Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 

Intrebari mecania

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sorin5

sorin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.03.2008
In primul rand imi cer scuze daca postezi gresit!

Pe urma As dori si eu sa discutam in acest topic toate intrebarile intalnite la examenul teoretic la politie pt categoriile C,D,E, structura intrebarilor, de unde putem sa ne documentam, sa lamurim fiecare problema legata de aceste 3 categorii.  Daca are cineva de pus o intrebare sa o pun ezact nu cu cred si nu mai stiu ezact cu era.... etc

O sa incep chiar eu cu o intrebare din cauza care am picat azi examenul la cat C:

Care sunt aventajele gazului petrolier (GPL):
a) Arderea este completa reducandu-se astfel poluare
B ) Uleiul ramane pe cilindri (ceva de genu era forumulat) prelungidu-se astfel durata de a viata motorului
c) Creste puterea motorului cu 8%

care este rapunsul corect si explicati si de ce? eu am pus A si am gresit

Edited by sorin5, 14 January 2009 - 11:24.


#2
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Cum ultimile 2 variante sunt gresite inseamna ca prima ar fi corecta. Ma gandesc ca ar putea fi ceva diferente in modul in care era pusa intrebarea fata de ce ai scris tu aici. N-ai picat de la intrebarea asta, au mai fost altele inainte. :lol:
P.S. Ia uita-te in dictionar dupa cuvantul "ezact"? ;)

Edited by filipxxx, 14 January 2009 - 12:43.


#3
sorin5

sorin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.03.2008
intradevar nu mai imi amintesc bine variant B dar cu siguranta era ceva ca este ungere mai buna la motor si ca ii prelungeste durata de viata a motorului!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate