Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Fetele sunt mai mature dect baietii?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
184 răspunsuri în acest subiect

#1
Jenifer

Jenifer

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 22.02.2009
Mereu vad fete de vreo 12-13 ani umbland cu baieti de liceu oare fetele sunt mai mature sau simt nevoia de protectie? (sunt noua pe aici si am acesta curiozitate ma ajutati va rog?)

#2
portocaLeu

portocaLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 415
  • Înscris: 16.08.2008

 Jenifer, on May 3 2009, 15:48, said:

Mereu vad fete de vreo 12-13 ani umbland cu baieti de liceu oare fetele sunt mai mature sau simt nevoia de protectie? (sunt noua pe aici si am acesta curiozitate ma ajutati va rog?)
Din cate am inteles de pe la vecini sau cunostinte ( ca eu am copii mari) se pare ca asa e acum, la moda. Fetele imita ceea ce vad in jurul lor, daca nu au un prieten la 13 ani intra in depresie :confuzzled:   Daca mama nu e pe-aproape sa-si instruiasca fata, de la  "prietenie" pana la relatia sexuala nu e decat un pas...
De ce ar avea nevoie o fata de 13 ani de sex?
Nu cunosc niciun motiv !

#3
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
fetitele la 12-13 ani au impresia ca daca umbla cu baieti de liceu par mai importante ,isi castiga increderea in ele ceea ce este total gresit

#4
agopteam

agopteam

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 338
  • Înscris: 14.04.2007
Complicat e că astfel, fetele de liceu umblă cu unii mai mari... și tot așa, iar cele ce nu găsesc mai mari, se duc la și mai mari și ajung ca Moni și cu Iri.

Fetele sunt mult mai mature decât băieții la fel cum băieții sunt superficiali că umblă cu fete mai mici.

Ce 'ță și cu filosofia asta. În loc să folosim apa și săpun, ne dăm cu spray că e la modă. Din păcate totul ține de educație nicidecum de maturitate.

#5
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004

 Jenifer, on May 3 2009, 15:48, said:

Mereu vad fete de vreo 12-13 ani umbland cu baieti de liceu oare fetele sunt mai mature sau simt nevoia de protectie? (sunt noua pe aici si am acesta curiozitate ma ajutati va rog?)
nu e ceva ce poate fi explicat intr-un mod complet rational, dar obsnuieste-te cu ideea: in general fetele/femeile umbla cu baieti/barbati mai invarsta si invers (baietii/barbatii umbla in general dupa fete/femei mai tinere)... de ce si cum, chiar nu mai conteaza....

 portocaLeu, on May 5 2009, 00:39, said:

De ce ar avea nevoie o fata de 13 ani de sex?
Nu cunosc niciun motiv !
unele au, chiar daca nu cunosti tu nici un motiv (hint: pubertatea, dezvoltarea sexuala care duce inevitabil la un interes ridicat vizavi de subiect)...

totusi, cum ai dedus tu ca e vorba de sex? si eu umblam cu fete cand aveam 14 ani, dar pana la primul contact a mai durat ceva

#6
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009
poate fi vorba si de sex. o colega de-a mea si-a inceput viata sexuala la 12 ani si jumatate. deci orice e posibil in ziua de astazi.

#7
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006

 geutza05, on May 5 2009, 01:36, said:

poate fi vorba si de sex. o colega de-a mea si-a inceput viata sexuala la 12 ani si jumatate. deci orice e posibil in ziua de astazi.
astazi la 12 ani esti deja ëxpirata"sunt altele de fac din generala cu ghiozdanul in spate  ...off Romanica asta ce a ajuns

#8
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009
iti dai seama cum sunt eu la 19 daca sunt astea la 12 :))))) lasa ca nu numai Romanica e asa.. numa in Romanica vedem noi dedesupturile...nici cu America nu ma laud :)))

#9
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
oricum este destul de grav fetitele in loc sa vorbeasca cu parintii prefera sa asculte sfaturile la prientene mai mari decat ele

#10
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009
mai mari..ori sa se ia dupa cele din grupul lor..caci daca ele sunt cu capul pe umeri vezi doamne nu sunt cool..

#11
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006

 geutza05, on May 5 2009, 01:47, said:

mai mari..ori sa se ia dupa cele din grupul lor..caci daca ele sunt cu capul pe umeri vezi doamne nu sunt cool..

da depinde de anturaj acum daca cele din anturaj sunt mai toate"rezolvate"iti dai seama ca ele te indruma sa faci prostioare..iar baietii mai invarsta care umbla cu fetite dastea isi vad doar interesul lor

#12
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009

 tonny77, on May 4 2009, 21:51, said:

da depinde de anturaj acum daca cele din anturaj sunt mai toate"rezolvate"iti dai seama ca ele te indruma sa faci prostioare..iar baietii mai invarsta care umbla cu fetite dastea isi vad doar interesul lor

in grupul meu de fete suntem vreo 7 , iar eu sunt singura virgina . niciodata nu m-au indrumat sa fac "prostioare" :)).. dar e o diferenta intre generatia noastra si generatia astora de a 8a , 9a , 10a.. astea mici acum se lasa f usor influentate si prostite de altii mai mari ..sunt naive si cred orice li se spune..asta e problema..naivitatea si setea de a fi in centrul atentiei..gen AM 13 ANI SI AM O VIATA SEXUALA ACTIVA YEY CE TARE SUNT EU..cand de fapt ea nu e decat un copil naiv care va regreta peste cativa ani

#13
dogamin

dogamin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 30.12.2008
uooouuu...mai sa cad pe spate de pe scaunul cu spatar...chiar nu stiam ca e atat de complexa situatia sigiului din pasarica...ma infior doar cand ma gandesc; ar putea fi dedus un scenariu de filme horror din topicu' asta. De aici incep toate problemele privind labilitatea psihica a duduielor?

#14
portocaLeu

portocaLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 415
  • Înscris: 16.08.2008

 gtk, on May 5 2009, 01:21, said:

totusi, cum ai dedus tu ca e vorba de sex? si eu umblam cu fete cand aveam 14 ani, dar pana la primul contact a mai durat ceva
Asa e, si eu am avut primul prieten la 16 ani dar pana la primul contact m-am mai gandit doi ani.
Suntem prafuiti si demodati...


 geutza05, on May 5 2009, 01:55, said:

AM 13 ANI SI AM O VIATA SEXUALA ACTIVA YEY CE TARE SUNT EU..cand de fapt ea nu e decat un copil naiv care va regreta peste cativa ani
Deci, n-am aberat cu sexu' la 13 ani...
E greu sa fii mama in ziua de azi, cate provocari si ce putin timp la dispozitie...

#15
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.504
  • Înscris: 20.02.2009

 geutza05, on May 5 2009, 01:55, said:

in grupul meu de fete suntem vreo 7 , iar eu sunt singura virgina . niciodata nu m-au indrumat sa fac "prostioare" :)).. dar e o diferenta intre generatia noastra si generatia astora de a 8a , 9a , 10a.. astea mici acum se lasa f usor influentate si prostite de altii mai mari ..sunt naive si cred orice li se spune..asta e problema..naivitatea si setea de a fi in centrul atentiei..gen AM 13 ANI SI AM O VIATA SEXUALA ACTIVA YEY CE TARE SUNT EU..cand de fapt ea nu e decat un copil naiv care va regreta peste cativa ani

Foarte bine ca nu te-ai lasat influentata, daca ai trecut de virsta critica a imitatiei de anturaj, e numai de bine pt. tine, probabil ai personalitate si parinti care tin la educatia ta si isi gasesc timp pt. problemele virstei tale. De obicei de acolo pleaca lucrurile astea. Nu ma inteleg cu "babacii" sar in primul sa fiu in trend.Cunosc destule povesti cu fete de 15-16 ani care s-au lasat duse de val si nici ele nu stiu de ce au facut-o, uite asa sa scape odata , sa stie si ele despre ce vorbesc colegele cool. Si apoi evident parasite miine zi, evident ca n-au inteles nimic si culmea chiar nu mai intretin relatii sexuale cu nimeni o perioada lunga pina isi gaseste un prieten( cu care defapt parerea mea trebuia sa inceapa). Practic asta demonstreaza ca nu aveau nevoie la virsta aia de sex, sunt numai fumuri. Altele insa o iau din una in alta daca tot au inceput si asa ramin.

 dogamin, on May 5 2009, 07:35, said:

uooouuu...mai sa cad pe spate de pe scaunul cu spatar...chiar nu stiam ca e atat de complexa situatia sigiului din pasarica...ma infior doar cand ma gandesc; ar putea fi dedus un scenariu de filme horror din topicu' asta. De aici incep toate problemele privind labilitatea psihica a duduielor?

Da, e mai complicata decit la baieti si e mai importanta pt. viitorul ei ca femeie, asa ca nu mai luati in deridere pe cele care nu o fac la 16 ani, mai tirziu cu ele o sa va insurati. Respectati-le.


E simplu , de ce umbla cu baieti mai mari, ele sunt incintate ca le baga-n seama, ei incintati ca le fraieresc repede.
Baietii de virsta lor nu se gindesc la sex, se joaca pe comp. Si cei de 15-16 ani neinitiati, se uita la alea mai mari 16-17 care se stiu deja.


Vorbiti cu mamele voastre, stiu multe si sunt o alta generatie mai deschisa la minte. Nu inseamna ca trebuie sa faci tot ce iti spune ea, dar poti alege sigur ceva ce ti se potriveste la un moment dat.

#16
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009

 yasmi, on May 5 2009, 03:23, said:

Foarte bine ca nu te-ai lasat influentata, daca ai trecut de virsta critica a imitatiei de anturaj, e numai de bine pt. tine, probabil ai personalitate si parinti care tin la educatia ta si isi gasesc timp pt. problemele virstei tale. De obicei de acolo pleaca lucrurile astea. Nu ma inteleg cu "babacii" sar in primul sa fiu in trend.Cunosc destule povesti cu fete de 15-16 ani care s-au lasat duse de val si nici ele nu stiu de ce au facut-o, uite asa sa scape odata , sa stie si ele despre ce vorbesc colegele cool. Si apoi evident parasite miine zi, evident ca n-au inteles nimic si culmea chiar nu mai intretin relatii sexuale cu nimeni o perioada lunga pina isi gaseste un prieten( cu care defapt parerea mea trebuia sa inceapa). Practic asta demonstreaza ca nu aveau nevoie la virsta aia de sex, sunt numai fumuri. Altele insa o iau din una in alta daca tot au inceput si asa ramin.

da..normal ca e vorba de educatie..in ziua de azi e foarte greu sa castigi bani si sa intretii o familie, sa-i oferi o educatie copilului tau si sa ai timp sa vorbesti cu el si sa-i explici multe lucruri. iar ca fata chiar ai nevoie de o mama care sa vorbeasca cu tine.. ma bucur ca am avut norocul sa am niste parinti super .. Dar in orice caz tine mult de CREIER treaba . tre sa gandesti inainte sa faci orice..pacat ca acum fetitele astea mici uita ca, copilaria e fff importanta :(..eu la 13 ani ma jucam cu papusile in fata blocului si ne adunam cate 20 de copii si stateam toata ziua afara..nici sa injur nu stiam :)))) dar ce vrei....lumea se schimba..

#17
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Mda,iti trebuie si multa maturitate plus o doza "enorma" de inteligenta ca sa-ti desfaci cracii la 12 ani!

Editat de mcgregory, 05 mai 2009 - 13:19.


#18
geutza05

geutza05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 30.04.2009

 mcgregory, on May 5 2009, 09:17, said:

Mda,iti trebuie si multa maturitate plus o doza "enorma" de inteligenta ca sa-ti desfaci cracii la 12 ani!

iti trebuie maturitate atat cat sa n-ajungi in stadiul ala

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate