Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Va rog sa ma ajutati!

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
Ce camera imi recomandati dintre urmatoarele:
-Canon A510
-Canon A75
-Canon A60

sau sugerati-mi alta optiune in 8,5 mil MAXIM din magazin!
Multumesc!

PS:din cate stiu calitatea pozei este influentata de marimea senzorului si nr de pixeli. A60 are cel mai mare senzor si cei mai putini pixeli, A75 acelasi senzor si mai multi pixeli, A510 senzor mai mic, mai nou si mai multi pixeli(decat A60)...care ar fii o sol de compromis? A510 e model f nou...nu pot sa ma decid..

#2
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Eu as zice A510. 510 e succesorul lui 75, deci teoretic ar tb sa fie o camera mai buna. 60 nu se mai gaseste decat la mana a 2-a, deci nu merita.

#3
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003

Necronomikon, on Mar 3 2005, 10:18, said:

Eu as zice A510. 510 e succesorul lui 75, deci teoretic ar tb sa fie o camera mai buna. 60 nu se mai gaseste decat la mana a 2-a, deci nu merita.

<{POST_SNAPBACK}>


asa crezi sau stii?? ce are in plus A510 fata de A75...merge cu 2 baterii in loc de 4 si ma gandeam ca asta poate fi un minus pt autonomie ..din ce am citit pe alte situri se pare ca nu ar fi asa...parca e mai buna si la zoom nu?

#4
Superfane

Superfane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 09.03.2003
Citeste aici: http://www.dcresourc...iew/index.shtml

#5
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
A510 are cateva imbunatatiri. Inclusiv un procesor de generatie noua si zoom optic 4x. E mai mic iar asta inseamna ca e mai portabil. Unii considera avantaj faptul ca folosete SD in loc de CF.

#6
ciorbadeburta

ciorbadeburta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 17.09.2004

Necronomikon, on Mar 3 2005, 12:33, said:

A510 are cateva imbunatatiri. Inclusiv un procesor de generatie noua si zoom optic 4x. E mai mic iar asta inseamna ca e mai portabil. Unii considera avantaj faptul ca folosete SD in loc de CF.

<{POST_SNAPBACK}>



explica-mi te rog ce e SD si ce e CF. sunt incepator, si ma intereseaza si pe mine sa cumpar un A510
merci

#7
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003

ciorbadeburta, on Mar 3 2005, 11:37, said:

explica-mi te rog ce e SD si ce e CF. sunt incepator, si ma intereseaza si pe mine sa cumpar un A510
merci

<{POST_SNAPBACK}>



cf-compact flash e mai mare ca sd, mai ieftin
sd-secure digital e mai mic, mai scump parca ai si un switch de inchis-deschis pe ea..nu sunt sigur


ce este mai rapid mmc sau sd?

#8
Superfane

Superfane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 09.03.2003

Necronomikon, on Mar 3 2005, 12:33, said:

...Inclusiv un procesor de generatie noua...

<{POST_SNAPBACK}>


A510 are procesor DIG!C (nu DIG!C II) ca si A75

#9
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Am inteles ca 510 are niste imbunatatiri in privinta procesorului fata de 75. In nici un caz  n-are digic 2.

#10
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
sa inteleg ca la bani astia (8,5 mil) A510 ar fi cel mai bun nu????

#11
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Cam da.

#12
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
asa zic si eu... e doar o parere....

:)

#13
ele12

ele12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.01.2009
Buna ziua, am un aparat foto canon ds 126291 cu care am facut niste poze fara sa stiu ca nu are cardul in el. Cum pot descarca pozele facute pe laptop? Sunt cu bebelusii si nu as vrea sa le piered, si o alta problema, am un card de pe care nu pot sterge pozele , chiar daca le.am descarcat pe laptop si am incercat direct sa le sterg dupa copiere, fiind ca imi apare mesajul ca e card protejat la scriere parca. Cum pot proceda ca sa le sterg si sa pot folosi din nou cardul? Multumesc anticipat!

#14
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,910
  • Înscris: 28.12.2006
Daca aparatul are memorie interna, incearca sa-l bagi in laptop prin cardul usb, vezi daca iti vede pozele. Daca nu are memorie interna inseamna ca le-ai facut in gol deci nu prea ai ce sa mai recuperezi.

Cardul are un pin, daca e pe pozitia lock nu poti sterge/modifica, punel pe un-lock.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate