Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

Cel mai bun aparat de ras electric ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
roparo

roparo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 10.05.2004
Ba bate de mult gandul sa-mi iau un Philishave seria 8, auzind ca sunt cele mai bune. Partea proasta la asemenea aparate e ca nu le poti proba. De unde stiu ca daca dau 10 sau 11 milioane pe el va fi ceea ce caut si-si va face treaba bine?

  Are cineva asa ceva? Daca da, ce parere si-a facut  comparativ cu barbieritul clasic.

#2
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Eu unul n-am incercat. Stiu insa cateva persoane care au incercat si au revenit destul de repede la barbieritul clasic.

Gasesti cateva opinii aici.

#3
goguferaru

goguferaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 03.11.2004
Daca nu ai parul ceva mai rar, fin, si sa creasca aprox perpendicular pe piele nu lua ap electric. Eu am un Braun model mai vechi si nu face fata in unele zone, ex pe git.

#4
sorinbv

sorinbv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.02.2005
Eu am un Philishave Aquagenic 8000 series Sensotec de la Philips si sunt foarte multumit de el.
Partea buna este ca nu l-am luat din ro (se intampla ca in ro sa fie trimise si rebuturi cateodata sau mai tot timpul :angry: )
Il folosesc de mai bine de 6 luni si nu am semnalat nici o problema, acumulatorul tine foarte bine iar lamele se curata foarte usor sub jetul de apa.
Intr-adevar depinde foarte mult de tipul de barba pe care il ai, daca ai o barba deasa si tare atunci nu stiu cum se va descurca. Are el un sistem de reglare a sensibilitatii insa la mine merge cel mai bine pe pozitia normal.
Singurul avantaj fata de barbieritul clasic este rapiditatea cu care rezolvi problema barbii.
Eu unul pentru barbierit in timpul sapatamnii prefer sa folosesc metoda electrica adica scula mai sus amitita iar in weekend apelez la cea clasica si asta doar din considerente de timp.
O alta chestie eu l-am luat mai mult datorita faptului ca efectuez multe calatorii iar el e mai comod decat metoda clasica.

11-12 mil e mult eu am dat pe el 200EUR cu diferenta iti iei un bilet de bus si te duci undeva in austria si il iei de acolo, sau apeleaza la un prieten.

#5
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
am luat si eu un Braun scumpicel dar am revenit cu timpul la lama

problema cu orice aparat electric e ca devine frustranta folosirea lui cand firul parului depaseste o anumita lungime. in plus trebuiesc curatate cam dupa fiecare operatiune

daca esti genul care se barbiereste in fiecare dimineata atunci va inlocui cu succes lama

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate