Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce se intampla cu abonatii Zapp dupa preluarea de catre Cosmote?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006
Din cat de bine ii cunosc pe cosmote tind sa cred ca zapp isi va pastra identitatea si ote va pica 2 tipuri de clienti  .Clienti multumiti de cosmote si nemultumiti de zapp si invers .
Banuiesc ca partea de infrastructura va fi modernizata simultan zapp, romtelecom, newcom si cosmote iar resursele retelei partajate dupa prioritati si necesitati

#20
rdh30flda

rdh30flda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 09.01.2007

View PostPanaramaFlavia, on 6th July 2009, 10:57, said:

ba se poate rezilia si puteai rezilia si conexxul cand era preluat de vf. Eu deja am depus cererea de reziliere la zapp. Nu o sa accept niciodata sa fiu client cosmote si nici ei nu te pot obliga. Ca urmare poti rezilia

Poti rezilia oricand si platesti o taxa de reziliere. Sigur, daca poti dovedi ca numele retelei de telefonie iti afecteaza imaginea sau reputatia s-ar putea sa scapi de taxa, dar momentan nu s-a modificat nimic.

#21
Zimolaopa

Zimolaopa

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.07.2009
http://www.adevarul....ra-cosmote.html


Ce se întâmplă cu clienții Zapp, în „era“ Cosmote ?


#22
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
Daca cititi cu atentie articolul respectiv, e plin de sintagme ambigue "surse din piață" (de 3 ori), "este posibilă", "cel mai probabil", etc. Nu apare nimic nou in articol din ce nu s-a discutat aici pe forum... Deci, softpedia a ajuns "sursa din piata" ;)

#23
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View Postbufny, on 8th July 2009, 22:28, said:

Daca cititi cu atentie articolul respectiv, e plin de sintagme ambigue "surse din piață" (de 3 ori), "este posibilă", "cel mai probabil", etc. Nu apare nimic nou in articol din ce nu s-a discutat aici pe forum... Deci, softpedia a ajuns "sursa din piata" ;)
si ce este asacula de de curios? :) daca nu era softpedia nu stiam nimic de nopay sau de zapp e@sy cu mult inainte de a se lansa....si informatii noi inca mai circula...

#24
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostZimolaopa, on 8th July 2009, 11:29, said:

http://www.adevarul....ra-cosmote.html


Ce se întâmplă cu clienții Zapp, în „era“ Cosmote ?

Nu cred ca va exista "era Cosmote" ,treaba e deasupra tuturor.E totusi posibil sa dea drumul pe wcdma sun brandul Cosmote ,dar e necesar cel putin 1 an sa fie ceva palpabil.
Practic nu pot anticipa ce va fi pentru ca fiecare brand din cele 3 se va transforma spre DT .

So ,3 + Digi pe piata,care muta cistigator  ;)  ?

#25
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Nu cred ca vor dezvolta reteaua CDMA pe parte de voca sub numele de Cosomte , din simplul motiv , prea putine terminale compatibile , desi acest lucru elimina specula cu telefoane cumparate pe ab. Cosmo la preturi de derizorii si vandute pe net mult mai scump si scade si rata de furturi , un telefon CDMA furat fiind imposibil de refolosit , fara acordul detinatorului de origine .

Probabil vor tine CDMA pentru date , avand acoperire ok si 3G-ul pentru orasele mari si eventual Videocall , PS , daca mentin oferta Buzz , cu acel VoIP , vor rupe gura la orange si Voda , care nu stiu cum sa elimine acest lucru , sau care cer taxa de tethering pentru iPhone :) .

#26
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Am fost primul client care a facut abonament cu Zapp Easy in targu mures. De o saptamana am reziliat contractul invocand preluarea de catre Cosmote, pt ca niciodata nu as accepta sa fiu client cosmote. Pe 20 iulie am primit factura pe minus. Numarul fiind reziliat cu o saptamana inainte. Pacat de zapp....

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Fiecare cu pasarelele lui :lol:

#28
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
intinzi cearceaful orange, te invelesti cu vodafone si vorbesti cu cosmote

#29
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
in agenda mea sunt 350 de numere. 70% vodafone si restul orange. Nu cunosc pe nimeni cu nr cosmote.... asa ca concluziile le trageti voi. In anturajul meu nu are nimeni cosmorte si oricum nu ii suport.

Ideea este ca nimeni nu te poate obliga sa fi client Ote. Contractul ai semnat cu Zapp nu nu cosmote. Se poate rezilia fara nicio problema. Mergeam inclusiv in instanta daca se impotriveau.

Edited by PanaramaFlavia, 24 July 2009 - 13:46.


#30
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 14:37, said:

In anturajul meu nu are nimeni cosmorte si oricum nu ii suport.
sa fi sanatos, pesemne ca nu intereseaza pe nimeni preferintele tale, nu trebuie sa ne expui pe cine agreezi si pe cine nu ca nu este interesant. Cu ce crezi tu ca ii "clatini " pe cei de la Cosmote ca nu ii suporti..li se rupe lor si noua , forumistilor, ca nu ii suporti tu.

#31
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 14:37, said:

Mergeam inclusiv in instanta daca se impotriveau.
:roflmaofast: :roflmao: :lol:  
bine ca nu ne dai in judecata pentru faptul ca apreciem eforturile cosmote in fata marilor jucatori din telefonia mobila

#32
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 14:10, said:

Am fost primul client care a facut abonament cu Zapp Easy in targu mures. De o saptamana am reziliat contractul invocand preluarea de catre Cosmote, pt ca niciodata nu as accepta sa fiu client cosmote. Pe 20 iulie am primit factura pe minus. Numarul fiind reziliat cu o saptamana inainte. Pacat de zapp....
:D amuzant.

#33
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Zapp a introdus voip si oferte bune ca sa fie cumparat. Cosmote are preturi de dumping pt a fi cumparat. In momentul in care intra oficial DT, preturile dumping vor inceta. Cu intrarea DT in romania, o sa urmeze o scumpire. Mai studiat pe net sa vedeti ce se intampla si in celelate tari, pe urma sa va bucurati. Deja apar restrictiile si scumpirile la cosmote.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 15:25, said:

Deja apar restrictiile si scumpirile la cosmote.
Personal, ma lasa rece cui platesc factura. Ma intereseaza CAT platesc si PENTRU CE. Dar asa ma irita argumentele de genul asta... Acelasi lucru ca in cazul celor referitoare la lipsa "ofertelor de fidelizare" la Cosmote. Pai daca oferta lor STANDARD bate ofertele SPECIALE de la ceilalti operatori, ce reduceri/bonusuri/minute/sms-uri/etc. sa-ti mai ofere?! Daca oferta lor, dupa restrictii, ramane mai avantajoasa decat cele promotionale de la concurenta, n-ar fi stupid sa ma ghidez dupa culoarea antentului facturii?
Sunt unii carora le place sa aiba X minute in weekend, Y SMS-uri dupa ora 18, Z minute cu 3 prieteni si bonus 10% daca incarca atunci cand luna e in opozitie cu venus. Altii prefera ofertele ferme, care fie sunt, fie nu sunt avantajoase, fara a fi nevoie sa apelezi la un consultant in telecomunicatii pentru a-ti clarifica pachetul de servicii.

N-am negociat niciodata cu un ofertant de servicii. In momentul in care vrea sa ofere ceva in plus, pentru a nu rezilia contractul, e deja prea tarziu: este semnul ca dispretuieste clientii existenti, din moment ce intr-o relatie comerciala normala, fara "amenintari", oferta nu a fost disponibila.

Edited by vax, 24 July 2009 - 14:52.


#35
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
oferta cosmote actuala nu mai bate deloc concurenta, este chiar mai slaba. degeaba ai 800 de minute daca in mod real mai  mult de 400 nu poti vorbi. La concureta vorbesti chiar mai mult decat la cosmote la acelasi pret asa ca nu mai e niciun avantaj la cosmote fata de ceilalti. Doar aparent pana nu vezi stelutele

Oricum discutia asta nu isi are rostul aici. Vorbim doar de faptul ca poti rezilia abonamentul zapp fara nicio problema invocand preluarea de catre ote.

Edited by PanaramaFlavia, 24 July 2009 - 15:01.


#36
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 15:59, said:

oferta cosmote actuala nu mai bate deloc concurenta, este chiar mai slaba. degeaba ai 800 de minute daca in mod real mai  mult de 400 nu poti vorbi. La concureta vorbesti chiar mai mult decat la cosmote la acelasi pret asa ca nu mai e niciun avantaj la cosmote fata de ceilalti. Doar aparent pana nu vezi stelutele
Esto sigur ca nu iti va veni acasa factura cu daunele pentru reziliere inafara termenului?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate