Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Mi-a lovit si a fugit...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#1
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007
Astazi dimineatza in timp ce am parcat pe un drum masina un idiot ca altfel nu pot sa-l numesc  mi-a lovit masina si a fugit de la locul accidentului. Ce pot sa fac? Masina este noua si este deosebit de scumpa. Mi-a rupt oglinda cu totul.... am doar ADAS sau cum ii zice... a scos efectiv oglinda, cu toate cablurile, a rupt clamele alea tot... oglinda are incalzire in ea, reglare electronia...e cu multe prostii in ea, si a scos totul din oglinda si toate cablurile smulse din masina.... toate prostiile alea de pe langa oglinda rupte...

Noah , ce pot sa fac... masina e a lui tata...si e deosebit de scumpa :(

#2
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,985
  • Înscris: 06.04.2007
Pai o faci pe CASCO.

#3
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007
Nu am casco :(

#4
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007

 softgroups, on 29th May 2009, 13:29, said:

Astazi dimineatza in timp ce am parcat pe un drum masina un idiot ca altfel nu pot sa-l numesc  mi-a lovit masina si a fugit de la locul accidentului. Ce pot sa fac? Masina este noua si este deosebit de scumpa. Mi-a rupt oglinda cu totul.... am doar ADAS sau cum ii zice... a scos efectiv oglinda, cu toate cablurile, a rupt clamele alea tot... oglinda are incalzire in ea, reglare electronia...e cu multe prostii in ea, si a scos totul din oglinda si toate cablurile smulse din masina.... toate prostiile alea de pe langa oglinda rupte...

Noah , ce pot sa fac... masina e a lui tata...si e deosebit de scumpa :(

Ai Casco sau doar RCA? Ai apucat sa ii vezi numarul? Daca nu ai Casco si nu i-ai vazut numarul..... te scarpini in buzunare.

#5
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007
Am doar RCA :(

#6
Emcede

Emcede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 08.04.2009
Nu era un program guvernamental, ceva prin care iti platea statul nu stiu ce despagubiri!?

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu ai ce sa faci daca nu ii stii numarul.
si nici cu rca-ul !

cand ai vazut ca da cu sete, memorai numarul si fugeai la politie.
dadeai declaratia si apoi, daca ala nu se prezenta in 24 de ore il cauta politia.

asa ramai cu paguba.
naspa

#8
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007
Un prieten de familie s-a plimbat pe un drum , si i-a sarit o piatra in parbriz... si pentru asta a primit despagubiri ... a mers la politie a zis cum s-a intamplat....si din cate stiu eu avea doar RCA

#9
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Stii ceva? Propozitiile astea doua: Am masina deosebit de scumpa si nu am casco, nu au ce sa caute impreuna in aceeasi fraza.

Succes data viitoare.

#10
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
No, daca masina aia deosebit de scumpa si cu multe prostii in ea n-are casco... bagi mana adanc in buzunar. Desii trebuie sa fii destul de pro... ignorant sa-ti iei masina scumpa si sa nu-i faci casco.

P.s. cauta un martor pe strada aia.

#11
Al_matadore

Al_matadore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 13.05.2008
Sa nu te superi pe mine, dar din moment ce detii o masina scumpa... in Tara asta fara Casco nu ai ce face ! RCA e fix 0

#12
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006

 softgroups, on 29th May 2009, 13:38, said:

Am doar RCA :(

"Mie mi-a rupt un prieten oglinda, m-a lovit din greseala.Am mers la militie si am facut-o pe RCA lui."
Poate totusi te-a lovit cineva cunoscut ......

#13
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Melcule, asta se cheama fraudarea companiilor de asigurari si se lasa cu dosar penal.

#14
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007
Nu mai laudati atata firmele de asigurari si CASCO ... in urma cu 2 luni un alt "inteliegent" mi-a lovit un Logan din asta model nou , habar nu aveti in ce bataie de joc au facut reparatie cei de la Dacia SERVICE ... doar habar nu aveti ...  a trebuit sa ma duc de mai multe ori sa reclam manopera proasta.... :( + mi-au dat ceva facutra, a costat o bara care e cu 2 cm mai mare si nu statea bine, si era mult mai slaba ca originala, 20 de milioane?si manopera ca sa schimbe bara a costat 10 milioane?! pentru ce?! ca nici nu statea bine , nici acuma dupa ce a fost de 3 ori in service...si acuma se vede 2 cm zgariat...si ca portbajul e cu vreo 0.5 mm cu gaura mai mare intr-o parte decat in alta :(

efectiv nu vroiam sa ma leg cu cap cu asigurari ...dar acuma uite... un dobitoc ma loveste pe o strada de vreo 6 metri ,unde is case mari,si unde era singura mea masina parcata :( pe strada aia pot trece cel putin 3 masini simultan pe sens,  insa a trebuit sa se urce pe trotuar si sa mi-l loveasca:(

nu cred ca il vor gasi , circula masini ,nu e aglomerat deloc, dar circula destule, ca ocolesc alta drum principal din orash :(


acuma eu ce ma faC? ma duc si scot catevamii de euro pe un gean, alte mufe, si tot ce a rupt in masina?! eventual alta aripa la masina:(


si daca nu ma credeti acuma plang din cauza asta:( dobitocul , putea macar sa stea, ca nu il costa nimic, ca doar avea asigurare :(

Edited by softgroups, 29 May 2009 - 12:48.


#15
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
@SPF corect cu propozitiile in aceeasi fraza.


Poti sa faci si altceva, gasesti o masina iefina, gen Dacia 1310 si o pui sa te agate exact la oglinda sa ti-o fi smuls ea. O repari pe RCA-ul Daciei, si tu repari Dacia din buzunar - iti dai seama ca iesi mai ieftin.

De ce ai reparat masina la Dacia Service daca spui ca e un model nobil? Trebuia sa o repari la un service exluciv de tinichigerie renumit, sau la reprezentata modelului tau.

Edited by StGermain, 29 May 2009 - 12:51.


#16
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
nu inteleg ce legatura are casco cu calitatea service. tu gandesti inainte sa scrii ?

#17
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006

 SPF, on 29th May 2009, 13:46, said:

Melcule, asta se cheama fraudarea companiilor de asigurari si se lasa cu dosar penal.
@SPF, si cand te duci la militie si spui ca te-a lovit masina cu nr.B 00 000 si ei spun ca nu au ce sa faca, cum se cheama?

Sunt o gramada de topicuri cu masini atinse la care  se stie cine e vinovatul si  militia doarme in bocanci.

Matale stiu ca esti aparatorul dreptatii, da' las-o jos ca macane!


L.E @StGermain, vezi ca e ilegal ce spui tu. :angry: , te certa @SPF.

Edited by melcu79, 29 May 2009 - 12:54.


#18
softgroups

softgroups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.01.2007

 StGermain, on 29th May 2009, 13:47, said:

@SPF corect cu propozitiile in aceeasi fraza.


Poti sa faci si altceva, gasesti o masina iefina, gen Dacia 1310 si o pui sa te agate exact la oglinda sa ti-o fi smuls ea. O repari pe RCA-ul Daciei, si tu repari Dacia din buzunar - iti dai seama ca iesi mai ieftin.

De ce ai reparat masina la Dacia Service daca spui ca e un model nobil? Trebuia sa o repari la un service exluciv de tinichigerie renumit, sau la reprezentata modelului tau.


Nu m-ai inteles aia era alta masina, era un Logan nou de 12 000 euro + fosta dacia...

deci ...

1. un dobitoc ma loveste in 1310 de mi-o rupe si pleca...
2. dacia aia 1310 merge la rabla si mai dau 12 000 euro ca sa iau un logan. Mi-o loveste alt dobitoc...
3. Acuma alt dobotic imi rupe o oglinda la o masina deosebit de scumpa :(


3 masini in 2 luni de zile, ce credeti ca zice tata?!

 cornel001, on 29th May 2009, 13:49, said:

nu inteleg ce legatura are casco cu calitatea service. tu gandesti inainte sa scrii ?



e bataie de joc frate...  :( atata tot... eu zic ca CASCO e sa imbogatesti pe altii...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate