Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Hub-uri pentru oDC si DC++ si setari

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
Salutare! Mi-am facut un abonament la RDS si am instalat oDC v5.31
Problemele sunt 2:

1. Cand ma duc pe un hub si vreau sa iau lista unui user primesc conected.... si mereu conected time out
2. RDS-ul contorizeaza traficul si limiteaza viteza net-ului dupa 2 GB descarcati, dar am inteles ca nu se contorizeaza traficul din reteaua RDS. Intrebarea este ... daca poate sa ma indrume cineva catre niste hub-uri din reteaua RDS.

Thank you in advance!

#2
Tzushca

Tzushca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 04.05.2004

Ciprianzet, on Mar 22 2005, 15:41, said:

Salutare! Mi-am facut un abonament la RDS si am instalat oDC v5.31
Problemele sunt 2:

1. Cand ma duc pe un hub si vreau sa iau lista unui user primesc conected.... si mereu conected time out
2. RDS-ul contorizeaza traficul si limiteaza viteza net-ului dupa 2 GB descarcati, dar am inteles ca nu se contorizeaza traficul din reteaua RDS. Intrebarea este ... daca poate sa ma indrume cineva catre niste hub-uri din reteaua RDS.

Thank you in advance!

<{POST_SNAPBACK}>

1) Incearca cu DC++ simplu ... ca e mai ... :) simplu la inceput!
2) Daca esti din Bucuresti, nu prea se contorizeaza traficul facut pe hub-uri. Daca nu esti din Bucuresti, trebuie mai intai sa specifici orasul pentru lista de hub-uri free!

#3
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,750
  • Înscris: 20.08.2004
adica traficul free (necontorizat de rds) este cel metropolitan (huburi din orasul tau). si foloseste cu incredere StrongDC (recomandat dupa ce-i activezi emularea dc++). mai multe informatii la sectiunea "freeware".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate