Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Viata de vegetarian

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#271
mikaell21

mikaell21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.10.2005

View PostMoaca, on 28th May 2010, 14:53, said:

asta-mi aduce aminte de o cunostinta care-mi spunea ca a vazut gaini ciugulind un hoit de cal pe camp :)

Avand in vedere ca multe gaini crescute natural mananca regulat gandaci, rame etc, e absolut normal.

Daca ai vrut sa vii cu un argument 'inteligent' la ce am postati mai sus... nu prea ti-a iesit.

#272
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postmikaell21, on 28th May 2010, 14:57, said:

Avand in vedere ca multe gaini crescute natural mananca regulat gandaci, rame etc, e absolut normal.

Daca ai vrut sa vii cu un argument 'inteligent' la ce am postati mai sus... nu prea ti-a iesit.
Daca ai impresia ca am de gand sa ma cert cu cineva doar pentru ca are alte obiceiuri alimentare decat mine... te inseli.
Faceam doar conversatie, pur si simplu filmuletul respectiv mi-a adus aminte de remarca aia cu gainile.

#273
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
I-am citit documentul. Recomanda sa mancam organic. Sa mancam animale pentru a pastra echilibrul in ecosistem... si pentru ca e sanatos.
http://www.paulchek....etarianism1.htm

Faptul ca unele plante consuma viermi nu ma impresioneaza, nici ca asa e "normal" in natura.

Stiu doar ca nu-mi face placere sa mananc carne si ca n-as putea sacrifica un animal.

Edited by Transsive, 28 May 2010 - 15:23.


#274
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,177
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmikaell21, on 28th May 2010, 13:57, said:

Daca ai vrut sa vii cu un argument 'inteligent' la ce am postati mai sus... nu prea ti-a iesit.

:roflmaofast:
-Băi inteligentule!   După cum zice Puya.

View PostTranssive, on 28th May 2010, 15:23, said:

Stiu doar ca nu-mi face placere sa mananc carne si ca n-as putea sacrifica un animal.
Fair enough.
Ouă mănânci?

#275
kostake9

kostake9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2008
De vreo 3 luni am renuntat la carne, mai mananc totusi oua si branza...cel putin pentru o vreme. Pana acum a fost relativ usor, regret doar somonul, mai ales in sushi :D
O intrebare pentru vegetarienii mai vechi: ce se poate gati la gratar, fara carne, cand iesi cu prietenii la iarba verde? In afara de dovlecei si vinete nu imi vine nici o idee.

#276
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
ciuperci, porumb, ardei gras

#277
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Ardei gras, ceapa, ciuperci (doar cu sare sau cu cascaval), dovleac dulce, mar/para, cartof copt in jar, rosii cherry, etc

Pe frigarui sau ca atare.

#278
kostake9

kostake9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2008
Bune idei, multumesc. :OK:

#279
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View Postkostake9, on 20th April 2011, 17:37, said:

De vreo 3 luni am renuntat la carne, mai mananc totusi oua si branza...cel putin pentru o vreme. Pana acum a fost relativ usor, regret doar somonul, mai ales in sushi :D
O intrebare pentru vegetarienii mai vechi: ce se poate gati la gratar, fara carne, cand iesi cu prietenii la iarba verde? In afara de dovlecei si vinete nu imi vine nici o idee.

Daca oricum mananci oua si lactate nu are rost sa te abtii de la carne, sunt acelasi lucru. Legumele pe gratar nu iti aduc beneficii mari; sunt arse in proportie mare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate