Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

cum afli câte puncte ai?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,082
  • Înscris: 24.02.2006
pai nu pare sa vrea sa fie ajutat. i-am spus deja ca nu exista un astfel de site, el intreaba iar....

#20
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Referitor la prescrierea punctelor de penalizare in 6 luni: toti politistii pe care i-am intrebat afirma ca acest lucru este valabil, insa un instructor auto profesor de legislatie spune ca aceste puncte se cumuleaza. In lege singura referire la anularea punctelor de penalizare se face la art.103 din ordonanta la suspendarea dreptului de a conduce autovehicule. Deci pana la urma unde se specifica acest lucru in lege pentru ca eu nu am gasit inca.

#21
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

View Postgigel de hohențolărn, on Nov 24 2008, 19:58, said:

sunt curios câte puncte se iau pentru oprirea neregulamentară în bucurești (acolo unde oprește tot poporu da unde-i interzis iar parcări din părți, și unde garcea întocmește procese verbale în mod selectiv)

Se dau doua puncte, tocmai am achitat amenda recent :)

Eu ma intreb care-i sansa sa ma pomenesc peste niste luni cu diverse amenzi de depasire a vitezei acasa. Prin Bucuresti merg in mod regulat cu 60, si dupa niste drumuri prin afara am inceput chiar sa merg mai repede, uneori ajung si la 70, foarte rar mai mult de atat. N-am fost oprita niciodata pt viteza, dar sunt ingrijorata ca peste niste luni poate ma pomenesc cu teancul de amenzi. Nu mi-e de bani, ci de puncte

#22
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,082
  • Înscris: 24.02.2006
prin bucuresti nu prea sunt radare fixe. daca e sa te prinda circuland cu viteza, te opresc pe loc.

in afara localitatilor sunt mai multe. termenul legal maxim e de 7 luni de zile (6 luni pt intocmirea PV-ului si inca o luna sa-l faca sa ajunga la tine).

#23
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Post_Smiley_, on Dec 10 2008, 23:24, said:

pai nu pare sa vrea sa fie ajutat. i-am spus deja ca nu exista un astfel de site, el intreaba iar....


exista un fel de site de genul asta, dar presupune un minim efort, sa le introduci cu manuta ta cand te pricopsesti cu ele, dupa care te anunta ei prin email cand expira. am insa impresia ca nu-s suficient de muieti posmagii pentru initiatorul topicului :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate