetica, si poate fi folosit si la ATM/POS/etc.
Apropo de care: vezi ca, desi comisionul nu e foarte mare daca-l folosesti, in caz ca e nefolosit comisionul urca la 10 RON/luna, care mi se pare imens, pentru un card de debit.
uite asa arata : http://www.europafm....b-540-0-192.jpg

#10
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
omu' a primit o legitimatie Euro26, d'aia e confuz. care legitimatie poate fi folosita pentru reduceri si alte chestii, dar n-are legatura cu contul sau banii.

cardul de debit il ridici de la sediu, sau daca ti-au spus, poate de la o filiala din zona ta. dar numai tu stii asta.

#11
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008

 daimon', on 17th July 2009, 15:22, said:

omu' a primit o legitimatie Euro26, d'aia e confuz. care legitimatie poate fi folosita pentru reduceri si alte chestii, dar n-are legatura cu contul sau banii.

cardul de debit il ridici de la sediu, sau daca ti-au spus, poate de la o filiala din zona ta. dar numai tu stii asta.
ok mersi si daca nu fac cerere de card si pastrez doar legitimatia e vreo problema? ca deja am destule carduri

#12
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Nu's sigur, dar din cate stiu cardul este emis oricum, ramanand sa-l ridici de la banca. La BRD dupa cateva luni in care nu l-am ridicat, mi l-au trimis sa fie distrus, si gata. Dar de ce nu suni la ei sa intrebi, mai bine?

Quote

Pentru orice informatii suplimentare va rugam sa ne contactati folosind una din modalitatile urmatoare: Serviciul InfoBCR , disponibil zilnic intre 8:00 si 22:00, la urmatoarele numere de telefon: 0801.0801.227 apelabil din reteaua de telefonie fixa, taxabil la tarif local, 021/407.42.00 apelabil din orice retea, sau *0801227 apelabil prin intermediul serviciului Vodafone EasyDial


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate