Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

HOPS...Anglia ferma agricultura

- - - - -
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#973
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015

View Postkingoftherings, on 10 martie 2015 - 19:32, said:

A.Barbacaru ��

Si ai primit contractul?

#974
kingoftherings

kingoftherings

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2015

View Postcristinutza20088, on 10 martie 2015 - 19:40, said:



Si ai primit contractul?
Inca nu. De aceea vreau sa aflu mai multe despre ferma.

#975
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015
Eu merg la  Hugh Lowe Farms,dar nu stiu data inca si nu am primit nici contractul,de asta intrebam,credeam ca sunt singura .

#976
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012

View PostMihai6693, on 10 martie 2015 - 14:34, said:

A plecat cineva prin firma YSP din craiova ?
Acesta este site-ul : http://ukbrigade.com/#home ..
Am vorbit cu ei si cer un comision foarte mare 290 euro , plus 150 euro transportul si inca 100 euro sa avem la noi pentru mancare in prima saptamana. Nu e o problema asta, dar macar sa stiu ca e sigur si ca fermele au conditii decente de munca si cazare.
Daca a mai plecat cineva cu ei va rog sa imi lasati o modalitate de contact prin PM .. facebook, mess , nr de telefon orice. Multumesc
Este vb de concordia,sunt seriosi daca platesti acel comision te trimit sigur,acum depinde de noroc ce ferma prinzi...

#977
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015
La concordia puteti apela si fara mijlocieri direct pe site-ul lor si nu o sa platiti nimic. Pur si simplu trebuie sa vorbiti englezeste. Ca ei fac interviu undeva timp de 15 minute prin Skype. Va trebuie sa cititi contract sa intelegeti ce e acolo. Contractul ei vi-l trimit prin e-mail. Si se comun cu voi prin e-mail in limba engleza. Calatoria pana ferma o sa achitati  insisi. Aveti nevoie sa faceti si siguranta dar se poate de facut si cu ajutorul ei acolo in UK. Numai nu stiu unde e mai scump la RO sau la UK. In orice caz diferenta nu e prea mare. Mai pe scurt, daca veti apela direct la concordia de UK atunci o sa pastrati vreo 200 de euro.

#978
Mihai6693

Mihai6693

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.02.2015

View PostLomm, on 11 martie 2015 - 09:53, said:

La concordia puteti apela si fara mijlocieri direct pe site-ul lor si nu o sa platiti nimic. Pur si simplu trebuie sa vorbiti englezeste. Ca ei fac interviu undeva timp de 15 minute prin Skype. Va trebuie sa cititi contract sa intelegeti ce e acolo. Contractul ei vi-l trimit prin e-mail. Si se comun cu voi prin e-mail in limba engleza. Calatoria pana ferma o sa achitati  insisi. Aveti nevoie sa faceti si siguranta dar se poate de facut si cu ajutorul ei acolo in UK. Numai nu stiu unde e mai scump la RO sau la UK. In orice caz diferenta nu e prea mare. Mai pe scurt, daca veti apela direct la concordia de UK atunci o sa pastrati vreo 200 de euro.
Lomm, asa din informatii de pe net stiu ca pot aplica direct la concordia sau direct la ferme. Dar cunosti pe cineva care a plecat asa sau doar ai citit undeva ?

#979
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015

View PostMihai6693, on 11 martie 2015 - 11:29, said:

Dar cunosti pe cineva care a plecat asa sau doar ai citit undeva ?

Nu cunosc pe nimeni. Insusi am apelat la site-uri de UK si am primit 3 raspunsuri adica de la 3 ferme. Si doar am primit scrisori la e-mail meu, dar inca nu am fost acolo.

Si aici pe forumul cineva a scris ca a apelat la un site de ferma si a primit invitatie prin e-mail. Citeste cu atentie ultemele dou-trei paginele.

Edited by Lomm, 11 March 2015 - 11:52.


#980
adellaida

adellaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.02.2015
Da poti aplica direct! Si cine are nevoie iti da raspuns afirmativ! Si cand accepti oferta lor iti trimit ei contractul prin email! E usor si nu mai dai bani la intermediari!

#981
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Am o intrebare cu privire la politica de returnare Hops, in cazul in care e sa nu mai pot pleca din x,y motiv pot primi toti banii dati (taxa membru, serviciile optionale pus,etp) pana la data inceperii muncii? M-a indus in eroare ce apare pe contract si anume ca pot sa-mi primesc banii inapoi daca anunt in <3 sapt. de la data inceperii "Certificatului SWP"...Asta din urma nu stiu daca echivaleaza cu data de la care ar trebui sa inceapa contractul/munca efectiva ori ba. Rog sa-mi raspunda cei care au fost poate mai atenti de la Hops sau, si mai bine, cei care au mai trecut efectiv prin situatia data. Multumesc cu anticipatie.

#982
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012

View PostSkazzy, on 12 martie 2015 - 14:16, said:

Am o intrebare cu privire la politica de returnare Hops, in cazul in care e sa nu mai pot pleca din x,y motiv pot primi toti banii dati (taxa membru, serviciile optionale pus,etp) pana la data inceperii muncii? M-a indus in eroare ce apare pe contract si anume ca pot sa-mi primesc banii inapoi daca anunt in <3 sapt. de la data inceperii "Certificatului SWP"...Asta din urma nu stiu daca echivaleaza cu data de la care ar trebui sa inceapa contractul/munca efectiva ori ba. Rog sa-mi raspunda cei care au fost poate mai atenti de la Hops sau, si mai bine, cei care au mai trecut efectiv prin situatia data. Multumesc cu anticipatie.
Daca nu ai fost inca repartizat la o anume ferma si nu ai o data fixata cand trebuie sa pleci iti ei toti bani inclusiv bani pe asigurare,daca te-a trecut pentru o ferma anume nu stiu daca mai primesti toata suma depusa.

View PostLomm, on 11 martie 2015 - 09:53, said:

La concordia puteti apela si fara mijlocieri direct pe site-ul lor si nu o sa platiti nimic. Pur si simplu trebuie sa vorbiti englezeste. Ca ei fac interviu undeva timp de 15 minute prin Skype. Va trebuie sa cititi contract sa intelegeti ce e acolo. Contractul ei vi-l trimit prin e-mail. Si se comun cu voi prin e-mail in limba engleza. Calatoria pana ferma o sa achitati  insisi. Aveti nevoie sa faceti si siguranta dar se poate de facut si cu ajutorul ei acolo in UK. Numai nu stiu unde e mai scump la RO sau la UK. In orice caz diferenta nu e prea mare. Mai pe scurt, daca veti apela direct la concordia de UK atunci o sa pastrati vreo 200 de euro.
Am incercat si eu asa sa dau interviu pe skipe dar am fost indrumat sa ma inscriu la agentul din ro,le-am sp ca au comisionul destul de mare si vreau sa dau interviu online fara sa mai platesc acele servici pe care le are agentia,asa ca nu prea cred cu interviul pe skipe...

#983
alexandra8963

alexandra8963

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.03.2015

View PostSkazzy, on 12 martie 2015 - 14:16, said:

Am o intrebare cu privire la politica de returnare Hops, in cazul in care e sa nu mai pot pleca din x,y motiv pot primi toti banii dati (taxa membru, serviciile optionale pus,etp) pana la data inceperii muncii? M-a indus in eroare ce apare pe contract si anume ca pot sa-mi primesc banii inapoi daca anunt in <3 sapt. de la data inceperii "Certificatului SWP"...Asta din urma nu stiu daca echivaleaza cu data de la care ar trebui sa inceapa contractul/munca efectiva ori ba. Rog sa-mi raspunda cei care au fost poate mai atenti de la Hops sau, si mai bine, cei care au mai trecut efectiv prin situatia data. Multumesc cu anticipatie.
asa stiam si eu cum ti a raspuns si alin...oricum mie mi se par foarte seriosi cei de la hops ..sunt cinstinti si iti spun exact la ce sa te astepti.....apropo ai fost deja repartizat si unde?

#984
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015

View PostAlynn001, on 12 martie 2015 - 18:47, said:

Am incercat si eu asa sa dau interviu pe skipe dar am fost indrumat sa ma inscriu la agentul din ro,le-am sp ca au comisionul destul de mare si vreau sa dau interviu online fara sa mai platesc acele servici pe care le are agentia,asa ca nu prea cred cu interviul pe skipe...
Poate esti taman intru orasul acela unde ei au agentul lor. Eu traesc departe de orasele unde sunt ofisuri ei de concordia. Cred ca de aceia ei au hotarit sa aiba cu mine  legatura prin skype.

#985
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Multumesc celor care mi-au raspuns, sunt partiat lamurit deoarece din contract reiese cu totul altceva, insa am sa intreb la sursa direct.
Alexandra, am scris deja mai in spate unde am fost repartizat, 15 mai - Houlbrooke & Son LTD - Herefordshire. Sper sa nu fiu singurul la ferma aia care pleaca, am un nod in gat cand ma gandesc ca voi pleca de unul singur, insa c'est la vie.

#986
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015

View PostSkazzy, on 13 martie 2015 - 09:40, said:

am fost repartizat... - Houlbrooke & Son LTD - Herefordshire

Poftim, poți sa te uiți la ferma ta   -

https://www.google.c...m/data=!3m1!1e3

https://www.google.c...ZwG-SVwf-dg!2e0

Edited by Lomm, 13 March 2015 - 11:25.


#987
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015
Skazzy

Du-te cu autobuz până la Londra prin Paris. Și din Londra poți să ajungi ușor până cel mai apropiat sat de ferma ta, Ledbury. Acolo stăpânu te va lua cu automobil.
Uită-te câte rutiere ai din Londra -

http://www.goeuro.co...DozMTY1NzQ0Mg==

Vezi acolo sunt și trenuri și autobuze.

Numai dacă eu nu am greșit cu ferma. Posted Image

Edited by Lomm, 13 March 2015 - 11:51.


#988
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Multumesc, eu mai mult am scris ca sa stiu daca mai sunt persoane cu aceeasi data de plecare la data amintita, nu sa ma "plang" sau sa primesc informatii, insa merci oricum, e bun sa le primesc la tava.:))
In privinta "stapanului"* (*sper ca e doar o gluma si nu vom fi tratati ca atare) esti sigur ca asta e procedura s.a. sa te ia el doar pe tine cu masina din orasul apropiat?

#989
Lomm

Lomm

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.03.2015

View PostSkazzy, on 13 martie 2015 - 12:20, said:

esti sigur ca asta e procedura s.a. sa te ia el doar pe tine cu masina din orasul apropiat?
Anume la aceasta ferma nu știu cum e. Dar am citit vreo câteva ori că acei de la ferma pot să i ia pe lucrători când ei vin de la țară sa. Chiar și dacă cineva e sângur. Numai rebuie de sunat la dânșii să știu ei când ești la stația. Dar totuna poți să ajungi și însuși că nu e prea departe acel sat de ferma ta.

#990
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Am inteles, merci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate