Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Protectie calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sadiy

sadiy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.03.2009
Buna, am o rugaminte maaaaaaree. Am auzit multe "barfe" despre antivirusi +altele si am citit si mia multe incat capul meu a devenit hexagonal, asa ca va rogi foarte mult si foarte frumos si VA MULTUMESC ANTICIPAT - vreau si eu o protectie pt calculator. Am auzit ca pt net trebuie alt antivirus, pt. fara net altul pt,.....altul si pentru ......altul iar pentru nu stiu cum altceva. daca ar fi sa ma iau dupa toti astfel incat  sa-mi protejes PC-ul ar trebui sa umplu tot C-ul si D-ul numai cu programe din astea. Dar eu vreu simpul ceva de protectie ca sa si stearga nu numai sa-mi spuna ca am virusi, in fine ceva protectie totala dar sa si mearga PC-ul sa nu-i incetineasca, dar si sa curete ce trebuie?
        puteti sa ma ajutati???????? Va rog :huh:

#2
creivean

creivean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.03.2008
Fara sa am pretentia de a avea de parte mea adevarul absolut ( niciun program de securitate nu are detectie 100% ), iti dau mai jos ce am eu instalat pe un Windows XP SP3, 1 G de RAM si se misca foarte bine, fara sa se agate de mine malware la tot pasul :
COMODO Firewall - free;
Avira AntiVir Premium - licenta ( multumesc pyyko si crysty2k5 );
ThreatFire - free;
Spybot Search & Destroy - free.

Iar pentru scan ocazional :
MalwareBytes' Anti-Malware si SUPERAntiSpyware - ambele free.
Sper sa fi fost de ajutor.

#3
mada_saku

mada_saku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 12.07.2008

View Postsadiy, on 11th June 2009, 16:00, said:

Buna, am o rugaminte maaaaaaree. Am auzit multe "barfe" despre antivirusi +altele si am citit si mia multe incat capul meu a devenit hexagonal, asa ca va rogi foarte mult si foarte frumos si VA MULTUMESC ANTICIPAT - vreau si eu o protectie pt calculator. Am auzit ca pt net trebuie alt antivirus, pt. fara net altul pt,.....altul si pentru ......altul iar pentru nu stiu cum altceva. daca ar fi sa ma iau dupa toti astfel incat  sa-mi protejes PC-ul ar trebui sa umplu tot C-ul si D-ul numai cu programe din astea. Dar eu vreu simpul ceva de protectie ca sa si stearga nu numai sa-mi spuna ca am virusi, in fine ceva protectie totala dar sa si mearga PC-ul sa nu-i incetineasca, dar si sa curete ce trebuie?
        puteti sa ma ajutati???????? Va rog :huh:

pai prima chestie:la ce il folosesti?de descarci regulat de pe net ai nevoie de unul dintre programele,teoretic,cele mai bune(vezi ce a votat lumea,antivirus,firewall sau security suite).daca nu vrei sa te incurci cu programe,ba antivirus,ba firewall separat alege un suite :P (vezi pe aria Security suite).Poti sa alegi si programele mentionate mai sus,dar de vrei sa dai banii pe ceva,probeaza-l timp de cele 30 zile.parerea mea!bafta :coolspeak:

Edited by mada_saku, 11 June 2009 - 18:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate