Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 

Problema cu traffic counter

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
Fac parte din o retea de internet a orasului in care locuiesc. Providerul nu ofera internet limitand viteza de download(asa cum fac majoritatea providerilor), in chimb ofera abonamente cu trafic(eu am un abonament de 500 de mb pe luna). Problema e urmatoarea Scriptul providerului care contorizeaza traficul contorizeaza cam aiurea(intr-o seara aveam doar yahoo messenger deschis si cand am verificat traficul inainte sa ma culc imi mai adugase 100 de mb).Si asta nu e tot... De obicei, userii din retea fac hub-uri de ODC/Dc++ ca sa nu mai stea sa navigheze prin retea(cu ip de retea bineinteles-192.168.x.x). Pana aici totul ok... Problema incepe cand ma apuc sa downloadez de la unii dintre ei. Contorul de trafic inregistreaza si o parte din downloadurile din retea ca trafic. De ce mi se intampla chestiilea astea? Am dezactivat si firewallul si tot asa patesc.
Am discutat si cu admin retelei si mi-a spus ca nu e adevarat si ca nu e posibil asa ceva sa se intample numai la 1 utilizator din 300. Am mai spus prin retea de problema asta si au inceput sa apara si alti utilizatori cu aceeasi problema. Sper ca poate cineva sa ma ajute sau macar sa imi dea o explicatie.
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate