Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

cum transform un mp3, voce in mid pt 16 voci

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
blu3_d3vil_tgv

blu3_d3vil_tgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.02.2005
M-a pus dreak sa ii arat mamei ( care intre noi fie vorba, e persoana serioasa ) tonul de apel de pe telefonul meu... si este ala cu : Stapaneee, te suna un fraier"
de 4 zile ma suna incontinuu sa ii pun melodia pe telefon...
problema care e... ea are siemens c60, iar eu un N3650...

vreau sa stiu si eu cu ce pot transforma mp3-ul in mid, care sa poata sa se auda(daca e posibil) pe siemens-ul ala amarat..

plz heelp   :worthy:  :worthy:

Edited by blu3_d3vil_tgv, 05 April 2005 - 15:53.


#2
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
nu tre sa fie midi...fa-l .amr

#3
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004
si eu am aceeasi problema :) (intre noi fie vorba, sunt o persoana serioasa). L-am facut AMR, dar amaratul de T630 stie sa-l cante din meniu, dar nu il poate seta ca ringtone.
De conversie midi nu cred ca poate fi vorba, midi-ul e alta mancare de peste.  Totusi daca aveti alte idei....

#4
blu3_d3vil_tgv

blu3_d3vil_tgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.02.2005
din cate m-am uitat eu pe specificatiile siemensului, nu stie altceva decat mid.
amr, chiar daca il fac, nu cred ca va putea sa il foloseasca.

si, inca ceva in telefonul meu, fisierul este afisat cu extensia mid. cand l-am transferat pe calc, a iesit wav. pana la urma ce este?

exista vreo solutie la problema asta, sau ...nu se poate si gata?

#5
Ciury

Ciury

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.03.2005
Scoateti nokia multimedia converter si transforma-l in amr.Merge sigur pe siemens c60 k dinala am avut yo :P

#6
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
mobile music poliphonic transforma in mmf pe 16 dar cred ca merg pe c60 sau merge si wav

#7
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
da mai, merg .wav, .amr, .mid... dar nu si .mmf

#8
blu3_d3vil_tgv

blu3_d3vil_tgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.02.2005
merci mult. daca voi sunteti siguri ca merg si formatele astea pe c60 incerc si asa.... asta daca reusesc sa imi dau seama cum trimit mms cu o melodie din cele pe care le am pe 3650 ( e in profiles, in melodiile de acolo, in alat parte nu o gasesc )

#9
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Am si eu un T630, si ma chinuiesc la el sa-i fac niste ringtone-uri, insa chiar si cu Mobile Music Polyphonic ies de kko in format midi, iar in .mmf zice ca nu poate sa le faca.
so.. pana la urma T630-ul ce formate audio suporta?

#10
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Nu e corect! Pe siemens merg amr-urile dar nu le poti pune ca tot de apel. Si in plus nu poti face un midi sa aiba voce. Am avut eu si stiu sigur..

Edited by max003, 14 May 2005 - 21:01.


#11
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
la midi nu merge cu voce.Merge la wav si mmf

#12
nok2650

nok2650

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2005
Am un prieten care lucreaza in EuropaFm si care zice ca al lor minitehnicus stie cum sa converteasca wavurile in midi. apropo.. daca puneti mana pe un telefon cu clapeta de la zapp.. ala mai bengos..cu ecran color o sa vedeti ca are fisiere midi...dar care sunt melodii sau voce.

  Se poate pana la urma ... da iti trebuie un soft pricopsit. O sa incerc sa aflu si eventual sa pun mana pe el... mai uitati-va pe aici... ca o sa postez rezultatele... si poate chiar si un fisier..sa vada poporu ca merge!

  Hai bafta si tineti-mi pumnii!

#13
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Repet, midi-urile nu pot avea voce!

#14
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
MIDI-urile (Musical Instrument Digital Input) sunt de fapt niste fisiere cu intstructiuni, ce instrument sa folosesca pt ce interval, etc. Niste instructiuni date hardware-ului.
Deci n-are cum sa contina voce. (la fel cum a zis si max003)

#15
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Telefoanele zapp întradevăr au ringtonuri polifonice midi cu voce, de exemplu chiar cel cu "stapane te cauta un fraier... Stapane, fraierul insista..."

DAr de fapt ele sunt niste mmf-uri redenumite in mid... de exemplu ai o melodie ce îți place.... înregistrezi portiunea dorita.. o transformi în wav de 11.000 hertzi la 8 bits (parcă) se aude cam execrabil deja... sau folosesti programul free PSMPLAY 5 cu care importi fisierul wav si il convertiti in mmf. Dupa ce e gata il puneti pe telefon si gata.  ĂŽn cazul telefoanelor Zapp, fisierele create (exemplu.mmf) trebuie redenumite in mid (exemplu.mid). Mai multe informatii legat de psmplay și ringtone-uri in thread-ul: Soft personalizare Z510/Z710 de la Zapp)

#16
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Corect! Si la Siemens nu merg mmf-urile!

#17
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
La C60, doar de la FW25 in sus merg WAV-urile. Trebuie sa fie format IMA ADPCM, 16000 biti, 8000 kHz (il poti face asa cu Sound Converter sau CoolEdit).

#18
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Se gaseste versiunea asta pe undeva? Pot sa o aplic unui C60 din 2003?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate