Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Parola bios si Administrator

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Deci problea este in felul urmator:
Am un laptop care milau dat o firma cand am plecat de la iei in schimbul salariului pe luna resprectiva..
Problea este alta inaite sa mil dea au avut grije sa imi puna parola pe bios si nici nu stiu ce placa de baza are dar o sa aflu cand o sa il desfac sa ii scot bateria
Si au mai facut si doua conturi pe calculator  unul al meu si unul de administrator dar la administrator este iara parola si nu o stiu iar pe contul meu au pus la restricti de nu pot ncii macar sa fac o retea ca nu imi da voie sa scriu ip. s-au sa instalez freun program?
Aveti freo idee cum as putea sa sterg(sparg)(aflu) parola de al bios sa instalez windowsul iara si tot odata se duce si contul de administrator?
Am nevoie neaparat de acel laptop dar nu pot sa fac nimic cu el..
Va rog mult!

#2
obyy1

obyy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.06.2008

View PostNsilviu, on Jan 9 2009, 21:51, said:

Deci problea este in felul urmator:
Am un laptop care milau dat o firma cand am plecat de la iei in schimbul salariului pe luna resprectiva..
Problea este alta inaite sa mil dea au avut grije sa imi puna parola pe bios si nici nu stiu ce placa de baza are dar o sa aflu cand o sa il desfac sa ii scot bateria
Si au mai facut si doua conturi pe calculator  unul al meu si unul de administrator dar la administrator este iara parola si nu o stiu iar pe contul meu au pus la restricti de nu pot ncii macar sa fac o retea ca nu imi da voie sa scriu ip. s-au sa instalez freun program?
Aveti freo idee cum as putea sa sterg(sparg)(aflu) parola de al bios sa instalez windowsul iara si tot odata se duce si contul de administrator?
Am nevoie neaparat de acel laptop dar nu pot sa fac nimic cu el..
Va rog mult!

Daca e AWARD, try 589589. Dar nu merge chiar la toate AWARD-urile. Da cautare pe google la bios remove si vei gasi cateva sugesti.

#3
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Am incercat cu paroal si nu a mers problema este ca am foarte multe restricti adica nu ma lasa sa lansezi nici o aplicatie de foramt instal .exe  am incercat cu windowsul reusind sa apas pe F12 si imi dedea de unde sa booteze dar tot nu a mers se incarca toate fisierele dar cand sa il instalezi sa ii dai eter to continue sau F3 to repar nu merge dai pe ele si spune ceva de genu ca nu poti sa instelaz am incercat cu mai multe windowsuri ...
Am scos si bateria si am tinoto chiar mai mult de 12 ore dar tot nu sa resetat datimi o idee macar sa scap de parola de la administrator ceva ce ruleaza fara a fi instalat pls..

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005

View PostNsilviu, on Jan 15 2009, 22:47, said:

Am incercat cu paroal si nu a mers problema este ca am foarte multe restricti adica nu ma lasa sa lansezi nici o aplicatie de foramt instal .exe  am incercat cu windowsul reusind sa apas pe F12 si imi dedea de unde sa booteze dar tot nu a mers se incarca toate fisierele dar cand sa il instalezi sa ii dai eter to continue sau F3 to repar nu merge dai pe ele si spune ceva de genu ca nu poti sa instelaz am incercat cu mai multe windowsuri ...
Am scos si bateria si am tinoto chiar mai mult de 12 ore dar tot nu sa resetat datimi o idee macar sa scap de parola de la administrator ceva ce ruleaza fara a fi instalat pls..

Google for: How To reset your Windows password

#5
lucifer00

lucifer00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 05.06.2008
Eu zic sa il desfaci sa ii scoti bateria de pe placa de baza. Odata resetat BIOS-ul ii poti pune windows nou si ai rezolvat problema.

#6
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Solutia pentru tine: Linux. Password crack garantat.  :notangel:  Nu stiu daca am voie sa spun mai multe aici, asa ca mai bine da-mi un mesaj privat

#7
Fox_28

Fox_28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.09.2007
Vezi ca este un programel foarte fain de pe care bootezi si poti sterge sau modifica parolele la userii din Windows. Sincer nu-mi aduc acum aminte, dar parca se cheama ceva de genul Windows Password Remover... Incerc sa-mi amintesc si revin...

#8
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Am incercat cu bateria si nu merge tot degeaba am tinoto scoasa mai bine de 24 de ore si nimik tot are parola daca incerc sa scriu in bios parola de trei ora parola care nu o stiu asa la icnercare imi da un numar amre si imi zice sa scriu master password ?
Si nu pot sa bag program pe acel laptop pentru ca imi zice ca nu am dreptu de a rula exe adica sa instalez
Aveti freo idee? pls

#9
Fox_28

Fox_28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.09.2007
Mai incearca o chestie... Stiu ca mergea la sistemele mai vechi...

Ai spus ca poti intra in windows ca user si nu ca administrator

Lanseaza din comand prompt programul debug

iti apare o liniuta. Acolo scrii asa : -e 70 15 (enter); -e 71 0 (enter); -q (iti iese din program)

Dai un restart. In principiu, aceste 2 comenzi ar trebui sa-ti reseteze setarile din bios la cele din fabrica.

Try it, poate mai merg...

#10
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Daca nu ma insel am incercat dar oricum incerc si spun ce se intampla

#11
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
daca nu  e luat in contul unui salariu care crezi tu ca ti se cuvenea te duci cu el inapoi si le expui problema


eu vad ca ai o problema mai grava cu tastatura....ori ea nu stie sa scrie ori ala care o manuieste a sarit peste cateva clase

#12
Nsilviu

Nsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 25.06.2008
Am incercat cu Linux spus de un om ami sus dar nu amers singura parola mia dato pe a lui, adica pe care oa veam si alta nu mai ma dat...
Se poate sa nu fie alt cont ? dar sa am yo restricti ogramda...
S-au macr spunetim cum scap de restricitle acelea

#13
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
ai incercat sa rescrii Bios-ul?

#14
udragos

udragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 15.03.2006

View PostCrash, on Jan 20 2009, 00:03, said:

eu vad ca ai o problema mai grava cu tastatura....ori ea nu stie sa scrie ori ala care o manuieste a sarit peste cateva clase

sia uluat aia masura de sigurante si au pus parol asi pet aste  :lol:
ups, ia uite se ia ...  :D

:rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate