Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

sofer profesionist fara experienta

- - - - -
  • Please log in to reply
325 replies to this topic

#271
sorin5

sorin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.03.2008
eu sunt din ce in ce mai interesat de cei de la dumagas, se pare ca nu imi gasesc nimic de de munca fara experiente cunostinte nu prea am in acest domeniu si asa mai departe. daca imi poate oferi cineva niste detalii de la cei de la dumagas, o adresa unde ma inscriu pentru curs, un nr de telefon de la sediu cursului, stiu eu o chirie in zona etc.

#272
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
Dar de Construct mega com ce stiti? E la "bascula" dar eu m-as baga. Incepi cu ceva usor. Masina mai scurta, marfa nu se varsa(ca e vrac deja). Cu programul stiu ca e mai greu la "bascula", dar pedalezi pentru experienta dar si pentru bani.

#273
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

View Postginoxxx, on 23rd September 2010, 20:33, said:

Dar de Construct mega com ce stiti? E la "bascula" dar eu m-as baga. Incepi cu ceva usor. Masina mai scurta, marfa nu se varsa(ca e vrac deja). Cu programul stiu ca e mai greu la "bascula", dar pedalezi pentru experienta dar si pentru bani.
nu stiu conditiile dar la cmc am vazut mai nou o gramada de masini e extern!

#274
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008

View Postsorin5, on 23rd September 2010, 16:44, said:

eu sunt din ce in ce mai interesat de cei de la dumagas, se pare ca nu imi gasesc nimic de de munca fara experiente cunostinte nu prea am in acest domeniu si asa mai departe. daca imi poate oferi cineva niste detalii de la cei de la dumagas, o adresa unde ma inscriu pentru curs, un nr de telefon de la sediu cursului, stiu eu o chirie in zona etc.

la Dumagas am vb cu o persoana , pe nume Costel parca si mi-a spus urmatoarele lucruri ; la jumatatea lunii Octombrie se fac inscrieri pentru acest curs de training sofer profesionist, tine undeva la patru sau sase saptamani, costa 800 E fara TVA si exista posibilitatea insa nu obligatoriu sa te angajezi la ei iar acesti bani sa-ti fie opriti apoi din salariu. Mai multe detalii au spus ca imi dau la inscriere dar trebuie sa mai tin legatura cu el pana atunci si-l voi suna undeva pe la inceputul lunii octombrie.

#275
b93lfk

b93lfk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.10.2009
exista posibilitatea insa nu obligatoriu sa te angajezi la ei si daca nu te angajeaza , iti da o diploma ceva recunoscuta cu care sa te angajezi ? eu unul nu am auzit de diploma dasta facuta de dumagas , sa inteleg ca ei poate sa iti ia 960 e asa ca ai fost si ai stat la ei nu ? si ai mancat si dormit pe bani tai , deci atentie mare cu ei

#276
sorin5

sorin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.03.2008
iulyanbr, sa stii ca sunt interesat de aceste conditii la inceputu lunii octombrie ar trebuie sa ma duc la o firma mai mica sa vad de angajare si daca pica faza merg la dumagas, cei de la duma nu iau in considerare ca am atestat transport marfa+marfa agabaritca? ah si inca o rugaminte iulyan daca poti te rog frumos sa-mi dai un nr de telefon a celor de la inscrierile dumagas.

#277
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008

View Postsorin5, on 26th September 2010, 15:32, said:

iulyanbr, sa stii ca sunt interesat de aceste conditii la inceputu lunii octombrie ar trebuie sa ma duc la o firma mai mica sa vad de angajare si daca pica faza merg la dumagas, cei de la duma nu iau in considerare ca am atestat transport marfa+marfa agabaritca? ah si inca o rugaminte iulyan daca poti te rog frumos sa-mi dai un nr de telefon a celor de la inscrierile dumagas.

"Urmatorul curs va incepe pe data de 18.10.2010, inca nu stim ora , va vom contacta telefonic cu cateva zile inainte de incepere pentru a va da toate detaliile, contravaloarea cursului este de 800 euro +TVA, se opreste din salariu in transe in primul an de la angajare ( aproximativ 350 lei/luna).
Ca si doculemte necesare:
cazier judiciar, aviz medical si psihologic, carte de munca sau daca  nu sunteti posesor trebuie ultima diploma de studii si certificatul de nastere, pasaport, buletin, permis, atestatul, cardul tahograf.
"
e-mail primit de la dumagas, si eu sunt inclinat sa incep cu dumagas dar dupa toate cele citite pe forum ... , nu stiu, chiar daca  am o perioada nefavorabila...cred ca o sa ma gandesc f. bine
nr. de tel dl. Costel Ilie :0 728 851 670 este persoana care se ocupa cu acest curs. cere mai multe detalii, poate tu le primesti, si-mi spui si mie ce ai aflat.
sa aveti drumuri bune!

#278
iulyanbr

iulyanbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.09.2008
m-au sunat cei de la dumagas, pe 18 vor incepe acel curs iar eu chiar nu stiu ce sa fac ...va tine o luna de zile...1,5 mil cazare la camin plus drumul, plus deplasarile din Craiova la braniste...uff, o groaza de bani...si nici nu stim macar daca merita...grea dilema...mai este cineva din Braila, Galati, Buzau , vecini care ar dori sa incerce acest curs??!!
poate plateam transportul mai putin daca mergem cu o masina.

#279
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View Postiulyanbr, on 12th October 2010, 16:06, said:

m-au sunat cei de la dumagas, pe 18 vor incepe acel curs iar eu chiar nu stiu ce sa fac ...va tine o luna de zile...1,5 mil cazare la camin plus drumul, plus deplasarile din Craiova la braniste...uff, o groaza de bani...si nici nu stim macar daca merita...grea dilema...mai este cineva din Braila, Galati, Buzau , vecini care ar dori sa incerce acest curs??!!
poate plateam transportul mai putin daca mergem cu o masina.

decat sa dai banii astia la duma poti sa te duci la orice patron si sa-i zici ca lucrezi moka pt el 2 luni. si cred ca esti mai castigat.

#280
sorin5

sorin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.03.2008
Am vb cu un vecin, sofer vechi pe camion o zis ca nici intr-un caz duma e hotie pe fata, un alt vecin care o avut camion si firma are de recuperat 2600 E de la eii bani care nu cred ca o sa-i mai vada vreodata.cat despre alte locuri de munca e plina piata de soferi vechii batrani cu experienta care se bat de la postul de sofer chiar si ajutor sofer! cat despre noi asta incepatori fara experienta foarte greu o sa gasim am incercat pana si cu cunostinte stanga dreapta si tot n-am putut rezolva nimic. Tare greu acuma pe perioada asta de criza si politica din romania de la ora actuala. Speram sa gasim si noi ceva chiar dak e sa mergem gratis si 6 luni. Toate cele bune

#281
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008
De Canada ce stiti? As putea sa-mi gasesc de munca daca as avea viza de Canada, asta ca incepator? M-ar fi interesat zona Vancouver. Salariul ca si sofer camion cum e? Am vazut ca sunt tot felul de programe pentru emigrare in Canada, si sincer m-am saturat de tara asta pana peste cap.

#282
savimbi

savimbi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 28.01.2007
Ca sa lucrezi sofer in Canada trebuie sa ajungi aici legal. Asta inseamna emigrare cu tot ceea ce tine de asta sau un contract de munca, contract de munca ce trebuie aprobat de statul canadian + interviul de rigoare dat la ambasada + vizite medicale. In speranta ca ajungi aici cu viza turistica si sa obtii un job la negru, uita. Nimeni nu te va angaja la negru.
Referitor la salariu, acesta este platit la mila. Single poti face undeva in jurul la 19.000 km/luna asta inseamna aproximativ 12.000 mile/luna *0.40 centi/mila = 4.800 cad brut. Am pus o medie de 0.40 centi/mila, dar pot fi un pic mai putini sau chiar mai mult.

#283
ginoxxx

ginoxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.06.2008

View Postsavimbi, on 2nd November 2010, 05:35, said:

Ca sa lucrezi sofer in Canada trebuie sa ajungi aici legal. Asta inseamna emigrare cu tot ceea ce tine de asta sau un contract de munca, contract de munca ce trebuie aprobat de statul canadian + interviul de rigoare dat la ambasada + vizite medicale. In speranta ca ajungi aici cu viza turistica si sa obtii un job la negru, uita. Nimeni nu te va angaja la negru.
Referitor la salariu, acesta este platit la mila. Single poti face undeva in jurul la 19.000 km/luna asta inseamna aproximativ 12.000 mile/luna *0.40 centi/mila = 4.800 cad brut. Am pus o medie de 0.40 centi/mila, dar pot fi un pic mai putini sau chiar mai mult.
Super tare...am tot vazut anunturi cu angajare de soferi in Canada cu contract legal si am intrat si pe viacanada si am vazut ca ei sunt deschisi la emigranti. Nu stiam insa conditiile ca si sofer, cum se munceste, daca se angajeaza incepatori, cum esti platit...etc...
Daca mai ai informatii te rog sa ne mai zici cate ceva...sunt sigur ca nu sunt singurul care e satul de Romanica.

#284
savimbi

savimbi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 28.01.2007

View Postginoxxx, on 5th November 2010, 14:55, said:

........ am intrat si pe viacanada si am vazut ca ei sunt deschisi la emigranti.


Vezi ca cei mai sus mentionati nu au un renume prea bun. Daca vrei sa afli mai multe despre ei intra pe forumurile de emigrare in Canada ai sa fii surprins ce ai sa citesti despre ei.....

#285
maryan22

maryan22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.08.2010
eu va sfatuiesc sa obtati undeva in strainatate,,prin prieteni etc,,,,,,in tara sunt sanse putine si banii cheltuiti pentru soferii fara experienta,,,,,eu am 3 luni de cand am reusit sa ma angajez in spania ca sofer pe camion,,,nu am avut experienta,,si daca cititi subiectu asta chiar cautam un lok de munka sa fac experienta prin romania,,,incercarea moarte nu are...acum sunt bine mersi,,,...inveti multe in 3 luni,,castig 1800 la luna fix....si am locul de munka dorit.toti avem o sansa.

asta e camionu Volvo fh 400 cai euro 4.....3 axe...12 metri lungime frigorifer,26 tone

Attached Files


Edited by maryan22, 23 January 2011 - 23:32.


#286
newdriver

newdriver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.01.2011

View Postmaryan22, on 23rd January 2011, 23:30, said:

eu va sfatuiesc sa obtati undeva in strainatate,,prin prieteni etc,,,,,,in tara sunt sanse putine si banii cheltuiti pentru soferii fara experienta,,,,,eu am 3 luni de cand am reusit sa ma angajez in spania ca sofer pe camion,,,nu am avut experienta,,si daca cititi subiectu asta chiar cautam un lok de munka sa fac experienta prin romania,,,incercarea moarte nu are...acum sunt bine mersi,,,...inveti multe in 3 luni,,castig 1800 la luna fix....si am locul de munka dorit.toti avem o sansa.

asta e camionu Volvo fh 400 cai euro 4.....3 axe...12 metri lungime frigorifer,26 tone

mergeti la bacltd aia va ia si fara experienta pt dk la kj sau incercati la pax trans pt k .bayer

#287
scacg

scacg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 07.12.2008
Va salut,e cineva pe aici care incepe luni la dumagas cursurile?

#288
Regii-Soselelor

Regii-Soselelor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2010
Salutare colegii! Ce ziceti de DUVENBECK, auzeam ca acolo se intra doar cu dedicatii si figuri, asa e oare? DRUMURI BUNE SA AVETI!

View Postmaryan22, on 23rd January 2011, 23:30, said:

eu va sfatuiesc sa obtati undeva in strainatate,,prin prieteni etc,,,,,,in tara sunt sanse putine si banii cheltuiti pentru soferii fara experienta,,,,,eu am 3 luni de cand am reusit sa ma angajez in spania ca sofer pe camion,,,nu am avut experienta,,si daca cititi subiectu asta chiar cautam un lok de munka sa fac experienta prin romania,,,incercarea moarte nu are...acum sunt bine mersi,,,...inveti multe in 3 luni,,castig 1800 la luna fix....si am locul de munka dorit.toti avem o sansa.

asta e camionu Volvo fh 400 cai euro 4.....3 axe...12 metri lungime frigorifer,26 tone
Daca nu te superi, in ce zona esti in Spania?

View Postmaryan22, on 23rd January 2011, 23:30, said:

eu va sfatuiesc sa obtati undeva in strainatate,,prin prieteni etc,,,,,,in tara sunt sanse putine si banii cheltuiti pentru soferii fara experienta,,,,,eu am 3 luni de cand am reusit sa ma angajez in spania ca sofer pe camion,,,nu am avut experienta,,si daca cititi subiectu asta chiar cautam un lok de munka sa fac experienta prin romania,,,incercarea moarte nu are...acum sunt bine mersi,,,...inveti multe in 3 luni,,castig 1800 la luna fix....si am locul de munka dorit.toti avem o sansa.

asta e camionu volvo fh 400 cai euro 4.....3 axe...12 metri lungime frigorifer,26 tone
Daca nu te superi, in ce zona esti in Spania?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate