Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

bube pt picioare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
macaquinho

macaquinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2009
deci de cateva zile cam 3,mau muscat niste musculite si mam tot scarpinat si miau aparut niste bubite p picioare in zona gambei si a tibiei si p stangu si p dreptu,mie tare frica sa nu am scabie..dar din cate am inteles apare p tot corpu,in special in zona degetelor..o sa pun o poza maine sa vedeti.. :rolleyes:

Edited by adadoi, 13 July 2009 - 07:27.
scrie corect. sterg urmatoarele mesaje scrise aiurea


#2
worlds_pain

worlds_pain

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 11.03.2008
pai da normal, daca te-au muscat musculite de picioare de ce sa te dai cu o crema mentolata sau ceva, ia si scarpina-te pana iei pielea de pe picioare  :lol:

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
da cu crema mentolata/tinctura
Daca nu trece in 2 zile mergi la dermatolog.
NU a murit nimeni de raie :D

#4
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Scabia nu incepe de la picioare, da mancarimi la caldura patului (noaptea sau cand dormi la pranz, whatever).

La farmacie gasesti alcool mentolat, alcool camforat (nota 10+), te poti da cu spirt sau cu otet din casa. Succes.

#5
blablaguy

blablaguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.06.2006
[ http://www2.picturepush.com/photo/a/2241810/img/2241810.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si pe mine ma mananca picioarele mult de acum cateva zile. Inainte purtam numai pantaloni scurti, de cand mi-am luat niste pantaloni mai lungi m-a cam luat cu mancarimea. De mancat ceva dubios n-am mancat.

Ma manca de fapt de la burta in jos, insa acum ma mananca doar picioarele, sa zicem ca mai putin decat acum 2 zile. Pe restul corpului n-am nimic.

Cred ca imi trece, dar as vrea sa stiu ce pot sa fac ca sa nu mai fiu tentat sa ma scarpin.

Alergie nu cred ca am caci nu prea mi se intampla mie asa ceva. Boala venerica nu are cum caci...sunt doar picioarele implicate si oricum bubitzele sunt mai mari si mai multe caci m-am scarpinat eu mult. Intoxicatie nu, caci v-am zis ca n-am mancat nimic ciudat zic eu, plus ca iar...e vorba doar de picioare. Unii zic ca se poate fi de la vremea asta schimbatoare...nu stiu. Pantalonii erau curati, i-am mai purtat si alta data pe vremurile astea mai reci deci nu e un material care sa fie nou pentru mine.

p.s. Ahh, ce buna e apa rece pe picioare. Mi-am amintit ca m-a mancat putin si restul corpului, dar doar putin si n-am nici o buba.

Edited by blablaguy, 10 September 2009 - 22:49.


#6
bibilushka

bibilushka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2010
buna..eu am o problema destul de ciudata...am pielea de pe picioare foarte aspra..niste bubite foarte mici pe toata suprafata pielii.ele sunt asa niste umflaturi in jurul firului de par..tot timpul trebuie sa astept sa fiu foarte bronzata pt a nu se vedea///le am de foarte mult timp..de pe clasa a 3a ..mai am 2...3 prietene cu aceeashi problema..la una dintre ele este mult mai grav...dermatologul i-a zis ca din cauza ca mama ei a fumat in timp ce era insarcinata...si mama a fumat da f putin...sa aiba legatura?? este o problema care pe mine ma deranjeaa f tare..pielea e tot timpul aspra la atingere..am tot fost la doctori,am intrebat lume...da nu prea baga nimeni de seama...folosesc tot felu de creme sa imi fie pielea mai fina dar degeaba raman bubitele alea rosii...orice as face.daca mi-ar da cineva un sfat bun,as fi recunoscatoare.daca o sa imi raspunda cineva o sa pun si o poza de aproape cu pielea...daca sunt bagata in seama aici.multumesc anticipat.

Edited by adadoi, 05 May 2010 - 07:12.


#7
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
mai degrabă e din cauza a ceea ce folosești pentru spălat, epilat, etc, dacă medicii au exclus o boală. Încearcă să pui un săculeț cu tărâțe în apă cînd faci baie, să folosești creme pentru bebeluși (nu ulei) în loc de ce folosești acum și să te hidratezi cum trebuie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate