Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Permis Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
andreidesign

andreidesign

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.05.2008
Daca ai doar categoria C+E ti se poate elibera si cat B fara examen ?

#2
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
nu   :ewwpu:  :wallbash:

#3
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
andreidesign nu te supara ca intreb unde ai luat C+E?Cumva prin Arges?
Cu stima...Florin

#4
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Cam aiurea ai dat C+E , dar nu ai B ?  :lol:  

Vrei categorie , oricare ar fie ea , și inferioară , dai pentru ea .

Vorba lu colegu' de mai sus , (scuze , dar) permis de argeș ?

Later:

Quote

da, te costa cam 2000 euro

Adevărat ?  :lol: (cred că 2000 de euro "pe sub mână")

Edited by ady_chesnoiu, 20 March 2009 - 21:43.


#5
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postandreidesign, on Mar 18 2009, 23:55, said:

Daca ai doar categoria C+E ti se poate elibera si cat B fara examen ?
da, te costa cam 2000 euro :D

#6
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Am intalnit si eu un caz asemanator. Acum vreo' 6 ani cand faceam scoala de soferi ,aveam un coleg, un nene la vreo 50 si ceva de ani care avea C+E si vreo sa dea de B. Nu vreau sa fiu rautacios, dar am aflat de la instructor ca a facut la sala doar 6 puncte :huh:

#7
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Cam cati ani aveti? Ai auzit tu ca a luat doar 6 puncte?
Pe vremea cand am luat eu permisul(b,c si e) se dadea sala si daca luai ambele chestionare treceai la traseu.La traseu daca luai C-ul dar picai B-ul iti dadea permis pentru C. Mai nou ,de prin '96 daca tin minte , la traseu dadeai B-ul primul si daca picai nu te mai lasa la C.
Si nu , trebuie sa faci scoala ca orice om pt B.

#8
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Si in seria mea au fost destui cu 5-6 puncte la sala, si chiar si cu 4. Il tin minte pe unul de vreo 40 de ani care, in momentul in care a auzit ca a facut 4 puncte a dat nervos cu pumnul in perete excamand " hai mai...iar 4 puncte..."  :lol:   Deci era recidivist deja.

#9
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009

View PostSeteh, on Mar 31 2009, 13:37, said:

Cam cati ani aveti? Ai auzit tu ca a luat doar 6 puncte?

Nu cred ca varsta are vreo relevanta... Instructorul nu avea nici un motiv sa ma minta. Probabil ca omul , sofer de meserie , (imi aduc aminte ca stateam in spate si ma uitam la el cum incerca sa schimbe vitezele fara sa apese ambreiajul ) bazandu-se pe categoria C+E si pe experienta la volan, nu a mai pun mama pe carte si de aici a rezultat punctajul acela slab.

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006

View PostSeteh, on Mar 31 2009, 13:37, said:

Cam cati ani aveti? Ai auzit tu ca a luat doar 6 puncte?
Pe vremea cand am luat eu permisul(b,c si e) se dadea sala si daca luai ambele chestionare treceai la traseu.La traseu daca luai C-ul dar picai B-ul iti dadea permis pentru C. Mai nou ,de prin '96 daca tin minte , la traseu dadeai B-ul primul si daca picai nu te mai lasa la C.
Si nu , trebuie sa faci scoala ca orice om pt B.

hai ma, ca nu-i atat de greu de inteles de a vrut sa spuna raduupri: acel nene, pe la vreo 50 de ani, avea C+E si a facut scoala pt B. la examen (examenul pt B, evident) n-a luat decat 6 puncte (si evident ca n-a trecut).

#11
geoaxe

geoaxe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.08.2007
Mai am de facut vizita medicala si nu stiu ... e valabil daca il fac in alt judet???

#12
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
pt scoala de soferi este buna cartea din 2007 ? Si am auzit ca acum s-a bagat mecanica imi puteti recomanda o carte buna?

In cartea care o am eu(2007) pe la inceput in ea se vorbeste despre masini in general (tractor, bike, autovehicul etc) despre autostrazi, strazi etc. trebuie sa invat si aceste lucruri ?

#13
geoaxe

geoaxe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.08.2007
nu stiti cum ii treaba asta cu examenele?? mai nou sunt diferente de doua luni intre proba teoretica si cea practica......
fac 23-25 la chestionare, dar inca nu-mi dau dosarul ca sunt inscris doar de 2 sapt.....
pe cand as merge la examenul din teorie ma vor programa astia la condu prin octombrie.

#14
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007

View Postgeoaxe, on 7th August 2009, 19:48, said:

nu stiti cum ii treaba asta cu examenele?? mai nou sunt diferente de doua luni intre proba teoretica si cea practica......
fac 23-25 la chestionare, dar inca nu-mi dau dosarul ca sunt inscris doar de 2 sapt.....
pe cand as merge la examenul din teorie ma vor programa astia la condu prin octombrie.


DA asa e..de vreo saptamana si ceva am dat sala... si sunt programat la condus abia in 24 septembrie...cica ar fi foarte aglomerat ;) ..apropo sala a fost foarte usoara.. B)

#15
picu022

picu022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 04.02.2008
cei care vor sa dea sala. Puteti sa faceti chestionare dupa site-ul celor de la www.drpciv.ro siteul politiei.
Sunt exact ca cele care se dau la sala.
Multa bafta celor care sustin proba terotica ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate