Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Golf Attractive

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
SirThoRaK

SirThoRaK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 25.10.2008
Salut, am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar o masina in leasing, dar vreau mai intai sa ma interesez ce si cum, sa aflu niste pareri pro/contra. Probabil ati vazut reclama la Golf Attractive cu leasing de la Porche Romania cea cu 22euro/saptamana (88euro/luna). Oare leasingul pe ce perioada este? Ce credeti este o masina buna? Ms anticipat

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Iti spun cu siguranta ca e prin programul RABLA, mai departe nu stiu, dar suna foarte tentant.

Si cum piata auto din Romania nu vad sa ofere ceva avantajos pentru oamenii care n-au salarii de zeci de milioane, probabil e un leasing pe vreo 10 ani(evident si un avans substantial). Nu-ti face prea mari sperante

Edited by vimann, 17 June 2009 - 10:17.


#3
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007

 SirThoRaK, on 17th June 2009, 10:58, said:

Salut, am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar o masina in leasing, dar vreau mai intai sa ma interesez ce si cum, sa aflu niste pareri pro/contra. Probabil ati vazut reclama la Golf Attractive cu leasing de la Porche Romania cea cu 22euro/saptamana (88euro/luna). Oare leasingul pe ce perioada este? Ce credeti este o masina buna? Ms anticipat


88e luna poate fara tva,fara casco,prin programul rabla si avans 50%

#4
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
asta vroiam sa zic si eu...

avansul e de 50%, si casco nu intra in rata

si am inteles ca e pe 6 ani (aici nu mai retin de la amicul meu care lucreaza la cybernet bacau)

#5
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
50% avans si valoare reziduala la sfarsit de 20 % deci leasingul care il vezi tu la tv e pe 30% din valoarea masinii. Astia chiar nu vor sa isi vanda masinile.

#6
SirThoRaK

SirThoRaK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 25.10.2008
Era prea frumos. Mersi pentru raspunsuri baieti. E o porcarie. Cu avansul de 50% ma duc in germania si-mi iau masina sh, nu ma incalzeste cu nimic s-o iau noua. Ar trebui sa se gandeasca, ca oamenii apeleaza la ei tocmai din motivul asta, ca nu au atatia bani dintr-o data. Vorba lui Andero, chiar nu vor sa-si vanda masinile.

#7
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
voi chiar puneti botul la reclamele noastre de 2 lei ?
singura oferta financiara este la Fiat , rate fara dobanda ....sau asa era acum 2 luni

#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Dap, avantaj la Fiat daca te si descurci. Nu tin cont de salariu, dar te obliga sa le platesti repede masina(3 ani). Am fost sa intreb de oferta cu avans 2009 euro si la gp-ul cel mai chel cu casco inclus rata incepea pe undeva pe la 200 euro, totusi mi se pare mult(eu ca om de rand nu-mi permit).

#9
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
este exact cu mi`a zis amicul meu care lucreaza la un dealear VW...

patronii de reprezentante auto s-au obisnuit cu profit de 200-300% ca in anii precedenti.

acum ca nu se mai vinde, prefera sa vanda 2-3 masini, decat 50 dar mai ieftine...

deci VW Polo, echipare standard are un pret de catalog de 6500 euro, fara tva, fara comisioane, fara altele
cu pretul acesta vine de la VAG.

cum de ajunge la 10.000 euro.. numai ei stiu

si cum am mai zis, prefera sa prinda 2-3 prosti care cumpara la preturi uriase, decat sa scada comisioanele si sa vanda unul cu 8000 euro sa zicem.

eu sincer sper sa mai tina criza asta inca 2-3 ani, sa inceapa sa inchida dealerii portile cand raman fara lichiditati
ca doar nu o sa poata sa traiasca numai din ratele de leasing incasate.

si abea atunci sa vedeti oferte.. (desi, suntem in romania, romanul mai bine inchide pravalia decat sa dea ceva mai ieftin)

#10
SirThoRaK

SirThoRaK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 25.10.2008
Prosti sunt aia care cumpara la preturile alea...nu ei care cer...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate