Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...
 Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 

Vinzare masina intre firma si persoana fizica

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006
Am citit topicul sticky de aici si m-am cam lamurit cum e treaba cu inmatriculatul in acest caz:
- pe talon, la rubrica "Instrainat catre" trebuie sa apara numele meu, data si stampila societatii
- vinzare cu factura fiscala, in care sa se specifice marca, modelul si seria de sasiu
- certificatul fiscal al unei firme dureaza mult pina se obtine?

Masina a apartinut timp de 3 ani unei firme de leasing, apoi a trecut in proprietatea firmei de la care vreau sa o cumpar eu. In afara de banii dati (cu factura fiscala), se mai plateste altceva (afara de taxa de numere, talon, etc.)?

Pasii ar fi cam cei descrisi aici

#2
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 05.11.2005

View Postundesignus, on 6th July 2009, 15:36, said:

Am citit topicul sticky de aici si m-am cam lamurit cum e treaba cu inmatriculatul in acest caz:
- pe talon, la rubrica "Instrainat catre" trebuie sa apara numele meu, data si stampila societatii
- vinzare cu factura fiscala, in care sa se specifice marca, modelul si seria de sasiu
- certificatul fiscal al unei firme dureaza mult pina se obtine?

Masina a apartinut timp de 3 ani unei firme de leasing, apoi a trecut in proprietatea firmei de la care vreau sa o cumpar eu. In afara de banii dati (cu factura fiscala), se mai plateste altceva (afara de taxa de numere, talon, etc.)?

Pasii ar fi cam cei descrisi aici

Singura diferenta fata de achizitia de la o persoana fizica este certificatul fiscal al firmei.
Atentie este cel mai important lucru, nu da banii pana nu-l ai/ nu te duci cu reprezentantul firmei sa-l ia.
Daca firma are datorii mari (impozite, etc) nu il obtine decat dupa achitarea lor.
Este primul lucru pe care trebuie sa-l obtii, nu dureaza mai mult de 5 minute la administratia financiara, persoanele juridice au ghiseul lor separat,.

Edited by valyvis10, 07 July 2009 - 16:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate