Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Panasonic Inverter CS/CU-UE9HKE sau Hitachi Inverter RAS E10KH2PK

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#19
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
Acum trebuie sa vad cine le instaleaza.

Uimitor de usoare unitatile exterioare...

Niste recomandari de meseriasi buni ?

Am atasat imagini cu telecomanda si cutiile.

Attached Files



#20
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
Salut,
cei de la shopix am vazut ca fac si ei instalari in suma de 300 de lei.
Are cineva detalii despre ei ? cum fac instalarea de AC ?
astept si eu o recomandare de instalatori autorizati in Bucuresti.
Multumesc. :)

#21
felix-focus

felix-focus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.03.2008
Pai luate de la ei cu montaj 300 ron pt 3 m liniari iesi mai scump decat luate de la importator care iti asigura transportul si montajul unui traseu frigorific de 4 m liniari in doar 450 ron.

Ma rog... acum puteti sa-i intrebati daca au echipe proprii sau lucreaza in colaborare cu vreo echipa speciala de montaj si puteti sa va interesati daca folosesc pompa de vid si asa mai departe :)

Succes!

#22
axeldragos

axeldragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 09.01.2009

View PostCourage, on Apr 23 2009, 14:55, said:

Acum trebuie sa vad cine le instaleaza.

Uimitor de usoare unitatile exterioare...

Niste recomandari de meseriasi buni ?

Am atasat imagini cu telecomanda si cutiile.

Ma pune pe ganduri telecomanda lor. Eu n as musca momeala cu Hitachi dar sunt mai seriosi ca multi asa zisi producatori. Eu astept sa treaca vreme sa vedem daca se ridica si Hitachi intr adevar.

#23
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
mda, nici mie telecomanda nu imi pare cine stie ce, dar nici nu ma asteptam la un avion de la o telecomanda de AC. M-a interesat mai mult garantie si calitatea, acum sa vedem daca se ridica la nivelul asteptat.
Legat de montaj, daca cineva are o idee mai bune, decat cea de la ei, astept detalii pe PM sau asa ceva.
Multumesc

#24
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postandrei_traznitu, on Apr 24 2009, 12:18, said:

mda, nici mie telecomanda nu imi pare cine stie ce, dar nici nu ma asteptam la un avion de la o telecomanda de AC. M-a interesat mai mult garantie si calitatea, acum sa vedem daca se ridica la nivelul asteptat.
Legat de montaj, daca cineva are o idee mai bune, decat cea de la ei, astept detalii pe PM sau asa ceva.
Multumesc
Cele mai frumoase telecomenzi nu o sa le gasiti la firmele premium ci la produsele LG,SAMSUNG ETC,vreti telecomenzi frumoase luati aparatele enumerate mai sus

View Postaxeldragos, on Apr 24 2009, 10:31, said:

Ma pune pe ganduri telecomanda lor. Eu n as musca momeala cu Hitachi dar sunt mai seriosi ca multi asa zisi producatori. Eu astept sa treaca vreme sa vedem daca se ridica si Hitachi intr adevar.
Ce momeala?Daca stii ceva nasol de ei,lumineaza-ne si pe noi,nu ne lasa asa

#25
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
Ce e mai tare e ca dupa ce am cumparat de la shopix, nu le mai merge site-ul si nici nu raspund la telefon :)
Asteptam sa vedem care e deznodamantul, daca nu instaleaza ei, are cineva idee de unii care instaleaza AC si sunt autorizati ? (sector3, zona Decebal)
Multumesc.

#26
axeldragos

axeldragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 09.01.2009

View Postgall71, on Apr 24 2009, 13:07, said:

Cele mai frumoase telecomenzi nu o sa le gasiti la firmele premium ci la produsele LG,SAMSUNG ETC,vreti telecomenzi frumoase luati aparatele enumerate mai sus

Fals, sunt si produse premium cu telecomenzi estetice dar si practice. Sanyo la modelele din seria 4 cel putin are niste telecomenzi foarte bine articulate cu senzor de temperatura incorporat, cu display mare si concomitent usor de folosit. In opinia mea erau telecomenzi tare reusite cum nu am vazut nici la Daikin prea multe.

Edited by axeldragos, 24 April 2009 - 19:41.


#27
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

View PostCourage, on Apr 23 2009, 16:55, said:

Acum trebuie sa vad cine le instaleaza.

Uimitor de usoare unitatile exterioare...

Niste recomandari de meseriasi buni ?

Am atasat imagini cu telecomanda si cutiile.
Unde este facuta prima poza ? Unitatea externa sta invers ?

#28
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postaxeldragos, on Apr 24 2009, 20:39, said:

Fals, sunt si produse premium cu telecomenzi estetice dar si practice. Sanyo la modelele din seria 4 cel putin are niste telecomenzi foarte bine articulate cu senzor de temperatura incorporat, cu display mare si concomitent usor de folosit. In opinia mea erau telecomenzi tare reusite cum nu am vazut nici la Daikin prea multe.
Eu unul din cele care le cunosc,vorbesc de Toshiba,Mitsubishi sau Daikin,nu prea sunt aratoase,conteaza sa fie ergonomice si functionale,aia cu senzorul e o idee buna dar te poti lipsi de ea

#29
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postdant, on Apr 24 2009, 20:44, said:

Unde este facuta prima poza ? Unitatea externa sta invers ?
Nu,unitatea externa sta invers,atentie totusi la UE sa nu fie intoarsa invers;si u atasez un manual de utilizare in limba romana la Hitachi Inverter

Attached Files


Edited by gall71, 24 April 2009 - 21:15.


#30
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Multumesc de manual, Gall71, amabil ca intotdeauna. :wave: Apare si numele importatorului in manual, dar adresa nu cred ca mai e valabila.
Cica mai sunt la promotie 100 de bucati.
Personal mie imi place telecomanda, ca are potine butoane la vedere.
Stii cum e romanu, cind vine in vizita se simte curios sa butoneze telecomanda gazdei.

#31
justmepd

justmepd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 06.02.2009
ma si cum , am citit ca nu aveti pareri asa bune depsre panasonic , eu kiar am montat cateva panasonic inverter de 12000 btuh , si sincer sa fiu super calitate la super pret . despre hitachi nu stiu nimic , dar panasonic is faine . sal'tare la toata lumea.

#32
axeldragos

axeldragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 09.01.2009

View Postgall71, on Apr 24 2009, 20:39, said:

Eu unul din cele care le cunosc,vorbesc de Toshiba,Mitsubishi sau Daikin,nu prea sunt aratoase,conteaza sa fie ergonomice si functionale,aia cu senzorul e o idee buna dar te poti lipsi de ea

Eu cred ca e necesar acel senzor si mai mult decat necesar asta daca, bineinteles nu avem un aparat precum kirigamine cu tehnologia senzorului UI care scaneaza temperatura incaperii pe mai multe zone, tehnologie care INSA costa nu gluma.
Stiu ca Toshiba si Mitsubishi si Daikin nu au telecomenzi foarte aratoase, cauta una de Sanyo seria 4 si ai sa vezi ca e aratoasa, uite exceptia.

Edited by axeldragos, 26 April 2009 - 11:23.


#33
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postaxeldragos, on Apr 26 2009, 12:22, said:

Eu cred ca e necesar acel senzor si mai mult decat necesar asta daca, bineinteles nu avem un aparat precum kirigamine cu tehnologia senzorului UI care scaneaza temperatura incaperii pe mai multe zone, tehnologie care INSA costa nu gluma.
Stiu ca Toshiba si Mitsubishi si Daikin nu au telecomenzi foarte aratoase, cauta una de Sanyo seria 4 si ai sa vezi ca e aratoasa, uite exceptia.
Este parerea ta,eu sunt de parere ca microprocesorul este mai important,dar e parerea mea

#34
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
Salut,
- au venit si mi l-au montat si mie cei care vin ca si parteneri ai lui shopix.ro(btw site-ul lor nu mai merge de ceva timp :) )
- au spus ca la aceste aparate nu e nevoie de vidat
- unitatea exterioara e pusa sub niste flori agatatoare, sper sa nu influenteze in nici un fel. Cand au montat-o au indoit din "folia" aia din spate ca au ridicat greu aparatul pe stativ.
- unitatea interioara nu avea stecher deoarece se presupune ca iti prelungesti cablul; firul e gri, iar peretele meu alb :)
- de racit raceste, dar din ce am vazut face putin condens pe paleta pe unde iese aerul in camera.
- de incalzit incalzeste.
- acum astept sa vad daca face fata la caldura de afara.

Inca ceva pe site-ul distribuitorului aston.ro inca nu apare Hitachi ca si echipamente pe care le distribuie.

A avut cineva probleme? sau inca prea noi ca sa avem feedback legate de ele.

Edited by andrei_traznitu, 28 April 2009 - 11:51.


#35
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postandrei_traznitu, on Apr 28 2009, 12:51, said:

Salut,
- au venit si mi l-au montat si mie cei care vin ca si parteneri ai lui shopix.ro(btw site-ul lor nu mai merge de ceva timp :) )
- au spus ca la aceste aparate nu e nevoie de vidat
- unitatea exterioara e pusa sub niste flori agatatoare, sper sa nu influenteze in nici un fel. Cand au montat-o au indoit din "folia" aia din spate ca au ridicat greu aparatul pe stativ.
- unitatea interioara nu avea stecher deoarece se presupune ca iti prelungesti cablul; firul e gri, iar peretele meu alb :)
- de racit raceste, dar din ce am vazut face putin condens pe paleta pe unde iese aerul in camera.
- de incalzit incalzeste.
- acum astept sa vad daca face fata la caldura de afara.

Inca ceva pe site-ul distribuitorului aston.ro inca nu apare Hitachi ca si echipamente pe care le distribuie.

A avut cineva probleme? sau inca prea noi ca sa avem feedback legate de ele.
De ce ai acceptat instalarea fara folosirea pompei de vid?Nu trebuia sa accepti acest lucru,eventual trebuia sa le dai cu manualele de instalare in cap,sau aia de la Hitachi sunt prosti si unii instalatori destepti?Noi ce draq balmajim pe aici de atata amar de vreme;POMPA DE VID ESTE OBLIGATORIE

Edited by gall71, 28 April 2009 - 12:10.


#36
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001

View Postgall71, on Apr 28 2009, 13:04, said:

De ce ai acceptat instalarea fara folosirea pompei de vid?Nu trebuia sa accepti acest lucru,eventual trebuia sa le dai cu manualele de instalare in cap,sau aia de la Hitachi sunt prosti si unii instalatori destepti?Noi ce draq balmajim pe aici de atata amar de vreme;POMPA DE VID ESTE OBLIGATORIE

Pai am intrebat si eu, ca s-au plictisit de intrebarile mele :)
Ce se vida ?circuitul de racire ?
Care sunt dezavantajele ca nu s-a vidat ?
pai ce sa le mai zic cand erau gaurile alea in perete si toate componentele instalate ? :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate