Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Unde pot reclama motociclistii

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#37
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postsugarcos, on May 20 2009, 10:58, said:

am dat un email vineri la politia comunitara sector3, politia capitalei, primaria generala si la vreo 2 ziare...rezultatul, zgomotul acelasi, raspunsuri 0. inca o situatie care imi dovedeste ca tara asta e de to cac... si ca noi suntem buni numai la vot, in rest, neinteresanti
Rabdare. Mie mi-au raspuns la mail dupa mai bine de o luna. Cine stie, poate-si fac treaba.

Carmane, cica aia-i instigare. Si cica se pedepseste de ceva legi.  B)

#38
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postjay333, on May 20 2009, 11:08, said:

Carmane, cica aia-i instigare. Si cica se pedepseste de ceva legi.  B)
instigare la ce???  :huh:

#39
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Eu as face sesizare la politie de genul: 'dom'le va rog opriti motociclistii aia ca am auzit niste persoane din cartier cum planuiesc sa dea cu ulei/ nisip/ cuie/ bombe etc pe strada din cauza asta'. Capisci :)

#40
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

View Postoverseas, on May 20 2009, 11:59, said:

Eu as face sesizare la politie de genul: 'dom'le va rog opriti motociclistii aia ca am auzit niste persoane din cartier cum planuiesc sa dea cu ulei/ nisip/ cuie/ bombe etc pe strada din cauza asta'. Capisci :)
:roflmaofast:  :roflmaofast: Buna poanta!

#41
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
si nu le spune nimeni de cablu???  :huh:

#42
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View Post99ton, on May 20 2009, 12:37, said:

:roflmaofast:  :roflmaofast: Buna poanta!

Pai da. Te duci la politie cu o moaca de cetatean model, constiincios de sa nu stie aia daca esti prost sau te faci. Te uiti in ochii lor si le zici: 'Iubiti slujitori ai legii, nu are importanta ca eu nu pot dormi noaptea, ca o sa-mi pierd slujba din cauza stresului provocat de motociclisti etc etc; important este ca niste cetateni din cartier ale caror nume nu le cunosc au zis ca le vor lua gatul la motociclistii aia; eu regret profund ca acei vecini de cartier sunt atat de badarani incat sa nu respecte drepturile unei haite de motociclisti de a ne distruge linistea si neuronii si de aia va rog sa aplicati legea'
<_<

#43
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
intr-adevar, un cablu bine tensionat poate face minuni.
Azi-noapte, in timp ce-l ascultam pe un inteligent cu face raliu printre blocuri, m-am gandit serios la o pusca de paintball, daca tot n-am somn sa-mi exersez talentele de tir. Asadar, aveti idee de unde se poate cumpara o pusca de paintball? Vopseaua din bile o schimb personal cu una "buna". Am auzit ca-i destul de scump echipamentul de motor (geaca, etc...).

#44
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
O idee ce merita luata in calcul. Incearca airsoft.

#45
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
http://www.toygun.ro...products_id/292

#46
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Niste linkuri bune, merci. O pusca sniper buna pe linkul indicat de pazvante e 16 milioane. Pe airsoft ceva mai ieftin, insa trebuie documentat putin.
Cred c-o sa-mi fac un cadou de ziua mea. Stau la 7, ceea ce se poate dovedi si avantaj si inconvenient. Oare o nenorocire de pusca de-aiai bate cu o precizie de 1-1,5 metri de la distanta aia (aprox. 25 m cred)?
M-a mai incercat gandul sa arunc cu oua stricate, insa era riscul prea mare sa nimeresc vreo masina, si n-au vecinii nici o vina....
Ce ziceti, pare fezabil? Clienti pentru tinte mobile sunt tot mai multi in ultimele zile.

#47
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Daca boii se motorizeaza ziua, fa-le poze cu obiectivul de departe, dupa aia scoate pozele color si le lipesti pe stalpii de pe strada cu textul : 'acesti boi motorizati care ne terorizeaza'

#48
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
ziua nu-i asa de deranjant, pe de o parte ca nu dormi iar pe de alta ca, datorita zgomotului de fond, nu percepi zgomotul asa de deranjant. Noapte e de vis, insa.
Au ajuns cocalarii la concluzia ca, decat sa "tunezi" un logan sau o dacie 1310 cu tobe, spoilere, "angel eyes", etc, e mai ieftin si mult mai de efect sa ia o coarba din '96 sau mai noua, dupa posibilitati, sa-i puna o paraitoare si sa-i dea in goarna. Teoretic ar trebui sa functioneze selectia speciei, prin eliminarea lor.

Alt aspect: legal banuiesc ca nu prea ar fi probleme cu paintballul, teoretic se incadreaza la jucarii ca n-are potential legal si nu-i considerat arma. Gresesc?

#49
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
N-ai treaba legal; sunt jucarii.
Pentru acuratete poti incerca mai de aproape, de prin tufisuri sa-i pictezi.

#50
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Cunosc problema zgomotului si din pacate baietii nu vor sa se linisteasca.
Probabil se vor linisti dupa 1-2 sarme bine intinse.

Nu am nimic cu ei atat timp cat nu ma deranjeaza. Din pacate unii motociclisti sunt nesimtiti si din cauza lor vor suferi si cei normali.
Pe multi i-am auzit ca se gandesc la metode pentru a-i cuminti.

#51
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
a venit un raspuns: Va trimitem alaturat raspunsul la adresa dvs. inregistrata la Directia Protectia Mediului si Educatie Ecocivica din cadrul PMB cu nr. 2582/1/20.05.2009.

nimic concludent.

Attached Files


Edited by sugarcos, 21 May 2009 - 09:50.


#52
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

View Postsugarcos, on May 14 2009, 23:32, said:

de cateva saptamani de cand a dat caldura m-au innebunit...intre orele 23-01:00 nu se poate dormi. nici cu geamul inchis macar(termopan) e jale, zgomotul este infernal.

Sambata si duminica asta pe Th. Pallady a fost de groaza, cred ca au tinut-o pana pe la 2 noaptea. Clar se aude si prin termopan, deja ma gandeam sa imi cumpar dopuri pentru urechi, am inteles ca exista asa ceva in farmacii  :worthy:

#53
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
da, nimic concludent, raspunsul standard pentru, probabil, destul de multele mailuri pe care le primesc pe tema asta.
Dupa cum am inteles din text, RAR-ul omologheaza fara probleme motociclete care produc peste 100 db(A) zgomot. In opinia lor sunt numai bune de mers prin oras. Daca-l prinde pe motociclist si partaitoarea lui se incadreaza in ce scrie omologarea pe tip, el circula perfect legal, deci n-au ce sa-i faca. Oricum, daca analizezi forumurile dedicate, prima si principala grija e sa-i puna esapament care sa se auda "bine".
O alta concluzie trasa din analiza "pe text" e ca ultima actiune de verificare a motociclistilor a avut loc in august 2008. Dar, ne asigura ei, grija lor este constanta.

Edited by alexxxxx, 21 May 2009 - 10:29.


#54
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View PostAlta_, on May 21 2009, 10:03, said:

Sambata si duminica asta pe Th. Pallady a fost de groaza, cred ca au tinut-o pana pe la 2 noaptea. Clar se aude si prin termopan, deja ma gandeam sa imi cumpar dopuri pentru urechi, am inteles ca exista asa ceva in farmacii  :worthy:

si eu m-am gandit la varianta cu dopuri..:D dar ar fi cam greu cu trezitul dimineata

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate