Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Achizitionare controller Xbox 360

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
X360

X360

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Am si eu o intrebare : Merge controller-ul wireless de xbox 360 la pc? II trebuie adaptor sau ceva la cel wireless? se poate lua adaptorul separat? daca da , atunci cat costa?     http://www.dol.ro/we...----11846-47454  <- Asta are nevoie de adaptor?

pt versiunea cu fir a controllerului : e cu USB, nu ? merge direct conectata la pc?

Si... inca o intrebare : Este controller-ul Logitech Chillstream echivalent cu cel de xbox? Adica conectat la PC se comporta la fel? Sunt vreunele dintre jocurile astea noi ( din 2006-2007 incoace) incompatibile cu Logitech Chillstream ?

Multumesc anticipat pentru ajutor  :arigato: :arigato:  

P.S.: stiu , sunt noob, sper ca nu am ocupat chair degeaba spatiu pe forum :-D

Edited by X360, 10 February 2009 - 23:10.


#2
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Pentru cel wireless ai nevoie de un receiver...  se gaseste separat!
Da, acela are nevoie de Receiver! (ce ma oftic ca eu am alb :(()
Cel cu fir are mufa USB, da ... e destul de lung firul!
Nu stiu in legatura cu cel Chillstream, dar eu zic sa nu te chinui, ia-l pe cel de la Microsoft, nu o sa ai probleme!
Daca mai ai neclaritati, mai pune intrebari... imi plac!

#3
X360

X360

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Cam cat costa receiver-ul ?

#4
Pisboy

Pisboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.02.2007

View PostX360, on Feb 11 2009, 08:22, said:

Cam cat costa receiver-ul ?
separat nu am vazut nicaieri,dar am vazut la altex controller cu tot cu reciever pentru PC in pachet,180 ron.

#5
X360

X360

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Am cumparat azi un controller Xbox 360 cu fir, ca din celalalt nu aveau la nici un magazin, se epuizasera stocurile, si asa asta cu fir era ultimul compatibil cu windows de la cele 6 magazine colindate de mine astazi la care nu aveau  <_<  :wallbash: . Eh... macar am reusit sa gasesc unul... Tot ce pot sa spun e ca este excelent, firul e foarte lung, intr-adevar "poti sari si coarda cu el"!!!  B)  Vibreaza foarte bine, totul e roz in legatura cu el.Il recomand si la altii . Multumesc pentru ajutor AlexGP si Pisboy .

#6
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View PostX360, on Feb 11 2009, 19:08, said:

Am cumparat azi un controller Xbox 360 cu fir, ca din celalalt nu aveau la nici un magazin, se epuizasera stocurile, si asa asta cu fir era ultimul compatibil cu windows de la cele 6 magazine colindate de mine astazi la care nu aveau  <_<  :wallbash: . .

:huh: Tu ai cautat pachetul rosu pe care scrie Xbox 360 controller for Windows? Ca si cel pe care scrie for xbox 360 e acelasi doar ca nu are cd cu driveri(ii iei de pe Windows Update sau de la ei de pe site)!

P.S. Eu il folosesc pe al meu pentru a vorbi pe Skype cu el! In jack-ul de 2.5 mm poti baga orice handsfree MONO de Nokia (ex 1100 sau seriile astea low-end,).. se mai elibereaza pc-ul de cable!

P.S.2: A fost placerea mea sa te ajut!


Pisboy, eu am vazut odata la Media Galaxy, in parcare la Unirea receiver separat mai acum un an parca, dar pretul de 150 ron m-a facut sa renunt la ideea de wireless!

Edited by AlexGP, 11 February 2009 - 19:50.


#7
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007
Salut. Vreau sa-mi cumpar un controller pt PC ( ,si am apelat la voi,pt a-mi da cateva sugestii /nume /    Pe PC as vrea sa folosesc controller-ul la cateva jocuri gen "racing  si tenis"   Am de gand sa-mi cumpar un Xbox 360,peste 2-3 saptamani,si mi-ar place ca acel controller sa fie bun si pt PC si pt. Xbox 360. Exista asa ceva? Dati-mi niste sfaturi,va rog.Multumesc. SA NU FIE WIRELESS.

Edited by kendoo, 13 February 2009 - 00:14.


#8
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Cel din primul post e cel pentru tine!

#9
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAlexGP, on Feb 13 2009, 13:31, said:

Cel din primul post e cel pentru tine!
Logitech Chillstream merge si la Xbox 360  ??? L-am gasit pe un site,dar la specificatii nu scrie absolut nimic cum ca ar merge si pe Xbox sau PS2 /PS3,etc.

#10
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Din cate am citit pe forumurile straine, Logitech Chillstream NU merge pe xBox 360!!!

#11
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAlexGP, on Feb 14 2009, 00:21, said:

Din cate am citit pe forumurile straine, Logitech Chillstream NU merge pe xBox 360!!!
Pai de ce l-ai recomandat,mai sus ,daca pt Xbox nu merge?  :D    Nu stii vreunul care sa fie compatibil si pt PC si pt Xbox 360 ? Repet : Nu-mi trebuie wireless. Multumesc,oricum.

#12
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Eu ma refeream la controllerul de xbox 360 cu fir (care merge si pe PC!!!) despre care vorbeam.... Ai urmarit macar topicul??
http://www.gamestore...-360--1195.html

#13
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAlexGP, on Feb 14 2009, 01:58, said:

Eu ma refeream la controllerul de xbox 360 cu fir (care merge si pe PC!!!) despre care vorbeam.... Ai urmarit macar topicul??
http://www.gamestore...-360--1195.html
Da,scuzele mele  :P   OK,am sa-mi iau un Controller Xbox 360. Mersi pt ajutor.  Abia astept sa-l testez la FIFA 09 ,Tenis,Burnout Paradise,NFS ....  La jocuri gen FPS cred c-o sa raman la tastatura  :D

#14
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Da, la FPS-uri nici eu nu-l folosesc... nu sunt obisnuit(si nici nu vreau sa ma obisnuiesc :P)!

#15
END3r

END3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.05.2005
Am eu adaptor de vanzare cu 60lei nou, o singura data l-am testat sa vad daca merge.

#16
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Ce adaptor?????
Si oricum Bursa e mai jos!

#17
END3r

END3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.05.2005
Adaptor cu ajutorul caruia poti conecta la pc un controller wireless de Xbox360.
Stiu unde e bursa, am incercat doar sa ajut.

Attached Files

  • Attached File  img.jpg   19.4K   24 downloads

Edited by END3r, 15 February 2009 - 15:59.


#18
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009

View PostAlexGP, on Feb 14 2009, 17:09, said:

Da, la FPS-uri nici eu nu-l folosesc... nu sunt obisnuit(si nici nu vreau sa ma obisnuiesc :P)!
Cu asta as putea juca jocuri FPS xbox 360 ,cu tastatura si mouse-ul de la PC ?  http://www.xcm.cc/xcm_xfps_360.htm   sau   http://www.xcm.cc/    sunt mai multe versiuni,dar nu ma pricep care din ele ar merge conectate la tastatura + mouse de la PC,pt  xbox 360.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate