Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

input type - suggestions

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
Problema: pe o pagina HTML, am de adus intr-o lista (<input type="select">) mai multe rezultate dintr-o tabela. Numarul de rezultate este in crestere, drept pentru care solutia asta nu mi se mai pare acceptabila.

Asadar, cum pot construi un INPUT TEXT, in care pe masura ce tastez cateva litere in el, sa inceapa sa imi dea niste  sugestii (cuvintele ce incep cu grupul de litere respectiv) - genul LOV din Oracle Forms.

Exemplu: Search-ul de pe Youtube.

O documentatie ceva, ca n-am nicio idee? Se face cu Ajax?

#2
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 02.09.2008

View PostAlta_, on Mar 19 2009, 10:55, said:

Problema: pe o pagina HTML, am de adus intr-o lista (<input type="select">) mai multe rezultate dintr-o tabela. Numarul de rezultate este in crestere, drept pentru care solutia asta nu mi se mai pare acceptabila.

Asadar, cum pot construi un INPUT TEXT, in care pe masura ce tastez cateva litere in el, sa inceapa sa imi dea niste  sugestii (cuvintele ce incep cu grupul de litere respectiv) - genul LOV din Oracle Forms.

Exemplu: Search-ul de pe Youtube.

O documentatie ceva, ca n-am nicio idee? Se face cu Ajax?

Căutai cumva ceva de genul ăsta?

#3
Brandoo

Brandoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 19.10.2005
incearca  Ajax.Autocompleter (www.google.com).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate