Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Modele Garmin

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postmihaitzar, on May 27 2009, 19:47, said:

camerele pentru RO
http://speedcams.tehnoplus.net

#92
sulzer

sulzer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2008
Salut
Am cumparat de curand un GPS Garmin nuvi 255 CU HARTA EUROPEI.As dori sa ii fac un update la harti si la punctele radar.Astept indicatiile dvs.
MULTUMESC.

#93
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Link-ul de mai sus e valabil si pentru tine.

#94
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005
Mi-am cumparat de aproximativ o luna un Garmin Nuvi 255 si sunt extrem de multumit de el. La capitolul "dispozitiv", e un Garmin: e robust, satelitii ii gaseste imediat, aplicatia este super intuitiva. (Romaneste, nu mi-a trebuit manual decat pentru fineturi.)

Cat despre harta, mi se pare de maxima decenta faptul ca Garmin nu s-a apucat sa faca el harta si colaboreaza cu acest proiect romanesc, Romania Digitala.
Sincer, mi se face sila cand aud "Am GPS, de unde iau si eu harta..." furand practic munca unori oameni. Iar cei care pirateaza Romania Digitala, pirateaza munca unor ROMANI, a putinilor dintre ei care produc ceva. Iar produsul mi se pare excelent, cea mai buna harta pentru Romania. Harta asta s-a obtinut prin munca unor oameni care mergand pe strazi cu GPS-ul in mana au marcat fiecare numar de strada, chiar si numar de bloc in unele orase. Sunt sigur ca are minusuri, dar comparat cu altele, cred ca PENTRU ROMANIA, Garmin + Romania Digitala este cea mai buna alegere.

A fost 580 ron (redus de la 610) Garmin Nuvi 255 si 240 ron Romania Digitala 2008, deci in total 820 ron de la NavigatieGPS.ro
http://www.navigatie...in-nuvi-255.htm

Deci, produsul impreuna cu harta fac o pereche excelenta. Eu sunt multumit de el, si, fara sa fiu nationalist,  parca am si o bucurie ca exista si o componenta "romaneasca" de calitate in el - harta. Pentru cei care intreaba de harta, se gaseste DE CUMPARAT cu 475 de ron aici:
http://www.navigatie...isd-microsd.htm
(Pretul de 240 ron pentru harta este doar daca o cumperi odata cu GPS-ul.)

#95
Mihai1960

Mihai1960

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 21.10.2009
@Theophilos
Sau lucrzi la ei sau esti platit pentru asta  :naughty: sau vor sa scape de ele.
Sorry dar sa faci reclama pentru un GPS de 3.5" la pretul scris de tine nu stiu cine se incumeta.
Se pot cumpara ( magazine ) din tarisoara noastra GPS-uri cu diagonala 4.3, 4.7, 5, .... cu harta cu tot la preturi mult mai accesibile.
Si eu am luat de afara un GPS cu harta cu tot. Cuprinde si Romanica. Chiar daca nu este harta asa de bine realizata pentru noi pretul cu care cumperi de afara este mult mai bun.
Poti de altfel sa iei harta de la cei descrisi de tine dar un GPS generatie mai noua.
Nu cred ca mai intereseaza diagonala de 3.5".

PS. Nici nu mai exista pe site-ul lor. Normal ca a Garmin-ului
https://buy.garmin.c...D=134&pID=13428

Edited by Mihai1960, 26 February 2010 - 20:56.


#96
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005
@Mihai1960
Folosesc 3.5" pentru ca m-am invatat sa stau pe scanul soferului atunci cand conduc. Nu mi-am dorit mai mare pentru ca nu-mi trebuie. M-am interesat daca exista functii suplimentare pe 255W in afara de dimensiunea mai mare a ecranului. Nu prea. Atunci nu am preferat sa dau diferenta de bani.
Imi laud Garmin-ul pe topicul "Garmin". Il am si sunt multumit de el.
Iar GPS-ul il folosesc pentru orientare, de aceea am vrut cea mai buna harta. Alte marci nu au aceasta harta...
Solutiile astea mai ieftine... o data sau de doua ori daca te ocoleste o ora intr-o zona unde nu stii niste drumuri, deja incepi sa-ti recuperezi banii pe timp, pe benzina. Daca nu vedeam prieteni patiti cu diferite marci si cu harti furate de cine stie unde, nu mentionam. Dar li s-a intamplat.

#97
zoloft

zoloft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 19.02.2005

View PostMihai1960, on 26th February 2010, 21:50, said:

@Theophilos
Sau lucrzi la ei sau esti platit pentru asta  :naughty: sau vor sa scape de ele.
Sorry dar sa faci reclama pentru un GPS de 3.5" la pretul scris de tine nu stiu cine se incumeta.
Se pot cumpara ( magazine ) din tarisoara noastra GPS-uri cu diagonala 4.3, 4.7, 5, .... cu harta cu tot la preturi mult mai accesibile.
Si eu am luat de afara un GPS cu harta cu tot. Cuprinde si Romanica. Chiar daca nu este harta asa de bine realizata pentru noi pretul cu care cumperi de afara este mult mai bun.
Poti de altfel sa iei harta de la cei descrisi de tine dar un GPS generatie mai noua.
Nu cred ca mai intereseaza diagonala de 3.5".

PS. Nici nu mai exista pe site-ul lor. Normal ca a Garmin-ului
https://buy.garmin.c...D=134&pID=13428


Iar genul asta de comentarii cred ca il fac oamenii care habar n-au ce ESTE Garmin !! pt ei un GPS este un aparat care ii duce dintr-un loc in altul, de multe ori "muult mai prost decat stiau ei personal" si care cauata pe la toti taximetristii "harti smekere  de prin furaciuni"
Folosesc un GPS de 3,5"  - nuvi 250 si este strictul necesar si suficient pt un sofer: este mic, usor de montat sub retrovizor (acolo il tin eu), usor de carat ca pieton si destul de user friendly; Il folosesc in trafic sa il aud pe unde ma ghideaza si sa-mi arunc din cand in cand un ochi pe el pt a ajunge la destinatie.
Pentru restul: ai ochi si experienta !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate