Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 

astral viteza de upload > viteza de download

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
@reco

1)NU
2)NU

#38
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Apropo, pt cei care tot posteaza inregistrarea aia ... este o exceptie ... chiar sunt foarte amabili ... ca nu te lamuresc intru totu referitor la problemele pe care le ai e altceva. Eu am sunat de cateva ori cu gandul de a face scandal si nu am putut ... adica sunt chiar de bun simt. + ca e de remarcat ca fata de rds ... abonamentul de 256 maxim este chiar 256 garantat ... la rds pe 256 ai 170-180 ... e de apreciat chestia asta la astral.

#39
reco

reco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.02.2005
La Astral (256 Kbps).
1. Ipotetic vorbind... sa iti mearga toata ziua numai in 32k... cat trafic "posibil" poti face?

2. Contorizeaza si uploadul? Il adauga la acea "suma"?

P.S. Imi cer scuze pt exprimarea greoaie.

#40
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

BorisFlokow, on Mar 13 2005, 13:27, said:

Apropo, pt cei care tot posteaza inregistrarea aia ... este o exceptie ... chiar sunt foarte amabili ... ca nu te lamuresc intru totu referitor la problemele pe care le ai e altceva. Eu am sunat de cateva ori cu gandul de a face scandal si nu am putut ... adica sunt chiar de bun simt. + ca e de remarcat ca fata de rds ... abonamentul de 256 maxim este chiar 256 garantat ... la rds pe 256 ai 170-180 ... e de apreciat chestia asta la astral.

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt de acord cu tine, in general sunt foarte amabili, doar ca nu sunt toti foarte bine pregatiti in domeniu. Cel putin la mine in Braila agentul de vanzari era foarte politicos si amabil (e adevarat nu am avut ocazia sa vb nici o data cu cineva de la suport tehnic pt ca nu am avut probleme). Problema lui ca nici macar nu stia ca largimea de banda e de 256Kbps si nu de 512Kbps cum mi-a zis el (512Kbps este pe Intranetul Galati - Braila pe Internet doar 256Kbps). Am vb si cu seful lui si el stia bine.
Despre 256Kbps garantat nu este adevarat, daca iti merge mereu cu 256Kbps nu inseamna decat ca esti norocos. Mie de exemplu dupa cum stii din primul meu post imi merge mereu cu 256Kbps dar doar la upload, la download merge mai incet.
Din cate tin eu minte cel mai ieftin abonament Astral Broadband (pentru persoane juridice) cu trafic nelimitat costa 110USD/luna si are 512Kbps maxim si 32Kbps minim garantat imagineaza-ti cat costa un abonament cu 256Kbps garantat.

#41
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

reco, on Mar 13 2005, 14:38, said:

La Astral (256 Kbps).
1. Ipotetic vorbind... sa iti mearga toata ziua numai in 32k... cat trafic "posibil" poti face?

2. Contorizeaza si uploadul? Il adauga la acea "suma"?

P.S. Imi cer scuze pt exprimarea greoaie.

<{POST_SNAPBACK}>


1. 32KB X 3600sec X 24ore = ~ 2,6GB pe zi

2. Da contorizeaza si uploadul si se face suma

Eu am facut maxim 1GB pe zi insa download + upload

Edited by e2k, 13 March 2005 - 14:51.


#42
reco

reco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.02.2005

e2k, on Mar 13 2005, 14:51, said:

1. 32KB X 3600sec X 24ore = ~ 2,6GB pe zi

2. Da contorizeaza si uploadul si se face suma

Eu am facut maxim 1GB pe zi insa download + upload

<{POST_SNAPBACK}>


Deci 2 X (32KB X 3600sec X 24ore = ~ 2,6GB pe zi)= 5,2 GB

#43
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Am si eu un astral de 256 in Bucuresti
Uite cat trafic fac eu pe zi
In general fac in jur de 2 G (U+D), dar luna asta ne-am mai potolit ca toata lumea din retea joaca MU online si nu mai face nimeni nici un download  :D

Cat despre suportul lor tehnic, intradevar sunt foarte amabili si mi-au rezolvat de fiecare data problemele (nu a mers asa de bine internetul in iarna asta din cauza zapezii).

Edited by nicudotro, 13 March 2005 - 20:41.


#44
Hulk

Hulk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.05.2004
Your current download speed:
230kbit/s or 29kbyte/s

Your current upload speed:
239kbit/s or 30kbyte/s

Astral GL ($29) ora 02:35

Edited by Hulk, 23 March 2005 - 02:38.


#45
Hulk

Hulk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.05.2004
Your current download speed:
96kbit/s or 12kbyte/s

Your current upload speed:
161kbit/s or 20kbyte/s

Astral GL ($29) ora 21:30

#46
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

Hulk, on Mar 23 2005, 02:38, said:

Your current download speed:
230kbit/s or 29kbyte/s

Your current upload speed:
239kbit/s or 30kbyte/s

Astral GL ($29) ora 02:35

<{POST_SNAPBACK}>



Hulk, on Mar 23 2005, 21:34, said:

Your current download speed:
96kbit/s or 12kbyte/s

Your current upload speed:
161kbit/s or 20kbyte/s

Astral GL ($29) ora 21:30

<{POST_SNAPBACK}>


Sincer nu postati rezultate din perioada 14:00 - 01:30. Se vede clar diferenta. 96kbps slabut... la noi nu scade sub 128 da creste pingu la peste 5 sec.

#47
Jupi23

Jupi23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.11.2006
Your DOWNLOAD Speed:
6360 kbps or 795 KB/sec

Your UPLOAD Speed:
174 kbps or 22 KB/sec

am si eu o intrebare....abonamentul il am la UPC DEVA, jud hunedoara, cand downloadez cu Internet Explorer sau cu opera(cu browserele astea lucrez) downloadul il am la valorile de mai sus, dar cand downlodez cu strong dc++, am incercat cu mirc pe canalul acela de muzica, de pe torrente imi downlodeaza cu maxim 20-40 de kb, de ce? stie cineva?

#48
p0cait

p0cait

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 22.12.2005

 Jupi23, on Nov 17 2007, 17:53, said:

Your DOWNLOAD Speed:
6360 kbps or 795 KB/sec

Your UPLOAD Speed:
174 kbps or 22 KB/sec

am si eu o intrebare....abonamentul il am la UPC DEVA, jud hunedoara, cand downloadez cu Internet Explorer sau cu opera(cu browserele astea lucrez) downloadul il am la valorile de mai sus, dar cand downlodez cu strong dc++, am incercat cu mirc pe canalul acela de muzica, de pe torrente imi downlodeaza cu maxim 20-40 de kb, de ce? stie cineva?
Pentru ca UPC filreaza traficul p2p (torrenti) ,si stiu de la cineva care a lucrat la Upc Deva ,ca reteaua din Deva e cam varza.

#49
Jupi23

Jupi23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.11.2006
poi de ce il filtreaza...in abonament si in reclamele lor scrie clar NELIMITAT.....sau scrie cumva in contract de traficul p2p....k dak luni sunt primu la ei cu un mic scandal....

#50
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Nu stiu la voi dar eu am abonamentul cel vechi de 3 mb\s si am tot timpu viteza maxima in general trag de pe tackere romaneste si nu am nici o limitare, nici de ce cele externe.

Edited by TupaC, 18 November 2007 - 12:12.


#51
Jupi23

Jupi23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.11.2006
baieti........si fete  :D am vorbit cu cei de la upc atat pe o cale oficiala cat si neoficiala ca sa zic asa.....chestia cu limitarea transferului p2p cade, cred k e o problema totusi in deva sau nu stiu, problema persista la abonamentul meu de 10mb nelimitat (LOL)....am un download de p torrenti,dc++,mirc ce vreti voi de 20-30 max 40 de kb  :coolspeak: bucurie mare p mine....dak stiti voi vreo solutie sau vreo informatie despre ce se intampla..poate este cineva tot din deva cu abonament tot p la upc asta sa-mi spuna si mie cum ii merge downloadul.....specific ca pe Internet Explorer dak ii sa downloadez ceva o fac cu 1 mb sau chiar mai mult  :cursing:  dar cu astealalte pauza...

#52
Jupi23

Jupi23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.11.2006
copii,fetite,baieti,barbati si tot restu poporului.....upc(despre asta stiu eu) limiteaza traficul p2p intr-un mod destept as putea spune dar ce sa facem asta este,insa cu dc++ pot fi pacaliti...si iata downloadul ajunge la cote maxime,la torrenti cu Azureus,acest program face minuni as putea spune iara merge downloadul intre niste cote acceptabile....deci dak ISP-ul d-voastra va limiteaza traficul la dc++ trebuie doar sa bifati 2 casute si anume in settings>>>advance>>garbage.....bbla bla...iar la torrente cu programelul asta, il gasiti  p net...cam asta a fost tot,sper sa ajut p cei care au intampinat problema mea ....aaa o veste proasta as putea spune..cica in franta s-a dat lege pt traficul p2p sa fie limitat...sa speram ca noi vom adopta mult mai tarziu aceasta lege :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate