Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Discutii generale despre IT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13927 replies to this topic

#19
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Haideti sa nu mai discutam despre topic , vad ca shiva nu l-a inchis deci cred ca va ramane :D . Ce upgrade-uri mai planuiti ? :D

#20
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
adica un topic in care poti sa scrii tot ce in celalte nu puteai pana acum...fiind restrictionat de titlu(Multimedia, Periferice...). A free topic :weight_lift:
p.s. si eu il sustin pe Ade Dear, ca acesta sa ramana cel principal de vorbareala despre IT si nu numai.

Edited by alexxveres, 16 January 2009 - 20:55.


#21
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
cica upgrade-uri... B)
la ce valori are euroiul....  :tooth:
abia in vara am reusit sa imi inoiesc complet calculatorul... deocamdata sunt pleased cu performantele care le are, deci urmatorul upgrade o sa fie un bass in porkbagaj....  :lol:

@alexxveres :cheers:

#22
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postady_chesnoiu, on Jan 16 2009, 20:50, said:

Haideti sa nu mai discutam despre topic , vad ca shiva nu l-a inchis deci cred ca va ramane :D . Ce upgrade-uri mai planuiti ? :D

Un PC nou ca daca mai bag bani in asta trebuie sa schimbi aproape tot in el (placa de baza + cpu + memorii + GPU + sursa de alimentare ...).
Deocamdata sunt multumit cu ce am, dar oricum stau si o sa ma gandesc bine daca mai are sens sa-mi iau altul nou cand eu indiferent de ce joc ar aparea tot la CS / FIFA / PES / NFS (jocuri de genul) ma intorc.Sa mearga StarCraft II pe medium/high si sunt multumit :D.

#23
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
daca tot am inceput cu upgrade-uri...pentru mine vor urma:
2gb A-Data Vitesta + Gainward 4850gs
dar deocamdata astept, ca nu prea e o perioada buna de shopping :)

#24
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
@alexxveres cum suna sirtecul tau?
vad in semnatura ca ai sirtec de 460W

#25
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Eu astept un Quad de la AMD......poate scad preturile, ca acum nici ddr nu as cumpara.

#26
AlexBip

AlexBip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 24.01.2006
Nu s-a facut nici o configurare pentru editare video :) Next upgrade i7 sau prea putin probabil phenomen x4 940 Black Edition . Ma gandeam luna asta la i7 dar ... se pare ca nu prea e o perioada buna de cumparaturi , clar decat sa vad ca peste o luna ajunge de la 1200 la 1000-900 Ron mai bine stau cumintel in banca mea :) oricum ma-ti indrumat pe acest forum ce sa iau , acum stiu numai ca trebuie sa mai scada preturile , iar daca vor scadea atunci upgrade , pana atunci ne chinuim cu ce avem .

#27
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
sincer, majoritatea zic ca-i galagioasa sursa. iar la mine sistemul are 2 etape: idle si full load. in idle e controlat de SpeedFan incat sa nu se auda aproape deloc(in care intra si sursa si aici e silent); in full load la fel, e controlat de speedfan dar aici setat pentru o racire maxima ceea ce face ca toate ventilatorele sa mearga aproape de maxim si nu stiu sa-ti spun sigur ca e acoperita de freezer 7 care vajaie ca naiba la 2800rpm :) (nu ma deranjeaza, ca atunci cand incepe zgomotul probabil ma joc si am castile pe urechi ;) ) nu mai stiu sigur...dar acum vreo 8 luni, ultima oara cand te-am vazut pe aici parca aveai si tu sirtec 460w nu?  :)

Edited by alexxveres, 16 January 2009 - 21:45.


#28
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postshiva, on Jan 16 2009, 20:44, said:

P.S: Mi-e tare pofta de un vin cald....
Și mie imi este tare poftă de așa ceva! :wub: Și nu am de unde să beau...

Eu...PC, nimic nu am ce sa mai imi iau, poate 3GB ram peste ceva timp (dar va fi problema OSului ca am pe 32bit). Dar niste boxe ar merge sa iau ca actualele (Logitech Z2300) au luat-o pe aratura. Ma gandeam la un Z5500, dar e prea mare, poate Logitech Z-Cinema 2.1 dar asta cu alta ocazie, cand voi avea bani. :D

#29
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
dap... inca o am si e la al 3-lea ventilator. de aceea te intrebam ca mie nu imi placea cum canta.
am avut ventilatorul stock: era mai galagioasa decat case-masterul ce il aveam inainte
am pus ventilatorul de la case-master: era putin mai silent, dar tot mai galagioasa decat precedenta
acum are un antec de 12cm pe ea si sunt multumit de cum nu se aude.    

fu o pauza de 8 luni... multe s-au intamplat intre timp... dar am revenit - nu la fel de bine informat ca inainte dar o sa recuperez.

#30
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003
Io am lasat-o balta cu upgradeul la Pisi. Orice configuratie as face, sub 2500RON nu ies  :lol: Deci, mai bine un biiiiig TV si un Playstation 3, desi cred ca am nevoie de 2 TV-uri, sa nu ma cert cu BF-ul pe telecomanda  :lol:

#31
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAde_Dear, on Jan 16 2009, 23:01, said:

dap... inca o am si e la al 3-lea ventilator. de aceea te intrebam ca mie nu imi placea cum canta.
am avut ventilatorul stock: era mai galagioasa decat case-masterul ce il aveam inainte
am pus ventilatorul de la case-master: era putin mai silent, dar tot mai galagioasa decat precedenta
acum are un antec de 12cm pe ea si sunt multumit de cum nu se aude.    

fu o pauza de 8 luni... multe s-au intamplat intre timp... dar am revenit - nu la fel de bine informat ca inainte dar o sa recuperez.
pe mine nu prea ma derajeaza, din motivele enumerate mai sus(si garantia). in caz ca vreau sa-mi transform sistemul in ceva silent(mai am si idei dinastea) si in full load probabil ca va suferii o operatie :drac:
in rest, bine ai revenit. :cheers:

Edited by alexxveres, 16 January 2009 - 22:15.


#32
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
PlayStation 3 e frumos intr-adevar, dar si PC-ul are avantajele sale.
La PS3 e fain ca stai in pat si te joci linistit, pe cand la PC multi se "uita" la display-uri de 17-19", stand pe scaun :(.
Pe PC in general grafica e mai buna (in general, sunt si exceptii), insa as prefera grafica medie si display de 26" decat grafica high dar display 19".

#33
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Merdiso de cat timp stai cu sursa aia ?

#34
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007

View PostMerdiso, on Jan 16 2009, 23:26, said:

PlayStation 3 e frumos intr-adevar, dar si PC-ul are avantajele sale.
La PS3 e fain ca stai in pat si te joci linistit, pe cand la PC multi se "uita" la display-uri de 17-19", stand pe scaun :(.
Pe PC in general grafica e mai buna (in general, sunt si exceptii), insa as prefera grafica medie si display de 26" decat grafica high dar display 19".

ma crezi ca imi sta lcd-ul de 42' linistit si in 8 luni de cand il am nu am avut nici macar curiozitatea sa pun tv-out-ul pe el? tot pe crt de 17' imi petrec timpul... :lol:

#35
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
macar ai la el ceva calumea, sau il tii pe analog?

nu sunt pe lista de 'experti' it, am voie pe aici?

#36
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postbadboyallyn, on Jan 17 2009, 01:11, said:

nu sunt pe lista de 'experti' it, am voie pe aici?
Sa-mi zici si mie daca ai voie, sa stiu daca am si eu. :P Of of...lista-i lista, ce sa-i faci :down:

@Ade_Dear - conecteaza TV-ul ala, macar de curiozitate! :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate