Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Copiatul la bac !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
232 replies to this topic

#1
trendynight

trendynight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.08.2008
Buna vreau sa ridic si eu  problema copiatului la bac , mi se pare total aiurea ca cineva care invata pe rupte sa fie dezavantajat de cei care sunt jmecheri si copiaza prin cele mai moderne moduri prin care nu pot fii prinsi ..
Metoda cu hands free-ul este o metoda care nu poate fi starpita pentru ca nu vad cum ar putea fi prins un astfel de elev ca il are asupra lui, din cate stiu profesorul nu are voie sa te atinga mai ales sa iti faca perchezitie corporala( se merge pe incredere ;))).
Chiar daca se aduc aparate de bruiaj sau detectat acestia tot pot copia pentru ca nu mai folosesc apelul ci se inspira din inregistrari facute pe telefonul mobil, sau direct din mp3...

#2
kewlya

kewlya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.05.2007
esti genul de tip pe care ii bateam cand eram in liceu.

#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

 kewlya, on May 1 2009, 09:04, said:

esti genul de tip pe care ii bateam cand eram in liceu.

iar tu esti genul pe care il bateam eu...

#4
trendynight

trendynight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.08.2008

 kewlya, on May 1 2009, 09:04, said:

esti genul de tip pe care ii bateam cand eram in liceu.

Ba da dur mai erai tu ma , pacat ca doar atat te duce mintea ....

Edited by trendynight, 01 May 2009 - 09:18.


#5
kewlya

kewlya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.05.2007
pacat da, lasa ca sunteti voi astia mai destepti si echilibrati situatia.

#6
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 kewlya, on May 1 2009, 10:04, said:

esti genul de tip pe care ii bateam cand eram in liceu.
" esti genul de tip pe care îi băteam"?

cred ca tu ești un tip cam analfabet , fără supărare...

#7
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
In ziua de azi daca nu asculti manele,nu te duci in cluburi cu manele, nu ai niste muschi ca a lui Arnold ,si ai medii de peste 8 esti considerat un tocilar...

Niste idioti cocalari....

#8
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
hai zi sincer ca vrei metode prin care sa nu fii prins :lol:

asa e peste tot: aia care muncesc cinstit sunt dezavantajati de aia "descurcareti", n-ai ce-i face, decat sa-ti plangi de mila.

Edited by crst_g, 01 May 2009 - 10:33.


#9
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
De obicei, cei care invata si vor sa faca scoala cum trebie se orienteaza catre o facultate care are examen de admitere. Acolo se face selectia. Bacul conteaza prea putin. Sa copieze cat or vrea ca si asa nu-mi iau locul la facultate.

 crst_g, on May 1 2009, 11:32, said:

asa e peste tot: aia care muncesc cinstit sunt dezavantajati de aia "descurcareti", n-ai ce-i face, decat sa-ti plangi de mila.

Si daca esti si "descurcaret" , dar si muncesti ?  :rolleyes:

#10
kewlya

kewlya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.05.2007

 mattbaker, on May 1 2009, 11:10, said:

In ziua de azi daca nu asculti manele,nu te duci in cluburi cu manele, nu ai niste muschi ca a lui Arnold ,si ai medii de peste 8 esti considerat un tocilar...

Niste idioti cocalari....

asta cu mediile peste 8 ai inventat-o acuma  pe moment ca sa intrii si tu in clubul care incearca sa ma jigneasca ? :))  ai fost primit in gasca?  Vad ca va-ti aliat vreo 4 deja. Felicitari,poate data viitoare va intalniti la o cina romantica si un film.


daca va deranjeaza ca se copiaza, de ce nu  faceti ceva in privinta asta.  Il chemati pe supraveghetor si il informati despre cea ce face alt coleg, ca sa fiti oameni cinstiti.

E mai usor sa vii sa te plangi pe un forum ca aici esti anonim,mai sar vreo 4-5 asa si te sustin si incepi sa te simti mai bine, la scoala esti constient ca in pauza urmatoare ai ramane fara dinti in gura daca ai "turna" pe careva si acolo nu ai pe nimeni sa iti sara in ajutor, iar schemele din World of Warcraft nu functioneaza.

#11
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Nu te-am atacat.
Ce sa mint,si eu am copiat :lol: :D,nu la examene si teze insa.
De ce sa torn pe cineva cand el nu ma toarna pe mine :D?

Edited by mattbaker, 01 May 2009 - 15:44.


#12
kewlya

kewlya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.05.2007

 Fishhh, on May 1 2009, 11:07, said:

" esti genul de tip pe care îi băteam"?

cred ca tu ești un tip cam analfabet , fără supărare...

tu o dai in alfabete, altu in medii peste 8,care ce ii vine in cap.  hai ca progresati incetisor  :inlove:

 mattbaker, on May 1 2009, 16:31, said:

Nu te-am atacat.
Ce sa mint,si eu am copiat :lol: :D.
De ce sa torn pe cineva cand el nu ma toarna pe mine :D?

ok frate, esti prietenul meu de acuma inainte, credeam ca te-am pierdut :)

Ideea este in felul urmator, acesta este un topic inutil, intodeauna s-a copiat si se va copia, face parte din farmecul scolii si din copilaria noastra. Nu fiti invidiosi, la 15 ani esti invidios ca ala copiaza si tu nu, la 20 de ani  nu iti mai pasa de copiat, o sa fii invidios pe altu ca are masina mai scumpa ca a ta si gagica mai frumoasa, la 30 o sa fii invidios ca altu are casa si tu stai in chirie etc. Fiecare cu ale lui, nu va faceti probleme pt. altii.
Iar cu jignirile inutile, lasati-o mai usor ca nu isi au rostul.

Edited by kewlya, 01 May 2009 - 15:43.


#13
Ultras89

Ultras89

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 609
  • Înscris: 30.10.2007
...nu uita ...ca afli inainte cu o ora subiectele , nu cumva sa depui telefonul si cartiile la intrare , pune cartea in wc (langa vasul de vc).
Inainte de bac stai in toaleta si telefonezi sa afli subiectele
in timpul ila de 40 de minute pana trag la xerox , una alta  ... stai si citesti rezolvarile (chiar poti sa inveti unele :D )
Intri sa dai examenul ... dupa o ora iti ceri voie la WC ...te mai duci si te mai uiti prin carte  (poti sa o faci de 2 ori )
...asta in cazul in care nu esti tupeist
Daca ai tupeu si esti si dispus sa risti mai mult:
Afli subiectele , rupi paginile , le pui in buzunar ... si succes!
Ce prostii va invat eu pe voi ! (eu am dat bac ul anul trecut si va zic cu mana pe inima ca se poate copia lejer la bac, dar e mai bine daca inveti ceva si mai si copii )

#14
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
incredibil! tanara generatie este praf!!!
bai, puteilor, faceti cheta si spaguiti profii din comisii. veti primi chiar de la ei rezolvarea subiectelor.
Doamne, ce terminati...

#15
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 trendynight, on May 1 2009, 09:52, said:

Buna vreau sa ridic si eu  problema copiatului la bac , mi se pare total aiurea ca cineva care invata pe rupte sa fie dezavantajat de cei care sunt jmecheri si copiaza prin cele mai moderne moduri prin care nu pot fii prinsi ..
Metoda cu hands free-ul este o metoda care nu poate fi starpita pentru ca nu vad cum ar putea fi prins un astfel de elev ca il are asupra lui, din cate stiu profesorul nu are voie sa te atinga mai ales sa iti faca perchezitie corporala( se merge pe incredere ;))).
Chiar daca se aduc aparate de bruiaj sau detectat acestia tot pot copia pentru ca nu mai folosesc apelul ci se inspira din inregistrari facute pe telefonul mobil, sau direct din mp3...


 conu71, on May 1 2009, 10:14, said:

iar tu esti genul pe care il bateam eu...

Iar tu esti genul de om care viseaza.

Indiferent de situatie, nu trebuie sa te ofitici pe nimeni, invidia ca pe altul il duce capul mai mult decat tine fara sa invete nimic  te enerveaza si iti pierzi concentrarea la bac, pana la urma NU UITA fiecare cu viata lui, copiaza si tu sa vedem daca se supara cineva, bft la bac.

#16
Ultras89

Ultras89

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 609
  • Înscris: 30.10.2007

 Pazvante, on May 1 2009, 17:14, said:

incredibil! tanara generatie este praf!!!
bai, puteilor, faceti cheta si spaguiti profii din comisii. veti primi chiar de la ei rezolvarea subiectelor.
Doamne, ce terminati...
... erai si tu cacat la c=r cand dadeai bac ul ... nu e frumos sa te dai mare cocos dupa ce ai scapat de el! Si daca ceva nu iti comvine ... nu ne intereseaza !  Maaaama ce ma enerveaza oamenii istia ca tine ! Ori esti un ofticat ca erai tocilar si a luat cineva nota mai mare ca tine ! (ia posteaza o poza cu tine)


ahh sa nu mai zic ca m-am uitat pe profilul tau si ... pfff ... mai bine tac ca poate jicnesc !

#17
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 Pazvante, on May 1 2009, 17:14, said:

incredibil! tanara generatie este praf!!!
bai, puteilor, faceti cheta si spaguiti profii din comisii. veti primi chiar de la ei rezolvarea subiectelor.
Doamne, ce terminati...
hei, mai incet cu injuriile ;)
cu spaga la comisii nu prea merge ... insa cu criza asta  :deadtongue:

Edited by eroarex, 01 May 2009 - 21:29.


#18
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

 trendynight, on May 1 2009, 08:52, said:

Buna vreau sa ridic si eu  problema copiatului la bac , mi se pare total aiurea ca cineva care invata pe rupte sa fie dezavantajat de cei care sunt jmecheri si copiaza prin cele mai moderne moduri prin care nu pot fii prinsi ..
Metoda cu hands free-ul este o metoda care nu poate fi starpita pentru ca nu vad cum ar putea fi prins un astfel de elev ca il are asupra lui, din cate stiu profesorul nu are voie sa te atinga mai ales sa iti faca perchezitie corporala( se merge pe incredere ;))).
Chiar daca se aduc aparate de bruiaj sau detectat acestia tot pot copia pentru ca nu mai folosesc apelul ci se inspira din inregistrari facute pe telefonul mobil, sau direct din mp3...
1. Să înțeleg că tu faci parte din cei care învață, și inventează cuvinte?
2. Copiază și tu, dacă și ceilalți copiază. Încearcă să o vezi ca pe o regulă la examen: poți copia. Tu înveți și știi foarte bine, plus că mai poți copia => ar trebui să iei peste 9,8 media de la bacalureat.

În realitate treaba stă cum a zis Electryc mai sus. La facultățile care se respectă, nu intri cu doar cu bacalaureatul.

 Pazvante, on May 1 2009, 17:14, said:

incredibil! tanara generatie este praf!!!
bai, puteilor, faceti cheta si spaguiti profii din comisii. veti primi chiar de la ei rezolvarea subiectelor.
Doamne, ce terminati...
Cei mai mari ca noi ne-au învățat așa (sau ne-au permis asta).
Regimul bolșevic, care și-a bătut joc de ei de fragezi îi de vină.

Edited by m3th0dman, 01 May 2009 - 22:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate