Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

examen permis

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

View Postnaturist, on Feb 6 2009, 18:21, said:

Pozele ptr permis le-am facut deja si le-am pus in dosar impreuna cu restul actelor, iar dosarul mi-l va depune directorul scolii dupa ce termin cursurile . ^^
Poza din dosar e doar pentru dosarul de examen. Poza de permis ti-o fac ei atunci cand te programezi. Cam aiurea sa ti-o faca inainte de a promova examenul dar asta e.

#20
naturist

naturist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 09.09.2008
Da, ai dreptate :D Confundasem eu...

Am niste nedumeriri : ni s-a predat la scoala destul de frumos, iar eu m-am apucat dupa ce am terminat de studiat materia sa fac chestionare din cartea de la editura National. Problema e ca sunt foarte multe, ma plictisesc si nu dispun de foarte mult timp. Stiu ca repetitia e mama invataturii, insa ma pot baza pe ce am invatat, fara sa mai fac vreun chestionar?

#21
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
nu. in chestionare intalnesti tot felul de chichite pe care prin simpla citire a cursului de legislatie nu le retii mai ales ca acum intalnesti la examen multe intrebari capcana. cu cat faci mai multe chestionare, cu atat vei descoperi mai multe. asta nu inseamna ca nu trebuie sa citesti legislatia, dar chestionarele te ajuta foarte mult. uita-te si aici

#22
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postnaturist, on Feb 14 2009, 12:59, said:

ma pot baza pe ce am invatat, fara sa mai fac vreun chestionar?
da, si matusa-mea s-a bazat. zilele trecute a dat a 7-a oara.

#23
naturist

naturist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 09.09.2008
OK, deci chestionarele sunt "a must-do" :D

Am cartea de la National, cea cu CD-ul. La scoala ni s-a spus sa nu facem testele de pe internet, ca ne induc in eroare.

#24
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
am fost la politie de 2 ori,o data la B(am picat cu 21 din cauza ca m-am grabit si nu m-am putut concentra calumea) si o data pt A(am laut cu 19 din 20) si intrebarile majoritatea is din cartea national,sa zic 70%.De la scoala am primit un program pe care sunt majoritatea intrebarilor de la politie(doar ca la politie A ii B si B ii C si dealea...dar sunt aprox la fel din cate am vazut eu)
Chestionarele de pe internet chiar nu sunt deloc la fel formulate cu cele de la politie.
Voi urca pe net programul care l-am primit de la scoala si il voi posta aici

#25
naturist

naturist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 09.09.2008
Merci, chiar mi-ar folosi :D Mi-e frica sa folosesc chestionarele astea de pe site-uri, asa ca il voi asculta pe profesor si nu ma bag :D

Astept cu interes programul :D

Ciao

#26
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Intrebarile de la politie sunt fix cele din cartea de la national. Nu-ti mai trebuie nimic.

#27
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
da cele din cartea national sunt si in programul meu doar ca sub forma de program.nu sunt chiar fix,sunt diferite putin,dar in mare aceleasi
am vrut sa il pun aseara dar nu am putut da edit si nu am vrut sa fac dublu post si numa acuma am ajuns acasa si postez si linkul unde l-am uploadat.E pt categoria A,B,C,C+E si cred ca si D

http://files.filefro...;/fileinfo.html

bafta la examen!

#28
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Confirm si eu. Daca vrei sa inveti mai multe pentru tine, poti sa-ti iei cartea de la National cu Legislatia rutiera, mecanica, conducere ecologica, conducere preventiva, prim ajutor. Cartea de la National cu grile e foarte buna pentru exercitiu. Intr-adevar gasesti acolo si intrebari de la politie. Pentru exercitiu e foarte buna. Insa multe intrebari din cartea de grile nu le vei gasi in cartea de teorie(ma refer la conducerea preventiva, mecanica, conducere ecologica) si va trebui sa le retii ca atare. Cam asta e reteta: invatat teorie, cursul de la scoala de soferi care e sistematizat mai bine si apoi repetat si grile.

#29
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Cam cat dureaza scoala de soferi de la inscriere pana la primul examen?

#30
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
eu miam termiant orele de conducere pentru cat B in 3 saptamani.Dar am un prieten care a facut tot la scoala mea dar cu un instructor privat si a termiant orele in 2 saptamani.Dar cel mai mult depinde la ce scoala te duci,cat e de aglomerata.Am un coleg de clasa care odata la 1-2 sapt are cate o sedinta.

#31
naturist

naturist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 09.09.2008
Multumesc pentru program!

Depinde de scoala.. la mine stiu ca e serioasa : legislatie ~3 saptamani si conducere cam tot atat.

@ La curs ni s-a spus ca daca invatam de pe curs (ne preda mai ceva ca la scoala  :lol: ) e cel mai bine, si intr-adevar e structurat frumos si este destul de usor de inteles.

Eu am cartea de la National (Întrebări și Teste) [ http://carteataonline.ro/eshop/catalog/images/intrebari_teste.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E ok asta? E destul?

Despre programul autoB+ 2.1 ce parere aveti?


O seara buna!

#32
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Si eu tot la Toni Auto am facut scoala si programul respectiv m-a ajutat foarte mult, am regasit acolo 100% din intrebarile de la politie la examen.

#33
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

View Postnaturist, on Feb 16 2009, 20:16, said:

Multumesc pentru program!

Depinde de scoala.. la mine stiu ca e serioasa : legislatie ~3 saptamani si conducere cam tot atat.

@ La curs ni s-a spus ca daca invatam de pe curs (ne preda mai ceva ca la scoala  :lol: ) e cel mai bine, si intr-adevar e structurat frumos si este destul de usor de inteles.

Eu am cartea de la National (Întrebări și Teste)

E ok asta? E destul?

O seara buna!

Poti sa iei si cartea de teorie de la National, asta daca nu vrei sa inveti pe de rost grilele.

Edited by bogdan78, 18 February 2009 - 11:50.


#34
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
cu cate tiai luat "just me"?eu vineri ma voi duce din nou,sau sapt viit sa dau.Daca nu ma grabesc il iau...Dar ala de la teorie de la auto tony a mintit,a zis ca 80% din candidati isi iau cu politia,pe cand si cand am fost pt A si cand am fost pt B doar 1 sau 2 persoane am vazut ca sio luat permisu dintre toti cei din sala(vreo 10 in ambele ture).

Edited by DeaD, 18 February 2009 - 12:53.


#35
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
L-am dat de 2 ori ca prima data am picat la traseu. Prima oara la sala am facut 22, a doua oara 24. Si asta in 5 minute, ca imi erau deja mult prea cunoscute intrebarile sa mai stau sa ma gandesc.

#36
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
asa greu ii la traseu?ce ai gresit asa grav de tea picat la traseu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate