Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

In vizita cu mana goala

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Cu ce as putea sa ma duc in vizita la o familie unde ea e gravida si luni tre sa nasca, mai au un copil in varsta de cativa ani... suntem oarecum prieteni si nu ne-am mai vazut de un an?

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
O jucarie simpla pt. cel care urmeaza sa se nasca si o ciocolata pt. cel de cativa ani, de asemenea o sticla de Jack Daniels pt. taticu'.

#3
subiect

subiect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 27.01.2008
Haine pentru prunci sau jucarii. Pentru mama o carte cum sa ingrijeasca copiii.

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Pai  ma gandeam la gravida sa-i cumpar, si la copilul celalalt, nu lu tac-so. :P
Ala care va sa vie o sa primeasca dupa ce s-o naste, ca ne vom intalni si atunci, intrucat eu voi fi moasa de botez. :)

@subiect - daca celalalt copil are deja vo 3-4 ani... e pertinent sa-i ofer mamei o carte despre cum sa creasca copiii? Sau ma astept sa o ia ca pe un apropo' gen "vezi ca p'asta n-ai stiut sa-l cresti, ia d'aci niste lectii, ceva..."?

Edited by Bebeluska, 12 April 2009 - 11:25.


#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 Bebeluska, on Apr 12 2009, 12:24, said:

Pai  ma gandeam la gravida sa-i cumpar, si la copilul celalalt, nu lu tac-so. :P

Da' tac-so de ce sa nu se bucure si el de o sticla de Jack? De ce tatii sunt intotdeauna lasati pe dinafara?

#6
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Eu pentru aproape toate evenimentele am primit flori la ghiveci. Daca m-as pricepe sa le ingrijesc ar fi fost o idee buna, dar au murit toate intr-un interval de 3 luni de la data primirii.

Pentru copilul mare musai o jucarie, trebuie sa se simta important, iubit, ca realizeaza ca locul ii va fi luat de un mic "tiran" plangacios. Pentru mama insarcinata poti sa ii cumperi un set de cosmetice potrivite situatiei, sunt gata ambalate in farmacii, contin produse pentru bebe si diverse creme pentru vergeturi, sani etc.

La cunostinte apropiate unde mi-am permis "apropierea" eu am luat cadou universal mama-tata, adica un set de lenjerie intima sa se bucure amandoi  :inlove:




 Bebeluska, on Apr 12 2009, 12:24, said:

Pai  ma gandeam la gravida sa-i cumpar,
  Sau o pijama draguta ori un halat de baie, ii vor fi utile in timpul spitalizarii si ulterior acasa.

Am eu un fix: copilului i se fac cadouri dupa ce se naste. Poate tu nu esti superstitioasa, dar daca parintii cred in asta s-ar putea sa se simta ciudat.

#7
dark_tranquility

dark_tranquility

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 17.09.2008

 maltese, on Apr 12 2009, 12:34, said:

La cunostinte apropiate unde mi-am permis "apropierea" eu am luat cadou universal mama-tata, adica un set de lenjerie intima sa se bucure amandoi  :inlove:


Lenjerie si pentru ea si pentru el?

#8
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Ea se imbraca, el se bucura de ce vede, ce-i asa greu de inteles?

#9
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 edy_wheazel, on Apr 12 2009, 12:26, said:

Da' tac-so de ce sa nu se bucure si el de o sticla de Jack? De ce tatii sunt intotdeauna lasati pe dinafara?


Pentru ca ei pot sa-si cumpere si singuri. -_-

Okay, pana la urma am luat dulciuri de la cofetaria libaneza si fetitei o carte cu zane (continea anume puzzle-uri) si un set de margelute de tot felul (de construit coliere si alte chestii de fete). :lol:

#10
cosnuta

cosnuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.03.2005

 Bebeluska, on Apr 12 2009, 12:16, said:

Cu ce as putea sa ma duc in vizita la o familie unde ea e gravida si luni tre sa nasca, mai au un copil in varsta de cativa ani... suntem oarecum prieteni si nu ne-am mai vazut de un an?

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa cumperi niste hainute pentru viitorul nou nascut. Ce ziceti?

#11
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 cosnuta, on Apr 12 2009, 21:57, said:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa cumperi niste hainute pentru viitorul nou nascut. Ce ziceti?
Nou nascutu' o sa primeasca daruri cand va fi in viata. :)

#12
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006
Pai este in viata! :lol:

Pramatiei de 3 ani du-i niste dulciuri. Jucaria pe care o alegi tu s-ar putea sa nu-i placa; dulciurileee...  :bouncey:

edit: + niste banane or smth.

Edited by gxg88, 12 April 2009 - 21:34.


#13
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 gxg88, on Apr 12 2009, 22:33, said:

Pai este in viata! :lol:

Pramatiei de 3 ani du-i niste dulciuri. Jucaria pe care o alegi tu s-ar putea sa nu-i placa; dulciurileee... :bouncey:

edit: + niste banane or smth.


Daca citeai atent, observai ca am scris acolo ca am cumparat niste chestii de la cofetaria libaneza. Din care n-a mancat, dar jucariile i-au placut. E o familie de intelectuali iar copilul nu e deloc pramatie. Alta data jigneste-ti prietenii tai, nu pe ai mei, mersi!

#14
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
eu nu iau dulciuri si hainute niciodata, doar prietenilor buni si dupa ce intreb parintii (asta pentru ca ai mei nu prea au liber la dulciuri, dar nici nu pot sa le iau din mana lor odata ce le-au primit, si nici nu vreau sa le vad mutrele dezamagite dupa ce constata ca bluza cu tom si jerry le e mica, de fapt). Cel mai des cumpar carti, uneori cd-uri, creioane colorate (niciodata plastilina si acuarele), jucarii de plus si foarte rar masinute sau papusi (intai intreb).

#15
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008
Mie îmi place să fac daruri fără nici o ocazie. Poate pentru că și mie mi-ar plăcea la fel. Nu suport să văd mulțumiri, plecăciuni, admirații din obligație. Așa că, pe oriunde merg, cumpăr suveniruri, atât  pentru Ioana-Lorena -fetița mea de aproape 9 ani, cât și pentru Teodora - fetița pritenilor mei în vârstă de 2 ani, pe care am botezat-o.
Am fost la mănăstiri și am cumpărat brățări în miniatură și cruciulițe. Din restul țării am încercat să cumpăr ceva distinct de ceea se găsește pe aici prin Iași. Dacă nu am reușit, am avut grijă să menționez că e din București, Brașov, Constanța etc și că oriunde și oricât aș fi plecată, gândul mi-e  la ei. Cred că se simt bine atunci când primesc astfel de daruri, pentru că văd afișat zâmbetul pe fața micuței, care despachetează, probează,  se joacă cu darurile primite. Asta mă face și pe mine să fiu fericită.
De Paște am fost la Cheile Bicazului și am cumpărat și niște jucării artizanale pe la tarabele de sub bolovani. Dacă de Crăciun nici nu s-a uitat la imensul cățel de pluș roz pe care i l-am cumpărat, de data asta, cât a stat la mine, s-a jucat cu jucăriile alea mici de lemn. Dulciuri sau fructe nu i-am dus niciodată, poate și din cauza intoleranțelor de care suferă. Luna viitoare e ziua ei și am să-i cumpărar prima ei carte. Și încă una personalizată. :)

Edited by Versus76, 26 April 2009 - 17:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate