Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Investitie in Franta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
hangover

hangover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 08.04.2005
Salutare si..o intrebare(sau mai  multe): sa zicem ca eu, roman, vreau sa investesc o anumita suma de bani in franta (neaparat in franta) (singur sau in asociere cu un francez) si ma intereseaza care este plafonul minim pe care trebuie sa-l investesc, daca obtin drept de sedere eu si familia mea, ce durata are dreptul de sedere si care sunt etapele care trebuie parcurse intr-o astfel de investitie. nu ma puneti sa sun la ambasada frantei ca aia-s varza.
multam fain.

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
iti spun cat e asa ceva in australia ( cu tot cu cetatenie pe loc ): 100 de mii de dolari :)
in franta, eu as estima la nimim jumate din pretul australiei , asta in cazul in care se poate.

#3
hangover

hangover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 08.04.2005
@shumilica: multam de raspuns. poate o sa fiu catalogat nebun, dar chiar nu mi se pare un pret mare pentru a pleca de aici legal. o sa spuneti ca de ce nu traiesc aici cu banii aia, ca de ce nu aplic pentru viza ca emigrant normal (adica nu investitor)...ei bine, nu vreau sa mai traiesc aici, sa investesc aici si, mai ales, vreau sa plec rapid si pe usa din fata.
astept si alte pareri, si despre franta , daca se poate.

Edited by hangover, 11 April 2005 - 09:07.


#4
zeugeniu

zeugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 24.09.2003
Parerea mea, ai obtine mult mai multe satisfactii daca ai investii acei bani in Romania.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate