Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Sfaturi auto sh ~6000

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
lasa TDI-ul si ia-ti un benzinar recet adus cu euro 4,km mai putini,rulajul in vest,reviziile cresc sansele sa nu bagi bani rea curand in ea

te incadrezi la ceva 2002-2003

#20
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostAlexIP, on Dec 28 2008, 09:51, said:

Ma iau cu mainile de cap cand vad ce recomandati. :lol:

Loganul e de 100 de ori mai bun daca e de "origine controlata" decat un Golf care e vai mama lui dupa 8-10 ani...adica sa fim clar intelesi, un Golf de 6-7 ani este deja o troaca, daca a depasit 250 de mii de km.Si cere bani la greu, anual.In fiecare an  vei avea de bagat in el ceva mai consistent...de sute  de euro buni.

#21
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
subscriu la postul lui sanddy

#22
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
la banii aia gasesti aveo dotat de max 1 an jumate de la 15.000 km.
devalorizarea crunta a fost deja suportata de primul proprietar, are garantie (sunt si unele serviceuri ok) deci poti sa stai linistit.

pe cand cu o vechitura si diesel pe deasupra...

#23
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004

View Postsanddy1964, on Dec 28 2008, 20:02, said:

Loganul e de 100 de ori mai bun daca e de "origine controlata" decat un Golf care e vai mama lui dupa 8-10 ani...adica sa fim clar intelesi, un Golf de 6-7 ani este deja o troaca, daca a depasit 250 de mii de km.Si cere bani la greu, anual.In fiecare an  vei avea de bagat in el ceva mai consistent...de sute  de euro buni.
daca masina are service la zi, dovedit cu acte nu cu vorbe, poti lua una cu km astia dar cu distributie schimbata, ambreiaj, discuri noi etc. si nu mai cere bani asa multi :)
ca argument si exemplu am un amic cu masina de 300000 si ceva peste km si nu a schimbat decit turbina si distributia (30mil cu totul), masina luata la 220 si tras de ea ca de ciine mort, variant fiind a carat cu ea si materiale de constructii si deseuri si merge fara probleme.

eu am luat-o cu km putini (reali) si am schimbat distributia cind i-a sunat ceasul, discuri+placute fata, bucse fata,  un senzor, o macara geam (aveam kitul de la fostul proprietar) becuri si consumabile asta intr-un an jumate si vreo 60k km.

Multi se sperie de km multi la masina, dar daca masina nu are prea multi km dati inapoi e o alegere buna, dupa o verificare temeinica ori la reprezentanta unde poti obtine istoricul masinii ori la aia din tirg care iti fac diagnoza totala mai putin nr de km.

Nu de multe ori ai sanse sa gasesti masina veche si cu km putini la bani buni pur si simplu ca respectivii au mai multe masini decit pot conduce; personal gasisem anul trecut un allroad din 2002 la 11mii neg (nu era el full dotat, ca era luat din Ro) cu vreo 120k km la bord....respectivii aveau o casuta cu vreo 4 etaje si cind m-am aratat mirat de km putini ai masinii mi-au aratat in parcare si un 307 de 3 ani si vreo 14k km: jenant, nu??? cu asta mai mergem prin Bucuresti :)

Acum fiecare face ce vrea cu banii lui :D

#24
8888

8888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.05.2008
up

multumesc celor care au postat reply-uri..

astept in continuare alte pareri, avertizari....

Daca vede un admin threadul asta l-as ruga sa schimbe titlul in "sfat achizitionare masina, buget 5500E-6000E" , multumesc anticipat :)

LE:...well.. daca lipirea threadului meu cu altul..a fost singura solutie .. it's ok si asa, cu toate ca Hulander si eu dorim alte masini...

Edited by 8888, 05 January 2009 - 18:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate