Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Hernie de disc

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
5840 replies to this topic

#1027
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Buna

I2O te rog sa ne tii la curent cu tratamentul cu animal flex, daca se simt ceva imbunatatiri.
Ar fi bine de stiut care merge mai bine, caci piata abunda si sigur nu toate sunt ok dandu-ne seama dupa cat de mult sunt promovate unele.

Am trecut cu brio dupa tratamentul cu cortizon, va spun ca am avut niste palpitatii cumplite, eu n-am avut asa ceva vreodata si cum a fost ceva nou...e bine de stiut.

Am schimbat si salteaua, din pacate pentru mine era mult prea dura, si am luat alta mai soft.

Sper sa fiu linistita de sarbatori, asemenea va doresc si voua!
Sanatate din plin!

#1028
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 thalia, on 22 decembrie 2014 - 15:47, said:

Buna

I2O te rog sa ne tii la curent cu tratamentul cu animal flex, daca se simt ceva imbunatatiri.
Ar fi bine de stiut care merge mai bine, caci piata abunda si sigur nu toate sunt ok dandu-ne seama dupa cat de mult sunt promovate unele.

Am trecut cu brio dupa tratamentul cu cortizon, va spun ca am avut niste palpitatii cumplite, eu n-am avut asa ceva vreodata si cum a fost ceva nou...e bine de stiut.

Am schimbat si salteaua, din pacate pentru mine era mult prea dura, si am luat alta mai soft.

Sper sa fiu linistita de sarbatori, asemenea va doresc si voua!
Sanatate din plin!
O sa va tin.
Acum sa nu crezi ca daca iei astea te vindeci,dar probabil vor incetinii procesul de degradare discala,oricum si daca il incetineste tot e un progres.
Pana in prezent umerii nu prea ma mai supara(probabil incep incheieturile sa se unga deja).
Eu am mai vorbit cu o alta persoana care tot asa practica sportul cu greutati si are hernie cervicala,el a spus ca la ajutat artrostop rapid+hyal(deci eu daca ar fi sa merg as merge doar pe gama artrostop,animal flex si msm).
Eu momentan o sa combin animal flex cu artrostop hyal sa vedem ce o sa iasa.
Am vrut sa il combin cu MSM de la solaray care am inteles ca e cel mai bun,care e un antiinflamator natural foarte puternic,dar eu momentan nu sunt in situatii atat de grave incat sa ma apuc acum de el.

Edited by I2O, 24 December 2014 - 01:09.


#1029
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
CRACIUN FERICIT !!!!
Sa uitam putin de necazuri. Putin vin, compania placuta a familiei si, o sa vedeti, va fi bine.

#1030
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Craciun fericit, colegilor de suferinta!
Sa fiti iubiti, pretuiti, sanatosi, dar mai ales fara nicio durere in anul care vine!

#1031
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Doamne ajuta tuturor!

#1032
cvm2006

cvm2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.01.2007
Încerc si eu, în ton cu topicul: La ... cât mai putine antiinflamatoare! Sărbători fericite si sănătate,că-i mai bună  decât toate.

#1033
pamela200

pamela200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 07.10.2005

 anasstasia, on 19 decembrie 2014 - 08:11, said:

Multumesc, asta intentionez sa fac. Am invatat exercitiile pentru spate si planuiesc sa le fac de 3 ori/saptamana.
Craciun fericit tuturor.
Poti sa detaliezi putin aceste exercitii pentru spate ? Eu am preluat niste miscari de pe acest site http://antrenorulmeu...auna-partea-ii/
Si intradevar este diferenta fata de exercitiile pe care le faceam eu de capul meu.

#1034
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Eu nu fac niciunul dintre cele 3 exercitii prezentate acolo. Am vazut facut de altii ultimul exercitiu insa eu nu a trebuit sa-l fac. Pentru cervicala in niciun caz nu mi-au recomandat mentinerea capului in aer.
Nu stiu sa-ti spun cum le fac, nu am gasit tipul de exercitiile pe care eu le fac pe youtube. Ce pot sa-ti spun ca fac atat pentru gat cat si pentru lombara iar cele pentru lombara seamana oarecum cu anumite exercitii de la pilates.

#1035
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 20.06.2005
Nici unul din exercitiile de mai sus nu au fost pe lista mea de recuperare când am fost pe butuci. Poate după,  dar într-o faza de recuperare nu cred ca sunt prea indicate. O sa caut pe net ceva ce făceam la fizioterapie si o sa le pun aici. Încă sunt dator cu un răspuns unui coleg :).

Edited by wolfydRg, 26 December 2014 - 10:39.


#1036
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
La Multi Ani !!
Va scriu acum, fiindca mai tarziu, s-ar putea sa nu mai pot vorbi, decum sa mai scriu :). Sper sa nu ma prinda anul nou treaz.
Va doresc, din inima, multa sanatate si bucurii in noul an.
Sper ca acest topic sa ramana fara postari de la useri noi. In suferinta, ma refer.
On.
Eu sunt super bine, oleaca ametit de la vin, dar, asta trece fara medic, hihi hic

#1037
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
La multi ani, si din partea mea!
Sa fiti sanatosi cu totii, cu copii, neveste, amante si ce mai aveti! :)
A, si cu spinarile aferente, evident! :)

#1038
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Sanatate si La multi ani

#1039
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
La multi ani si multa sanatate! Traiasca sportul!

#1040
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
La multi ani sanatosi!!!!!

#1041
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007

 gigi_4476, on 29 noiembrie 2014 - 21:19, said:

... daca stiam ca e asa de usoara operatia, nu o mai lalaiam 7 ani.. acum puteam sa merg la ski sau sa joc fotbal, desi ma mananca pielea sa o fac si acum...
pai da, ce, mergeam la munte fara sa skiez? ce daca n-au trecut nici 4 luni de la operatia de HD... in primele zile m-am abtinut, de fapt nu m-au lasat prietenii, au zis ca nu vor sa le stric vacanta pt a ma duce la spital, dar in ultimele doua zile am recuperat eu. Am luat si cazaturi, una destul de spectaculoasa, a zburat ski-ul din picior 5 m in aer, dar m-am ridicat si am continuat. Daca mai gasesc o fereastra in februarie, mai trag o tura.
p.s. la fotbal, inca nu m-am bagat...

Edited by gigi_4476, 09 January 2015 - 16:29.


#1042
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Posted Image Treaba ta...

Eu la cat am tras anul asta trecut cu spatele, alea 2 luni vai mama mea, nu as proceda ca tine nici batuta. Posted Image

Edited by lex404, 09 January 2015 - 17:46.
anul trecut Diana...anul trecut


#1043
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
Poti merge si la schi si la orice.
Eu m-am menajat pe la 4 luni, ca asa am auzit ca o fi bine.
Eu cu schiurile nu ma stiu da, in schimb, cu sania si cu folia....oho, am rupt partia. N-ai nici pe dracu'.
Bine, in cazul ca iti mai rupi un picior, sau o mana. Nu stiu cata mobilitate pierzi in urma operatiei, insa stiu cata castigi dupa ea.
De vis.

#1044
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
Cristi, hai sa nu exageram cu sacul.. e foarte periculos in primul an.
Cu sania, da. Daca nu te duci cu ea in padure. Dar cu sacul nu, partia nu ii 100% dreapta si daca ai dat de o gaura...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate