Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

Serviciul R.C.S. (analogic și digital) devine Digi TV Cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Iar pe factura de la cablu va aprea digi cablu ?!?

#20
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

R.C.S.&R.D.S. contraataca: da telefonie fixa prin reteaua mobila in zonele in care nu are cablu.

  R.C.S.&R.D.S., numarul doi pe piata locala de telefonie fixa, si-a extins atacul pe acest segment de piata lansand o oferta de servicii prin intermediul retelei sale de telefonie mobila in zonele in care nu poate oferi voce fixa prin infrastructura de cablu si fibra optica.
  • Serviciul de telefonie fixa este furnizat prin intermediul unui terminal care seamana cu un aparat clasic de telefonie fixa, care este produs de compania chineza Huawei si este oferit gratuit in custodie clientilor.
  • Oferta R.C.S.&R.D.S. este adresata doar clientilor care utilizeaza deja serviciile de televiziune prin cablu sau satelit ale companiei - principala linie de business a operatorului.
  Cea mai agresiva oferta: 2 euro pe luna
  • Respectandu-si renumele, R.C.S.&R.D.S. ofera serviciul de telefonie fixa printr-o retea mobila la cel mai mic tarif de pe piata, de doi euro pe luna. Abonamentul ofera convorbiri gratuite si nelimitate catre orice numar fix sau mobil din reteaua R.C.S.& R.D.S. Apelurile catre retelele fixe sunt taxate cu 1 eurocent pe minut, iar cele catre retelele de telefonie mobila cu tarife intre 5 si 6,5 EUROCENȚI pe minut, in functie de destinatie.
  • La Orange, cel mai ieftin abonament de telefonie fixa - care include insa si acces la internet, are un cost lunar de 14,3 EURO. La Vodafone, cel mai ieftin abonament are un cost lunar de 5,5 EURO in timp ce la Zapp, operator achizitionat de Cosmote, cel mai mic tarif lunar este de 3,6 EURO. Romtelecom are aceleasi planuri tarifare pentru telefonia fixa, indiferent de reteaua prin care ofera serviciile (mobila sau fixa), cel mai ieftin abonament avand un cost lunar de 8,2 EURO.
  • Oferta R.C.S. este disponibila doar in anumite zone geografice, in special in cele unde compania nu poate oferi telefonie prin cablu sau unde nu are retea prin cablu, dar unde are clienti pe televiziunea prin satelit.
  • Conform datelor furnizate de serviciul de relatii cu clientii al R.C.S.&R.D.S., oferta este valaibla in judete precum Bihor, Cluj, Satu Mare, Salaj, Maramures, Brasov, Iasi, Timis si Constanta.
  • In unele judete - precum Brasov si Vaslui, oferta este disponibila doar in anumite zone, care sunt acoperite de reteaua mobila.
  •   Teoretic, terminalul Huawei permite si accesarea internetului insa oferta RCS&RDS nu include momentan aceste servicii.
  • R.C.S., care este numarul unu pe piata locala de servicii TV, face practic un gest asemanator celui facut de Romtelecom prin lansarea serviciului TV Dolce: incearca sa-si fidelizeze baza de utilizatori si sa-si extinda baza de venituri.
  • Compania controlata de Zoltan Teszari nu este prima care ofera in Romania telefonie fixa prin reteaua mobila: "pionierul" pe aceasta piata este Zapp, care a lansat serviciul FixTel in anul 2005. Acum, si Orange, Vodafone si Romtelecom ofera servicii similare.
     Brandurile, unificate sub umbrela Digi.

  R.C.S.&R.D.S. si-a unificat recent toate brandurile sub care isi ofera serviciile sub "umbrela" Digi, conform unui anunt de pe saitul companiei. Astfel, serviciile de telefonie sunt furnizate acum sub "brand-ul" Digi Tel in loc de RDS.Tel, rdsLink (servicii internet) devine Digi Net, iar R.C.S. devine Digi TV Cablu. R.C.S. a folosit pentru prima oara "brand-ul" Digi pentru serviciile de televiziune prin satelit.

     Cea mai discreta companie telecom
  • R.C.S.&R.D.S. este operatorul telecom cu cea mai discreta politica de comunicare publica de pe piata, strategie care urmeaza indeaproape atitudinea proprietarului companiei - omul de afaceri Zoltan Teszari, de a nu aparea in public si de a nu acorda interviuri, nici macar prin e-mail. Astfel, compania anunta rareori noile produse si servicii prin comunicate de presa, cel mai adesea datele fiind publicate doar pe paginile web ale companiei. In acelasi timp, directorul general Alexandru Oprea si directorul de dezvoltare Valentin Popoviciu apar de regula in public de doua ori pe an si raspund rareori intrebarilor jurnalistilor. In aceste conditii, serviciul de relatii cu clientii este cea mai utilizata sursa de informare privind structura ofertelor R.C.S.
  Sursa: http://www.zf.ro/bus...-cablu-4642787/

#21
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

View PostShieu, on 17th July 2009, 02:10, said:

Iar pe factura de la cablu va aprea digi cablu ?!?


pai odata si odata tot o sa schimbe ei, deocamdata este pe vechia denumire !

poate cei "noi" adica cei care se aboneaza la ei de .. la o data in colo, poate o sa fie pe denumirea noua contractul !

#22
NCL

NCL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2009
DigiTV prin cablu inseamna ca pot viziona programele de TV transmise digital prin cablu folosind tuner-ul digital al TV-ului DVB-C?
Am facut o scanare si mi-a rezultat 69 de programe dar pot viziona doar 6 (RTL, DigiSport, Music Channel, OTV...). Se fac setari speciale la TV?
Calitatea celor 6 posturi sunt net superioare celor anologice, merita.
Am pachetul EXTRA si nu am receiver-ul de la RCS!!!!. A mai incercat cineva?

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,985
  • Înscris: 14.10.2008
Nu, nu inseamna deloc asa- toate serviciile RCS se numesc DIGI- dar la serviciul de CABLU DIGITAL vei vedea toate posturile numai cu receiverul/STB-ul de la RCS!!!

#24
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.01.2008

View PostNeaceasca85, on 29th August 2009, 14:08, said:

Nu, nu inseamna deloc asa- toate serviciile RCS se numesc DIGI- dar la serviciul de CABLU DIGITAL vei vedea toate posturile numai cu receiverul/STB-ul de la RCS!!!
Nu necesită nici un receiver, eu am Pachet bază special de la Digi Cablu (digital), doar pentru posturile de filme h.., ci...x, etc. Nu este necesar receiverul, eu prind pe Digi Cablu peste 60 de programe, dar nu am memorat pe toate ca să pun pe celelalte mai noi, care vor fi introduse (chiar și cele locale) Bază special este pachetul de bază + extra complet (cu excepția canalelor cu plată, h.., m.x p..k, etc)

Edited by Clau44, 25 December 2009 - 19:34.


#25
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,387
  • Înscris: 21.11.2008

View PostClau44, on 25th December 2009, 19:33, said:

Nu necesită nici un receiver, eu am Pachet bază special de la Digi Cablu (digital), doar pentru posturile de filme h.., ci...x, etc. Nu este necesar receiverul, eu prind pe Digi Cablu peste 60 de programe, dar nu am memorat pe toate ca să pun pe celelalte mai noi, care vor fi introduse (chiar și cele locale) Bază special este pachetul de bază + extra complet (cu excepția canalelor cu plată, h.., m.x p..k, etc)


Situatia ta, ca si Pachetare, este valabila in Putine Orase, -sau in anumite zone ale unor orase, ..in ce priveste Analogicul.

Iar Nea' Ceasca' se referea si la zonele unde EXTRA-ul Nu se vedea Complet.. din cauza ca lipseau Amplificatoarele de Retea pt. zona U.H.F., sau era semnal slab de Analogic pe U.H.F. (mai sunt si situatii dintr-astea..).


Iar din August 2009.. oricum s-a schimbat situatia de pe Digital, si oarecum chiar si in orasele unde DIGI T.V. Cablu Digital este inca transmodulat direct -de pe DIGI T.V. Satelit.  ;)

#26
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Eu nu inteleg o chestie la mine in oras pe Digi Cablu cu receiver majoritatea posturilor TV sunt cu 5 secunde in urma fata de acelasi post pe analogic. Stie cineva de ce?

#27
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View PostGabyyy93, on 3rd January 2010, 00:05, said:

Eu nu inteleg o chestie la mine in oras pe Digi Cablu cu receiver majoritatea posturilor TV sunt cu 5 secunde in urma fata de acelasi post pe analogic. Stie cineva de ce?
Delay-ul introdus de echipamentele de conversie analogic-digital pe lantul de transmisie. Daca este adevarat ca transmisia degitala se face direct din statia de la Bucuresti fata de cea analogica, care se face din statia din orasul respectiv, iti dai seama...

#28
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,992
  • Înscris: 21.08.2008
Sunt deja cateva luni de cand serviciile RCS & RDS sunt vandute sub un singur brand insa  nici acum DIGI nu se poate lauda cu un site unitar cu o grafica unitara pentru toate aceste servicii.
Domeniul rcs.ro e un domeniu scurt devenit abstract, nu mai este legat de serviciul de cablu analogic decat istoric, homepage-ul DIGI poate fi si DIGI.rcs.ro iar celelalte servicii pot ocupa alte subdomenii ale rcs.ro, cu o grafica comuna, eventual nuante de alb, gri, albastru diferite in functie de serviciu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate