Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

domnul si doamna perfectiune

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Sunt in mijlocul oricarui grup, la orice party si la orice discutie.Sunt in centrul atentiei si multi doresc sa ii aiba ca model .
ce  ii face atat de speciali?Faptul ca fumeaza, ca vorbesc foarte usor si cu nonsalanta, cu oricine, despre orice subiect, inclusiv sex?sau  oare pur si simplu asa se nasc si cu asta basta?..

Edited by Ina, 30 January 2005 - 19:43.


#2
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Ce spui tu, e o problema foarte complexa. Evident, in orice domeniu, apar varfurile. De ce sunt acestia mai buni decat ceilalti?...
Da, poate fi vorba de ceva nativ, insa intotdeauna e nevoie si de practica, de educatie etc.
In evidenta, iesi daca esti altfel, insa acest "altfel" nu inseamna neaparat "bine". Poate insemna si "rau". Tu vorbesti de cei ce ies in evidenta in general. E foarte simplu! Poti sa te imbraci combinand haine viu colorate sau care sa fie intr-un puternic contrast(alb-negru), poti sa dansezi foarte bine(sau foarte prost), poti faci orice e altfel decat ceea ce fac ceilalti. Asta iti asigura iesirea in evidenta. Problema este in ce mod vei fi evidentiat. Daca te imbraci viu colorat, o persoana cu bun simt isi va da seama ca te imbraci asa, SPECIAL ca sa atragi atentia si, ca atare, va stii despre tine ca esti complexat. Daca dansezi foarte prost, deasemenea, vei atrage atentia, insa intr-un sens negativ etc.

#3
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu nu cred ca exista cuplul sau individul perfect.....Exista doarsituatii in care unii se evidentiaza mai mult decat altii si tind sa devina un fel de etalon.

In principiu fiinta umana tinde sa se evalueze prin raportare la un ideal sau la cei din jurul sau pe care ii considera ca fiind ideali. Si eu fac la fel insa incer sa ma raportez cat mai putin la cei din jur si cel mai mult la idealul meu.

Nu spun ca cei din jur sunt inferiori si eu oi fi cine stie ce insa eu am avut o perioada in viata ( nu am 80 de ani dar la apreoape 20 am strans multa experienta ) in care am trait pentru altii si prin altii si a fost o mare greseala....acuma cand am schimbat plca sunt cel mai fericit om din lume.

Si atunci imi place sa ma raportez la idealul meu....care este unic asa cum este si personalitatea mea si a fiecaruia dintre noi. De accea...eu nu ii prea ii bag in seama sau nu ma omor privindu-i pe acesti indivizi perfecti.....eu imi vad de paharelul si tigara mea :)

Si intotdeauna am reusit sa ies in evidenta tocmai pentru ca nu sunt perfect si pentru ca nu vreau sa fiu perfect....as fi monoton..sincer. Si tot timpul sunt invitat la petreceri...si ma simt excelent....si fac tot ce se poate face..beau pana cad jos.....dansez de rup.....imi fac de cap cu invitatele (nu va ganditi la prostii....am prietena :) )s si totul este ok.

Iar eu sunt o persoana adaptabila....pot sa beau pana cad jos si sa dansez pana dimineata...sau sa vion imbracat la costum si sa fiu mai mult decat prezentabil. Asta e farmecul vietii....sa te distrezi in fiecare situatie de parca maine ai muri.....si sa nu iti faci griji ca uite ce tare e ala sau uite ce bine arata aia. Sa fie ei perfecti si eu sa chiui la fiecare refern  :P

Edited by morpheusdj, 02 February 2005 - 14:07.


#4
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

morpheusdj, on Feb 2 2005, 14:06, said:

Sa fie ei perfecti si eu sa chiui la fiecare refren  :P

<{POST_SNAPBACK}>


correct :coolspeak:

Edited by Ina, 02 February 2005 - 17:14.


#5
Phenomenon

Phenomenon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 31.01.2005
Nu stiu ce sa spun despre cuplul perfect. Adica stiu: nu se exista asa ceva. De exemplu, eu, fiind perfect (sau, ma rog, 80% perfect datorita unei frustrari in privinta dimensiunilor membrului principal cu care natura putea fi mai generoasa) si fumind cu nonsalanta orice subiect, mi-era usor sa devin centrul atentiei sau macar unul din centrele de atentie, in cazul in care mai erau si alti perfecti prin zona. In momentul in care am gasit femeia perfecta si am incercat sa creez un cuplu perfect ca sa fumam subiectele impreuna si sa se uite ceilalti la noi ca prostii cit de destepti sintem si cit de tare vrem sa sarim in ochi, in acel moment mi s-a pleostit perfectiunea si n-am mai fost deloc amuzant. Asa ca am redevenit perfectul solitar care abureste mai putin perfectele care-si bat capul cu intrebari existentiale de doi lei si carora le plac hainele viu colorate, mai simplu spus un papagal cu pene. Nonsalanta papagalilor e legendara, dar e simplu: ca sa-i faci sa nu mai croncane, stinge lumina si o sa plece singuri la culcare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate