Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Serioux 35S & 43S

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#37
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Instaleaza-ti pe calculator ActiveSync de pe site-ul Microsoft si setezi aparatul pe ActiceSync.

Ai si PM... chiar doua! :)

@Boris - probabil ca ai casuta plina de mesaje... :lol:

Edited by ccb, 09 June 2009 - 20:32.


#38
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Am doar 8% ocupat din casuta de mesaje, ideea este ca uite ... am raspuns la 2 persoane pana acum, si iar face figuri. Exact can am ajuns la tine :). Iti raspund partial aici, si iti trimit ceva pe pm ;)

1. Daca folosesti unlocker-ul meu, nu mai trebuie redenumit nimic. Chestia cu redenumirea era valabila pentru un singur soft de navigatie, ca sa nu mai pui unlocker. Daca vrei 2 softuri, pui unlocker-ul exact cum e si igo8 si amigo in folderele aferente. Folderul de igo8 se va numi iGO8 iar cel de amigo se va numi amigo.
3. La mine a disparut un al doilea main.ini fiindca nu are 2 pagini unlocker-ul ca cel al lui xtyler (pagini care se pot schimba din sagetile alea verzi)
4. Sigla lui amigo este in stanga :P ... iar a lui igo 8 este cea mica albastra din dreapta :P.

Va raspund tuturor, dar dureaza. Cred ca este o limita la PM-uri (probabil unul la 5 - 10 minute).

#39
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
V-am raspuns tuturor, ati primit?

@gabriel05: daca vrei un singur soft de navigatie, folderul cu softul il denumesti Mobilenavigator iar executabilul softului il numesti mobilenavigator.exe

Ai grija sa ai IGO pentru PNA nu PDA (adica pentru windows ce nu pentru windows mobile 6). Am sa-ti trimit mai multe info pe pm.

#40
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
merge sau e ruda cu Smailo?Eu am dat comanda si astept confirmarea...sa-l mai cumpar sau mai astept?

#41
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postdacotec, on 10th June 2009, 09:43, said:

merge sau e ruda cu Smailo?Eu am dat comanda si astept confirmarea...sa-l mai cumpar sau mai astept?
E cam greu sa-ti spuna cineva concret: Da, ia-l! Decizia este a ta.
Eu unul, consider ca-si merita banii, l-am si testat putin azi dimineata, in drum spre serviciu si este ok. Nu pierde semnalul, desi l-am tinut pe scaunul din dreapta, nu l-am pus in geam. In weekend voi pleca pe traseul Buc-Tg.Mures-Timisoara-Buc. Atunci voi putea avea o imagine ceva mai completa.

#42
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Multumesc de ghidaj, am venit de la serviciu si reiau.

va voi agasa cu intrebarile aici, PM nu reusesc sa dau.

acum am card, am IGO8, care are 2 foldere: IGO8 (fara nici un executabil) si 2577(care are un autorun.exe si autorun_8.nng)

Ce fac?

#43
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostApril26, on 10th June 2009, 18:28, said:

acum am card, am IGO8, care are 2 foldere: IGO8 (fara nici un executabil) si 2577(care are un autorun.exe si autorun_8.nng)

Ce fac?
...faci sa stergi "2577" si redenumesti "application.dat" in "mobilenavigator.exe";
la fel redenumesti si folderul "iGO8".
caci ce ai tu, este kitt cu autorun si e pentrru PDA, ori aparatul tau e PNA!
si ca sa te lamuresti de tot, citeste primul post ("Boris Flokow" a muncit ca sa faca acel tutorial)!

#44
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
ccb, si tie ti-am trimis un lung PM  :lol:

#45
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postgabriel05, on 10th June 2009, 22:30, said:

ccb, am primit PM, multumesc. Nu am card reader dar o sa incerc sa folosesc un aparat foto digital pe post de card reader. Deci copiez bruto pe SD?
Da, incearca asa, copiezi folderul pe card. Daca ai schimbat deja numele in MobileNavigator - si folderul si executabilul - nu-i mai trebuie nimic, introduci cardul in aparat si click pe Navigate.

#46
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Nu vrea! "Radacina cardului" inseamna sa il copiez direct pe SD?

#47
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
April26 are 10% warn pentru off-topic. Mai sunt doritori?

#48
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postgabriel05, on 10th June 2009, 22:48, said:

Nu vrea! "Radacina cardului" inseamna sa il copiez direct pe SD?
Pai ce anume nu vrea? Nu se copiaza, sau ce? Eu la fel am procedat si totul merge foarte bine.

#49
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
am copiat, bagat cardul, navigation = no softwere...

#50
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Redenumit totul conform primului post?  :huh:
Auzi, verifica-ti PM-ul, o sa-ti trimit un link cu exact ceea ce folosesc eu. Este o incantare... :D

#51
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Am facut tot posibilul sa va raspund tuturor la mesaje, dar este posibil sa fi facut acest lucru cu o oarecare intarziere. Motivul este ca sunt in sesiune si am un examen maine. Noroc cu CCB care vad ca se implica foarte mult.

#52
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Tot nu sunt gata, am constat ca am harta RO si Grecia, nu si Bulgaria, asa ca nu pot seta inca traseul. Maine.

Pana nu ma mai avertizeaza - o sa ma mut pe topicul cu auto de miine, pacat, va urmaream cu interes si participam empatic ca de priceput nu ma pricep - daca setez optiunea de identificare a radarelor, iau amenda 3000 Euro (asa se zice in alt post) in Grecia?

Te pomenesti ca nu pot sa-l folosesc?!

Edited by April26, 10 June 2009 - 23:09.


#53
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
@Marius3k: Ca tot vad ca-i certai pe oameni aici, zi-mi si mie cum vad si eu lista celor care mi-au multumit ca eu nu am reusit pana acum?

@gabriel05: N-ai pentru ce ;). Mi se parea normal sa ii ajut si pe altii. Nu mi se parea normal ca unii cereau bani pentru asa ceva. Sunt zeci de licitatii pe okazii, iar oamenii se lauda ca deblocheaza dispozitivele. Nu e vorba de nici o deblocare, dispozitivele nu sunt blocate. Este vorba doar de instalarea unei interfete, sau de numirea corecta a directorului softului de navigatie. Aceste informatii nu mi se pare normal sa fie vandute, ci sa circule libere pe internet: nu sunt nici ilegale nici secrete. Fraieri sunt producatorii ca nu includ aceste informatii in manualele de utilizare.

Edited by BorisFlokow, 10 June 2009 - 23:05.


#54
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Ma bucur ca ati reusit! Exista un manual de utilizare igo8, atasez link-ul aici: http://www.scribd.co...8-UserManual-RO
Sper ca n-am incalcat vreo regula, dar consider ca este foarte util pt cei ce nu au mai folosit sistemele de navigatie, avand in vedere ca aici am tot discutat despre harti, navigatie, instalare, etc. Daca moderatorii considera ca postul meu este pe o arie nepotrivita, ii rog sa-l mute. Oricum, repet, este o informatie mai mult decat utila.

Edited by ccb, 11 June 2009 - 05:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate