Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia N97

- - - - -
  • Please log in to reply
924 replies to this topic

#37
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 raiiar, on Dec 3 2008, 15:42, said:

Seamana foarte mult cu HTC Tytn II. Poate ca cei mai multi dintre voi nu stiu cum arata modelul asta si ce are sub capota, nu s-au jucat deloc cu el, dar va asigur ca daca este implementat cum trebuie, va fi un device f ok. Windows Mobile e un sistem de operare adevarat, mult mai open (pe cat posibil pt Microsoft), mult mai ok. Symbian mai are de lucru la capitolul asta. La greu.
Totusi, m-am saturat sa am tot felul de probleme de OS, sa crape, sa trebuiasca sa dau restart la 2 zile etc. Ce folosesc cu adevarat pe WinMo, gasesc si pe Symbian.  Vreau sa pot sa vb decent, sa am o tastatura ok pe care sa scriu un mail si mesaje + cateva aplicatii. In plus, camere decente nu prea sunt pe WinMo, cel putin pe device-urile de care sunt eu interesat.
Stim telefonul
Asa tipul asta de deschidere este folosit la mai  multe modele , dar sunt diferente prea mari intre ele
Link: http://www.gsmarena....ytn_ii-2024.php
190 de grame , windows mobile , are pen etc... seamana dar nu rasare :D
Mult mai finut n97 , dar si mult mai fragil decat HTC
Oricum dupa mine 5800 rocks , din cate vazui pe youtube raspunde bine la comenzi , cu prima ocazie 5800 vine la mine :D , sunt sigur ca intre timp vor mai aparea destule noki cu  touch screen :D

Edited by C_BLOCK, 03 December 2008 - 16:52.


#38
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
e tare n97.
probabil cel mai tare (din punctul meu de vedere) la ora actuala.

bateria au imbunatatit-o , ecranul e  touchscreen , tastatura qwerty , acum ..nu stiu cum s-o putea "manevra" cu o singura mana (ca is naspa touchscreen-urile cu o singura mana , majoritatea) .

superb !

#39
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

 Campers, on Dec 3 2008, 16:57, said:

e tare n97.
probabil cel mai tare (din punctul meu de vedere) la ora actuala.

bateria au imbunatatit-o , ecranul e  touchscreen , tastatura qwerty , acum ..nu stiu cum s-o putea "manevra" cu o singura mana (ca is naspa touchscreen-urile cu o singura mana , majoritatea) .

superb !
N97 e cel mai tare telefon cu touch de la nokia.

#40
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

 Steauaboy95, on Dec 3 2008, 08:56, said:

1:Tastatura la Xperia o fi mai "reusita" cum spui tu (mie nu mi se pare deloc...), dar stai sa vedem ergonomia :P
La ergonomie ma refeream si eu, uite-te la spatiu, tab, enter.

 eroarex, on Dec 3 2008, 14:43, said:

problema la 5800 e ca e cam gros are 16mm grosime pe cand n97 doar 18
Xperia 17.
Nokia are 1 (unul) singur telefon cu touch: 5800, cum drq poate fi N97 cel mai tare  :lol: ?

#41
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 prisonbreak, on Dec 3 2008, 16:49, said:

Am mai remarcat insa un lucru. In acele filmulete n97 parea sa se miste foarte repede. Al meu pda asus a639 cu procesor intel de 416 Mhz setat pe maxim nu se misca atit de repede.
asta e avantajul pe care il are asupra ppc urilor pur si simplu symbianul e de 100 de ori mai rapid si nu are lag :D

#42
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 AcidMan, on Dec 3 2008, 12:35, said:

voi comparati un telefon bazat pe windows mobile, un telefon prin excelenta business, foarte configurabil, pe o platforma software buna cu un telefon aratos bazat pe symbian???

cea mai mare porcarie de so, symbian asta ...
Windows Mobile e cea mai de rahat platforma posibila! Sta la mana HTC si Samsung sa le faca interfata...vai de mama lui de OS!

 eroarex, on Dec 3 2008, 12:30, said:

multe poze pe http://dailymobile.se/ sa le savurati cu grija
mi se pare cam fragil daca vedeti in poze mecanismul de slide e din 2 picioruse si ... ar cam face poc
si tastatura aia nu prea cred ca e ergonomica ... oricum pana o sa il vedem in carne si oase mai trec 6 luni timp in care xperia e deja lansat si are si review dar mi se pare mai frumos si interesant designu de la xperia fata de N97 in rest sunt cam asemanatoare
o sa vedem si cum o sa faca nokia si cu portarea aplicatiilor pe platforma asta touch oricum pana o sa vedem avem de testat 5800 care mi se pare ca e exact ca N97 si in curand o sa apara si la noi ... cateva saptamani, intre timp am vazut vreo doua persoane care vand zeemote si abia astept sa iau unu ca e la 35 euroi sa vad cum se descurca cu N95 u meu  si ar fi fost frumos sa vina cu unu la pachet
oricum ce vroiam sa zic ca xperia mi se pare mai bine facut decat nokia si da ambele au avantaje si dezavantaje dar se cam adreseaza aceleiasi clase ... pacat ca slide-ul nu e facut de HTC ca doar deh stim noi ce slide-uri face nokia mai ales la seria N
memoria uriasa cred ca e buna mai ales ca astfel se incadreaza si preferintele impatimitlor multimedia cu colectii de albume pe telefon
32Gb mi se par de ajuns dar mai vine si cu card care desigur o sa mearga si de 32Gb cardul si uite asa 64Gb
nu am gasit nimic de procesor stie careva???
in rest cred ca e un telefon multimedia foarte capabil are si baterie buna de 1500mAh nu ca altele
momentan xperia conduce dar nu sin in top ... normal ca e la aria Nokia, si vom vedea daca si N97 va confirma ... pana atunci poate ... mai vedem
si un review interesant la xperia pentru comparatie ca vad ca pe cei de pe aria sony erricson nu ii intereseaza xperia ...
http://www.phonearen...iew-r_2072.html


Xperia e mai interesant la slide, dar nu e la fel de comfortabil atunci cand il pui pe masa ca N97. :P
Apropo de slide....NOKIA nu e Sony Ericsson sa apara cu numele pe telefon si sa le faca altii (HTC), ca pe domeniul SmartPhone sunt cam praf! :D
Iar cei de la Sony Ericsson....normal ca nu ii intereseaza Xperia....daca nu e telefonulk lor....topicul trebuia creeat pe aria HTC ;)

 kkLM, on Dec 3 2008, 17:53, said:

La ergonomie ma refeream si eu, uite-te la spatiu, tab, enter.

Xperia 17.
Nokia are 1 (unul) singur telefon cu touch: 5800, cum drq poate fi N97 cel mai tare :lol: ?


Mda....eu zic ca atunci cand vom avea noi telefoanele in fata vom putea spune: DA DOMNE! Asta e Ergonimoc, asta e fragil, asta e naspa etc...si cand a aparut N95 8GB in poze am zis: Eh....porcarie de telefon cu Slide....tot N73 Rullz! Dar dupa ce a aparut... :rolleyes:
Te inseli....mai sunt Internet Table-turi cu Symbian si Touch Screem...deci pana la urma N97 Rocks :P

Edited by Steauaboy95, 03 December 2008 - 19:03.


#43
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 Steauaboy95, on Dec 3 2008, 19:02, said:

Windows Mobile e cea mai de rahat platforma posibila! Sta la mana HTC si Samsung sa le faca interfata...vai de mama lui de OS!




Xperia e mai interesant la slide, dar nu e la fel de comfortabil atunci cand il pui pe masa ca N97. :P
Apropo de slide....NOKIA nu e Sony Ericsson sa apara cu numele pe telefon si sa le faca altii (HTC), ca pe domeniul SmartPhone sunt cam praf! :D
Iar cei de la Sony Ericsson....normal ca nu ii intereseaza Xperia....daca nu e telefonulk lor....topicul trebuia creeat pe aria HTC ;)




Mda....eu zic ca atunci cand vom avea noi telefoanele in fata vom putea spune: DA DOMNE! Asta e Ergonimoc, asta e fragil, asta e naspa etc...si cand a aparut N95 8GB in poze am zis: Eh....porcarie de telefon cu Slide....tot N73 Rullz! Dar dupa ce a aparut... :rolleyes:
Te inseli....mai sunt Internet Table-turi cu Symbian si Touch Screem...deci pana la urma N97 Rocks :P
N95 SI N958B sux , asta am zis cand le-am vazut pe net si asta am zis cand le-am vazut in realitate
Ce rost are sa te incurci cu n958g sau n95 simplu cand poti sa ei n82 si scapi de slidere draci laci  :mellow:
Si legat de n97 intradevar pare tel foarte destept , dar nu e telefon pentru mine , vreau tel sa pot sa il folosesc si cand ploua si sa nu imi fac griji de el , n78/n82 sunt telefoane de fuga cum se zice
Intre 5800 si n97 zic clar 5800 , cat mai simplu cat mai bun si nu sunt genul de om care sa care mini-pc dupa mine , vreau tel mic frumos si destept si zic ca n78/82 intra in categoria asta
Acuma depinde si de om , cunosc foarte multi batuti in cap care si-au cumparat n95 doar sa se laude cu el in cercul lor restrans de prieteni , eu vreau tel sa il pot scoate in public fara sa imi fie rusine de caramida
Alegerea telefonului depinde de 2 lucruri : 1 buget si 2 gust , intradevar poti cumpara n95 la jumatate din bani cat te costa n78/n82 dar nu o sa fie asa de rezistent si sa tina bateria asa de mult ca la astea

#44
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 C_BLOCK, on Dec 3 2008, 19:32, said:

eu vreau tel sa il pot scoate in public fara sa imi fie rusine de caramida
Alegerea telefonului depinde de 2 lucruri : 1 buget si 2 gust , intradevar poti cumpara n95 la jumatate din bani cat te costa n78/n82 dar nu o sa fie asa de rezistent si sa tina bateria asa de mult ca la astea


Sa inteleg ca cine are E90 trebuie sa-l tina in buzunar, sa moara de rusine ca are asa o caramida, sa nu mai iasa in public de jena.

Si de unde iei tu n95 la juma' de pret fata de n78/82? n95 e undeva pe la 1300 ron in caz ca nu stiai.

#45
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 prisonbreak, on Dec 3 2008, 20:24, said:

Sa inteleg ca cine are E90 trebuie sa-l tina in buzunar, sa moara de rusine ca are asa o caramida, sa nu mai iasa in public de jena.

Si de unde iei tu n95 la juma' de pret fata de n78/82? n95 e undeva pe la 1300 ron in caz ca nu stiai.
=)) ce zici omule ? cat e n95 ? pe cuvantul tau ? uitete cu cat se vand n95 :) sunt la jumatate din pret decat n78/n82 :) ma amuza rau de tot asta :)) google it :)! acuma mi-am luat tel ! si stiu cu cat se da n95 :)) ahaha
La tel este totul legat de gust , mie numi plac caramizile :D degeaba e destept daca e caramida :) de ce sa ei caramida cand poti alege un 5800 , n82 , n78 etc... tel foarte frumoase si lafel de destepte , un picut mai scumpe ,,, dar daca vrei telefon calumea

Edited by C_BLOCK, 03 December 2008 - 20:32.


#46
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 C_BLOCK, on Dec 3 2008, 20:31, said:

ce zici omule ? cat e n95 ? pe cuvantul tau ? uitete cu cat se vand n95 sunt la jumatate din pret decat n78/n82 :) ma amuza rau de tot asta google it! acuma mi-am luat tel ! si stiu cu cat se da n95 :)) ahaha
La tel este totul legat de gust , mie numi plac caramizile :D degeaba e destept daca e caramida :) de ce sa ei caramida cand poti alege un 5800 , n82 , n78 etc... tel foarte frumoase si lafel de destepte , un picut mai scumpe ,,, dar daca vrei telefon calumea
in leg cu n95-urile alea ieftine,mai mult ca sigur sunt copii CHINEZESTI sau CECT-URI,in niciun caz n95.

5800 e mai caramida decat n95 ;) si daca n95 e caramida...inseamna ca nokia n93 e bascula :deadtongue:

#47
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 Katta92, on Dec 3 2008, 20:42, said:

in leg cu n95-urile alea ieftine,mai mult ca sigur sunt copii CHINEZESTI sau CECT-URI,in niciun caz n95.

5800 e mai caramida decat n95 si daca n95 e caramida...inseamna ca nokia n93 e bascula
Garantez ca nu sunt facaturi :) oricum ma gandesc ca nu te retine cineva sa cauti sa te convingi :) n95 se da pe la 5-6 mil si n82/n78 nu sunt sub 10 mil ( eu vb. de tel impecabile )
Daca zici ca 5800 e caramida e parerea ta :) nui nici-o problema :) mie trebuie sa imi placa telefonul :D ca doar deaia dau bani pe el :)
Gusturile nu se discuta si nici nu se schimba :) uni vor slim, alti clapete , alti slider , alti numai nokia etc... eu nu am pretenti , conteaza sa imi placa modelul ca doar nu o sa raman cu modelul ala toata viata

#48
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 C_BLOCK, on Dec 3 2008, 20:31, said:

stiu cu cat se da n95


Dupa cum te exprimi am senzatia ca se dau la aprozarul din colt, cite 2 la legatura. Vorbeam de pretul la liber, in magazin sau online nou. Nu ma refer la sh si alte shituri. Pe price.ro n82 e mai  ieftin ca n95. Google it yourself.  Daca tu iti iei telefoane de la tuciurii de prin parcari  "la oferta" e treaba ta, dar nu mai fa afirmatii nefondate.

#49
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

 Steauaboy95, on Dec 3 2008, 19:02, said:

Mda....eu zic ca atunci cand vom avea noi telefoanele in fata vom putea spune: DA DOMNE! Asta e Ergonimoc
Ergonomia se poate vedea si din poze ;).

#50
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 prisonbreak, on Dec 3 2008, 20:47, said:

Dupa cum te exprimi am senzatia ca se dau la aprozarul din colt, cite 2 la legatura. Vorbeam de pretul la liber, in magazin sau online nou. Nu ma refer la sh si alte shituri. Pe price.ro n82 e mai  ieftin ca n95. Google it yourself.  Daca tu iti iei telefoane de la tuciurii de prin parcari  "la oferta" e treaba ta, dar nu mai fa afirmatii nefondate.
Hai ma lasi cu cat se da in magazin :) ce draq... doar nu m-am tapit sa dau zeci de mil pe un tel din 2006 :) ce draq.....
Eu vb. de preturile reale cu cat se dau telefoanele 0 minute vb. la vanzare , nu mi-am luat telefonul din magazin ca nu se gasea modelul asta in romania si nici nu am incredere cu cat se dau pe la noi
Oricum n95 e bagat la best deal :)
Eu vb. de piata reala , nu de cat cere cutarita in magazin :)

#51
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 C_BLOCK, on Dec 3 2008, 20:46, said:

Garantez ca nu sunt facaturi :) oricum ma gandesc ca nu te retine cineva sa cauti sa te convingi :) n95 se da pe la 5-6 mil si n82/n78 nu sunt sub 10 mil ( eu vb. de tel impecabile )
Daca zici ca 5800 e caramida e parerea ta :) nui nici-o problema :) mie trebuie sa imi placa telefonul :D ca doar deaia dau bani pe el :)
Gusturile nu se discuta si nici nu se schimba :) uni vor slim, alti clapete , alti slider , alti numai nokia etc... eu nu am pretenti , conteaza sa imi placa modelul ca doar nu o sa raman cu modelul ala toata viata



price.ro
shopmania.ro

Cauta ceva preturi pe acolo si dupa aia vino si povesteste aici ce ai vazut. n95 la 5-6 milioane? poate le vinzi tu la banii astia in piata. si n95 8gb cit e? vreo  8-9 milioane, nu? iar 5800 stii macar cit e de gros? ia citeste niste specificatii. e dublu decit un 6300, spre ex.

#52
C_BLOCK

C_BLOCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 03.12.2008

 prisonbreak, on Dec 3 2008, 20:54, said:

price.ro
shopmania.ro

Cauta ceva preturi pe acolo si dupa aia vino si povesteste aici ce ai vazut. n95 la 5-6 milioane? poate le vinzi tu la banii astia in piata. si n95 8gb cit e? vreo  8-9 milioane, nu? iar 5800 stii macar cit e de gros? ia citeste niste specificatii. e dublu decit un 6300, spre ex.
Au.... ma lasi cu preturile astea tapite , uitete cu cat se da telefonul asta , nu imi veni cu preturi din magazin
Tel asta am avut ocazia sa il iau cu 5 mil la cutie sigilat , asa merg treburile , eu vb. de preturi reale , viata reala ca nu e nimenea tapit sa arunce cu bani pe un tel din 2006 , eu vb. de n95 nu de n95 gb
:) Ma ei cu preturi deastea :) dadui link la cel de la care am luat telefoanele si imi zisa daca vrei sa cumperi tel sigilate sa ii dai id de messinger :))) ahahaha se amuza si el cand vazu cat sunt in magazin in romania :) ce draq... omule , in romania toate sunt scumpe

#53
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Aveti aici filmuletele: http://forum.softped...howtopic=471551

#54
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 C_BLOCK, on Dec 3 2008, 21:05, said:

Au.... ma lasi cu preturile astea tapite , uitete cu cat se da telefonul asta , nu imi veni cu preturi din magazin
Tel asta am avut ocazia sa il iau cu 5 mil la cutie sigilat , asa merg treburile , eu vb. de preturi reale , viata reala ca nu e nimenea tapit sa arunce cu bani pe un tel din 2006 , eu vb. de n95 nu de n95 gb
:) Ma ei cu preturi deastea :) dadui link la cel de la care am luat telefoanele si imi zisa daca vrei sa cumperi tel sigilate sa ii dai id de messinger :))) ahahaha se amuza si el cand vazu cat sunt in magazin in romania :) ce draq... omule , in romania toate sunt scumpe


Nu te supara ca te intreb: ti-e foame tare? maninci litere ( "tapit" , "Ma ei cu preturi deastea" ) si te exprimi cam alambicat .
Si ce inseamna : "asa merg treburile , eu vb. de preturi reale , viata reala"??? WOW! Clanul Soprano e deja depasit, The Godfather e pentru mucosi. you're the man! YOU'RE THE MAN!!!

Grow up kid.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate