Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Peugeot 406 Coupe

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
Ma intereseaza sa cumpar un Peugeot 406 coupe.Motivul este unul pur subiectiv...mi se pare o masina foarte frumoasa,care desi e prezenta pe sosele de 10 ani,tot e mai frumoasa decat masinile de acum.
Ideea e ca am gasit un 406 cu foarte putini km,cel putin asa spune vanzatorul...mai putin de 5000.
Descrierea ar fi urmatoarea,aproximativ:


Echipament de masina
ABS, roți din aluminiu, 2x Airbag, imobilizare, inchidere centralizata. la distanță, digital de aer condiționat, de piele, receptor radio, Servo, geamuri electrice, Oglinzi electrice, volan reglabil, vitezometru, computer de bord, sistem antiderapant ASR, nuanțate ferestre, de exterior termometru, scaune incalzite, oglinzi încălzite, scaune reglabile electric, inaltimea setări. scaun, volan multifunctional, echipamente suplimentare: senzor de uzura frana

Masina e din 2004 si este varianta 2.0 benzina.
Pretul cerut este de 7500 de euro.Ce parere aveti,se merita?

#2
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Cum adica 5000 m in 5 ani? A venit cu o poveste gen telenovela cum ca masina a stat in garaj? Eu zic sa ii faci un test specializat sa iti determine exact starea tehnica...din cate stiu eu 406 s-a facut pana in 2003.

#3
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ceva nu se leaga in ce ti-a spus. Nu are cum sa fie din 2004.

De pe wiki: 1996–2003 (Italy) (Coupé)

Mi se pare scumpa :)

#4
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
revin cu ceva poze din anuntul respectiv.
ceva pareri despre modelul asta?e o masina fiabila,dupa voi?....cam ce variante ar fi in aceeasi clasa(coupe cu ceva spatiu,design atractiv,rezonabil ca si costuri de intretinere..?).

Attached Files



#5
TweakPwnz

TweakPwnz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.03.2007
La 7500 euro gasesti lejer un Bertone in stare buna la in jur de 100 000 km, care dupa parerea mea e mult mai fiabil si mai usor de intretinut decat Peugeout-ul.

#6
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
fiind construit in serie relativ mica (cred ca foarte mult manual), cred ca sta foarte bine dpdv al fiabilitatii, mai ales ca sunt convins ca masinile astea au trecut de un ctc riguros.

#7
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
din ce stiu au fost facute 100000 de bucati in toti anii de productie.
cautarea continua...am mai gasit un 2.2hdi din 2002 cu 120k in bord la 6000euro.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate