Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Merita X-Trail Classic (diesel) la pretul de 22.902 EUR?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dinodor

dinodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 26.10.2006
Avand in vedere oferta celor de Nissan pentru x-Trail Classic, m-am gandit sa achizitionez unul. Merita banii acest model? Unii spun ca este un model invechit, neavand nici un sistem de ultima generatie (referindu-ma aici la siguranta). La pretul de 22.902 Eur cat este varianta diesel se poate achizitiona altceva (SUV) comparabil cu X-Trail?

#2
crst_rosu

crst_rosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2008
Modelul vechi e mai bun decat cel nou, e 100% japonez. In cel nou s-au bagat cei de la Renault... Partea nasoala e ca francezii au reusit sa impuna stilul lor si la service: achizitie ieftina si intretinere f. scumpa!

#3
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005
Din cate stiu, x-Trail, modelul precedent (cel vandut acum ca si Classic) a fost o masina reusita - in special in partea de off-road.
Nu stiu care este comportamentul rutier (banuiesc, undeva in media clasei) dar interiorul este spartan si ... ciudat.

Daca ai nevoie de un 4x4 adevarat, pentru drumuri grele si off-road, X-Trail Classic nu are competitor la pretul sau.

Daca insa ai nevoie de o masina mai confortabila, cu o tinuta de drum buna si care sa-ti ofere si iesiri pe drumuri forestiere sau posibilitatea unui off-road usor, eu m-as uita si la oferta de la Subaru Outback.
Au niste reduceri serioase in acesta perioada: http://www.subarumot...ack_prices.html

Motorizarea 2.0 Diesel versiunea AC ( de baza) - 23.681 Euro DDP iar versiunea de top ZS (asta are in plus,tapiterie din piele, trapa, scaun cu reglej electric pt. sofer, faruri xenon) = 25823 Euro DDP.

Din punctul meu de vedere, ca si masina de familie sau chiar pentru un amator de iesiri in aer liber (pescuit, padure, etc) oferta actuala la Outback este mai mlt decat interesanta.

Bine, aici intervine si faptul ca, Outback nu este un SUV ci un Cross-Over in genul Audi AllRoad, Volvo Cross Country sau Skoda Octavia Scout.

#4
dinodor

dinodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 26.10.2006
Da, oferta pentru Outback lansata de Subaru este mai mult decat interesanta. Nu este un SUV, dar avand in vedere reducerea de pret, Outback merita luat in considerare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate