Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Negociere abonament

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Salut. A incercat cineva asa ceva dupa ce a trecut perioada pe care fusese facut abonamentul? Adica sa le spui ca reziliezi ca ai vazut o oferta mai buna si ca ei sa-ti propuna o alta asemenatoare cu cea de la firma concurenta?!

#2
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
eu aveam ab de 4 euro pe luna si le-am zis ca il reziliez si mi-au oferit pe 6,5 euro 500 min+500 sms in retea+85 min nationale

#3
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
6.5 euro in total? fara optiunea de net?

#4
rupla

rupla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2007
Eu am vechiul Free de 7 USD si mi-au oferit dupa 6 ani vechime 500 min in orange si 50 nat la un pret de 3+4.2 euro plus TVA (adica vreo 8.6 cu TVA). O oferta de 2 bani daca e comparata cu oferta speciala de abonamente de pana pe 1 februarie cand cu 9 euro (TVA inclus), deci doar 40 centi in plus, as fi avut 1000 min in orange si 50 nat. Eu de fapt in vroiam pe ala de 6 euro, ca sa mai scad din costuri pt ca imi ajungeau 500 min in orange si 25 nat dar nu s-a putut. Si sa mai adaug ca mi-au zis ca pt a beneficia de "extraordinara" oferta pe care mi-o faceau trebuia sa mai prelungesc contractul cu 1 an. Am zis pas, pt ca mi se pare bataie de joc si analizez serios posibilitatea sa renunt de tot la abonament dupa ce vor mai trece 2 luni care ma leaga de ei pt un telefon luat la fidelizare.

#5
mladin

mladin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 25.02.2007
am sunat si eu sa reziliez si mi-au facut o oferta pe care am acceptat-o.pana acum la 13,5 euro fara TVA aveam in total 680 min orange + 500 sms orange +55 mins nationale. acum pentru 11,5 euro am 1000 mins orange +1000 sms  + 125 mins nationale. nu se compara cu Cosmote dar avand cea mai mare parte din piata isi permit ... oricum... pot zice ca sunt multumit... :rolleyes:

Edited by mladin, 01 February 2009 - 17:34.


#6
m3gistus

m3gistus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.01.2006

View Postrupla, on Feb 1 2009, 18:14, said:

Eu am vechiul Free de 7 USD si mi-au oferit dupa 6 ani vechime 500 min in orange si 50 nat la un pret de 3+4.2 euro plus TVA (adica vreo 8.6 cu TVA). O oferta de 2 bani daca e comparata cu oferta speciala de abonamente de pana pe 1 februarie cand cu 9 euro (TVA inclus), deci doar 40 centi in plus, as fi avut 1000 min in orange si 50 nat. Eu de fapt in vroiam pe ala de 6 euro, ca sa mai scad din costuri pt ca imi ajungeau 500 min in orange si 25 nat dar nu s-a putut. Si sa mai adaug ca mi-au zis ca pt a beneficia de "extraordinara" oferta pe care mi-o faceau trebuia sa mai prelungesc contractul cu 1 an. Am zis pas, pt ca mi se pare bataie de joc si analizez serios posibilitatea sa renunt de tot la abonament dupa ce vor mai trece 2 luni care ma leaga de ei pt un telefon luat la fidelizare.
suna inapoi si zi ca vrei 6.5 euro pe luna (7.73 cu tot cu tva) 500 min orange, 500 sms, 85 min nat.

#7
AllenT

AllenT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 18.04.2005
Nu este obligatoriu sa suni pentre reziliere.Pur si simplu te duci@orange shop si le spui ca vrei o reconfigurare la abonament.Eventual le spui ca ai auzit asa si asa si o sa iti propuna ei ;) .Eu am primit  85 nat,500 orange,500 sms,internet 4 la 7 euro/luna+activare beneficiu gold pentru ca am luat un E51(contract pe 2 ani) cu 100 minute in orange, 100 sms nationale si 50 min internationale pt 1 an.
La telefon o sa primesi si o cartela prepay cu 4 euro credit, cu care vorbesi cu 1 cent/min.
Tipa de la orange mi-a zis ca oferta ar fi limitata dar nu sunt foarte convins...poate mintea ca sa semnez:).

p.s -minutele pot fi folosite la orice ora.
     -vechimea este de 9 ani dar nu stiu cat conteaza....cred ca doar la alea 25 de min nationale..pentru ca sunt 60 optiune+25 (vechimesau ab de 3 euro)=85.
     -nu sunt sigur daca beneficiul ala gold este acordat in fiecare luna timp de 1 an de zile sau este acordat o singura data si minutele,sms-urile sunt valabile 1 an:).

Edited by AllenT, 01 February 2009 - 23:32.


#8
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Si eu am reusit sa imi schimb tipul de abonament, dupa foarte multe incercari. Am primit optiunea de 5 € ( 60 min. nationale + 500 min in orange si 500 sms in orange) + reducere de 50% la abonamentul de 3 € timp de 12 sau de 24 de luni, a fost la libera mea de decizie pe ce perioada vreau sa imi prelungesc abonamentul. Plus ca de la abonamentul de baza, cei 3€, mai sunt si cele 20 min. nationale, in total 80 min. nationale + 500 de minute si 500 sms in retea, cu numai 7,23 € (TVA inclus). Eu cred ca merita....asemanatoare cu oferta Cosmote-ului 60 - 60 min nat. + 500 min si 500 sms in retea...numai ca la ei e 5,95€  :)

#9
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
http://forum.softped...mp;hl=negociere

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate