Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Copiatul la bac !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
232 replies to this topic

#19
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostPazvante, on May 1 2009, 19:14, said:

faceti cheta si spaguiti profii din comisii. veti primi chiar de la ei rezolvarea subiectelor.
metoda asta merge de fiecare data,cunosc persoane care au procedat astfel :D

#20
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Care este totusi intrebarea domnului nemultumit? Sau doar dorea sa isi exprime prin intermediul acesta sentimentele.. Si ei bine nu stiu cum nu ai realizat pana acum dar soarta face ca cei care nu invata si copaiaza sa ia note mai mari decat celalti.  :clapping:

#21
Sir`NyCkY

Sir`NyCkY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.04.2007

View Postcrank_, on May 7 2009, 23:49, said:

---
Experienta isi spune cuvantul  :lol:

Edited by Lucian_M, 12 May 2009 - 16:11.
citare inutila a mesajului anterior


#22
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Sunt doar realista.. nu e vorba de experienta

#23
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009
Daca nu iau peste 9,50 pierd o bursa de 2000 lire !

Am fost acceptata la o facultate din anglia, iar conditia e sa iau peste 8 media la bac, insa daca iau 9,50 primesc de la guvern bursa de 2000 lire. Eu nu pot sa zic ca sunt o eleva silitoare, de aceea am probleme la romana.Nu pot invata tot ce ar trebui sa stiu pt un 9.Asa ca m-am gandit la popularul copiat cu hands-free.Nu stiu ce sa fac...mi-e cam frica dar sunt atat de tentanti acei bani!

Voi ce ati face in locul meu?

Plus ca dau bac-ul cu inca 3 licee foarte slabe, si banuiesc ca va fi mai lejer, avand in vedere ca nu e tocmai indicat sa se promoveze bac-ul in procentaj mic. A mai copiat cineva cu microcasti?Eu mi-am comandat intai magnetii, sa vad daca ii pot introduce in ureche, dar se pare ca am urechea cam mica, si nu vor sa intre...

#24
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,241
  • Înscris: 24.02.2007
De te-ar auzi aia care iti vor da bursa...

#25
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View PostChemi-patara, on 8th June 2009, 21:53, said:

Daca nu iau peste 9,50 pierd o bursa de 2000 lire !
Si daca va prinde cam cu bursa primiti?

#26
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009

View Postdani.user, on 9th June 2009, 09:55, said:

De te-ar auzi aia care iti vor da bursa...


De ar auzit/citi cei care imi vor da bursa ce lucruri fara sens trebuie sa invatam....Niciuna dintre materiile din care dau bac, nu ma va ajuta la facultate,doar proba de specialitate unde nu imi fac probleme.

#27
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Din ce oraș ești?

#28
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008
Uite, un exemplu de la mine din clasa (a12-a, mate-info). A copiat la "capacitate" cu hands-free si a intrat la mate-info, unde mediile au fost foarte mari (ultima media putin sub 9)....
Toata lumea stie ca a intrat necinstit, ba mai mult se lauda ca fraierul ca el a copiat si ca ii "barosan"... Se crede cel mai tare din parcare si la toti profesorii le zice ca va lua BAC-ul cu nota mare, folosind tot metoda hands-free-ului. Si pana la urma cred ca se va descurca...

Mie, sincer mi-e frica la Romana. Cand ma gandesc ca trebuie sa invat toate prostiile scrise de toti cocalarii aia de autori cand erau beti si nu mi le va trebui NICIODATA in viata.

Voua nu vi s-ar parea corect sa fie toti EGALI ?.

Uite, de exemplu eu vreau sa merg la Facultate la Cluj, la Electronica, unde "domnii" au scos admiterea la Matematica, acum se face pe baza de dosar. Mi-e o ciuda de mor, pentru ca imi cere media la Matematica din liceu 50% si 50% BAC-ul.

Ghinionul meu ca am avut "un jeg" de profesoara de Mate (defapt diriginta) care ii favoriza pe cei care se duceau la ea la meditatii inca din clasa a9-a. Puneti-va voi in locul meu (sau al unui coleg de-al meu)....

Uite, azi am aflat cu stupoare ca una din colegele mele care merge la ea la meditatii are media 10, fara sa fi dat vreodata TEZA, fara sa fi dat vreodata lucrari cand am dat toata clasa si totusi are 6 note de 10 (de unde ?) (plus o nota anulata, probabil foarte mica), cu toate ca nu stie NIMIC !!!

Si sa nu iti fie ciuda? Acuma ziceti "de ce nu te-ai dus la ea la ore?"....

Am actionat impotriva ei, pana si parintii care urmeaza sa isi dea copiii la Mate-Info din toamna au venit la director si au zis ca nu ii vor lasa sa mearga , doar daca o schimba... SI? nimic....

Oricum o socotiti, invatamantul din Romania a ajuns intr-o stare foarte aiurea.... Nu stiu pana la urma ce se va alege... Copiii sunt tot mai slabi din generatie in generatie... profesorii tot mai corupti....

concluzia.... va las pe voi...

Edited by astrixz, 09 June 2009 - 12:34.


#29
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Beton subiect, n-am ce zice.
Ori sunteti on-topic, ori il inchid.

#30
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008

View PostChemi-patara, on 8th June 2009, 13:53, said:

.Nu pot invata tot ce ar trebui sa stiu pt un 9.Asa ca m-am gandit la popularul copiat cu hands-free.Nu stiu ce sa fac...mi-e cam frica dar sunt atat de tentanti acei bani!
Si mie imi trebuie medie mare la bac ca vreau sa ma duc la Bucuresti .
Problema e daca ne ducem cu Hands_free.u cum aflam  variantele si cum spunem persoane-i de la capatul celalalt ?  :confuzzled:

#31
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009

View PostDiXu, on 9th June 2009, 17:23, said:

Si mie imi trebuie medie mare la bac ca vreau sa ma duc la Bucuresti .
Problema e daca ne ducem cu Hands_free.u cum aflam  variantele si cum spunem persoane-i de la capatul celalalt ?  :confuzzled:


@ Dida : De ce intrebi ?



Eu ma gandeam in felul urmator. Din cate am inteles, nu se vor mai publica subiectele la tv ora 9:00 pe realitatea, ca si pana acum.Si daca se vor publica, nr variantei nu va coincide cu nr.variantei pe care o gasim pe net.Cica.Sincer, nu mai inteleg nimic.  Asa, si cand voi primi subiectele, voi studia terenul; 'se poate?' 'nu se poate?'. Oricum voi stiu sa scriu de un 7-8. Daca e lejer, apas tasta de  apelare a numarului (persoana pregatita sa dicteze) si zic ceva de genul :"Directia modernista" sau "Incipit-final-roman-al-experientei".Ma gandeam sa scurtez cerintele la maximum, sa am cat mai putin de zis, fac cate un documente word cu aceste titluri, si il dau persoanei respective.  Totul va fi super nasol daca voi sta in primele banci sau in randul din mijloc, ca daca sta la perete, imi pun microfonul pe umarul dinspre perete, si inclin capul subtil si zic acele 3-4 cuvinte.Dupa ce zic codul respectiv, persoana imi va citi enuntul intreg, pt siguranta ( sa nu cumva sa dicteze altceva si sa nu il pot opri) si daca enuntul e corect, tusesc/stranut o data, daca nu e bine, tusesc de 2 ori. :)) stiu ca suna amuzant.  So, la fel pot proceda si la Subiectul 1 sa fiu sigura ca scriu de 10 (ex: Geo Bogza ceasul).


Va rog, cei care sunteti impotriva a ceea ce am scris mai sus, sa nu ma condamnati.Fiecare traieste dupa propriile sale principii, principii ce nu pot fi schimbate de cateva posturi ale celor contra-copiatului.

#32
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostDiXu, on 9th June 2009, 17:23, said:

Si mie imi trebuie medie mare la bac ca vreau sa ma duc la Bucuresti .
Problema e daca ne ducem cu Hands_free.u cum aflam  variantele si cum spunem persoane-i de la capatul celalalt ?  :confuzzled:
Păi tu ar trebui să ai microfon, și cartea din care îți va dicta va avea cuprins unde scrie operele.
Chestia îi să nu bruieze; am auzit zvonuri...

#33
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009
Da, exista metode de bruiat. Unii zic ca nu exista destule fonduri pt achizitionarea aparatelor, altii ca sunt detectori de semnal si la 10 ron.Eu oricum cred ca voi folosi o cartela Zapp (care cfunctioneaza pe alta fecventa ca si celelalte retele) si se zice ca e mai greu de detectat/bruiat. Ma bazez pe faptul ca e interesul scolii sa promoveze cat mai multi elevi, si nu ne vor controla la sange, avand in vedere ca vom da bac-ul si in sali cu camere de supravegheat (cel putin eu). Alta chestie pe care ma bazez, e ca dau cu un liceu maghiar, si inca 2 licee foarte slabe, unde  mai mult de jumatate nu stiu nimic.

#34
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Întreb ca să știu ce șanse ai să reușești, ce șanse ai dacă te va prinde etc.
În majoritatea orașelor se copiază, cu acordul profilor (după un anumit plic), dar dacă ești de prin Galați, Brăila, Prahova, parcă și Brașov... Știu că acolo e corectitudine, nu glumă.

#35
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009

View PostDida, on 9th June 2009, 20:54, said:

Întreb ca să știu ce șanse ai să reușești, ce șanse ai dacă te va prinde etc.
În majoritatea orașelor se copiază, cu acordul profilor (după un anumit plic), dar dacă ești de prin Galați, Brăila, Prahova, parcă și Brașov... Știu că acolo e corectitudine, nu glumă.


Nu, nu sunt din acele parti :P.
Sunt de 'unde se agata harta in cui'. Iar faza cu plicul, am inteles ca a mers anii trecuti, dar anul asta nu stiu. Si nici pe clasa/scoala nu s-a strans absolut nimic. Nu am avut cu cine ma intelege. Dai si tu bacul acum?

#36
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
O să strângeți în timp ce așteptați să intrați, nu vei fi cu clasa ta în sală, asta e clar.
Nu, am dat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate