Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Cum sa ajung la Bruxelles ?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
Sunt din Timisoara si pe 6 februarie 2009 trebuie sa fiu la Bruxelles la gara de nord inainte de 17:00, intoarcerea pe 16 februarie 2009. Pur si simplu nu gasesc bilet de avion, am cautat pe siteurile comaniilor aeriene dar nu gasesc nici o varianta. Cu trenul se poate ? am vorbit cu cineva care mi-a zis ca a schimbat 11 trenuri pana sa ajunga :))

As prefera cu avionul, ar fi prima oara cand merg cu avionul. Ce variante am sa ajung ?

#2
kind_er

kind_er

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.11.2008
Cred ca cea mai ieftina varianta este avionul. Cu autocarul este nasol rau. Platesti mai putin decat la avion dar faci 2 zile in care cheltui bani pe  mancare, sucuri, wc, controale la politie ...... oricum iti garantez ca tot pe la cheltuiala aia ajungi. Dar trebuie sa cauti lowcost.

#3
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
www.wizzair.com Budapesta - Bruxelles (Charleroi), 5 feb., costa pana in 30 euro.
La intoarcere ai mai multe variante, ori tot prin Budapesta, sau prin Bucuresti, tot cu Wizz Air.

#4
kind_er

kind_er

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.11.2008
Poftim oferta ! daca esti sigur de plecarea ta  da repede fuguta si nu pierde timp si fati rezervare ! Nici ghiar gratis nu poti merge .

#5
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
Am vazut oferta, dar e pe 5 februarie... asta inseamna sa stau o zi in Bruxelles ? Cu exceptia unei vacante in Grecia, nu am mai iesit din tara, gasesc unde sa ma cazez pana a 2-a zi ? Care ar fi preturile ?

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
40-60 eur o camera la hotel
mai dai 15-20 eur pe mancare
nu e mare lucru

Edited by aeon, 13 November 2008 - 15:10.


#7
kind_er

kind_er

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.11.2008
vezi pe internet cazare ! Cauta hostal sau hostel ceva de genu asta nu mai stiu exact cum se numeau in belgia. Cred ca mai mult de 30 de euro pe noapte nu este !

#8
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View PostRaynor152, on Nov 13 2008, 14:03, said:

Sunt din Timisoara si pe 6 februarie 2009 trebuie sa fiu la Bruxelles la gara de nord inainte de 17:00, intoarcerea pe 16 februarie 2009. Pur si simplu nu gasesc bilet de avion, am cautat pe siteurile comaniilor aeriene dar nu gasesc nici o varianta. Cu trenul se poate ? am vorbit cu cineva care mi-a zis ca a schimbat 11 trenuri pana sa ajunga :))

As prefera cu avionul, ar fi prima oara cand merg cu avionul. Ce variante am sa ajung ?

Eu as merge cu Brussels Airlines Budapesta-Bruxelles (9:35-11:45) pe 6 februarie si retur tot cu ei pe 16 februarie. Iese un pret de circa 150 euro dus-intors, dar nu trebuie sa schimbi, ajungi la ora potrivita si nu mai bajbai dupa cazare in Bruxelles.

Edited by fly_dream, 13 November 2008 - 23:38.


#9
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007

View Postfly_dream, on Nov 13 2008, 23:36, said:

Eu as merge cu Brussels Airlines Budapesta-Bruxelles (9:35-11:45) pe 6 februarie si retur tot cu ei pe 16 februarie. Iese un pret de circa 150 euro dus-intors, dar nu trebuie sa schimbi, ajungi la ora potrivita si nu mai bajbai dupa cazare in Bruxelles.

Cum ajung la Budapesta ? Tot un avion ar fi scump... tren mai inainte am intrebat... ajunge la 9:20, masina nu am. Oricum as face nu gasesc nici o varianta :(

#10
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

View PostRaynor152, on Nov 15 2008, 11:31, said:

Cum ajung la Budapesta ? Tot un avion ar fi scump... tren mai inainte am intrebat... ajunge la 9:20, masina nu am. Oricum as face nu gasesc nici o varianta :(
sunt curse regulate timisoara-budapesta cu microbuse de-alea mici
cauta imposibil sa nu gasesti transport pana in budapesta

#11
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
Alte variante chiar nu mai sunt ? :( Tind sa plec cu Wizzair, chiar e atat de mic pretul ?

#12
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View PostRaynor152, on Nov 17 2008, 00:08, said:

Tind sa plec cu Wizzair, chiar e atat de mic pretul ?

Da, DACA iti iei biletele acum! Chiar trebuie sa fii in Gara de nord din Bruxelles inainte de 17:00? Ai avea avion Wizzair Budapesta-Bruxelles si pe 6 februarie, insa ajunge la 17:05 (15:05-17:05)...., iar din aeroportul Charleroi pana in oras faci cam o ora... Pe 16 februarie, Bruxelles-Budapesta (17:30-19:25). Fiecare zbor te costa aproximativ 29 euro+10 euro/bagaj cala+4 euro/taxa rezervare.

Din Bucuresti, ai doar pe 5 februarie zbor Wizzair pana la Bruxelles (11:35-13:35) la acelasi pret.

Daca la dus vrei cat mai.... direct (sa nu te ratacesti), mergi cu Austrian Airlines din Timisoara pe 6 februarie (6:00-9:10), cu escala la Viena, dar te costa aproape 7 milioane.... Cu Malev nu este convenabila ora. Te intorci cu Wizzair.

As zice sa iei in considerare autobuz/microbuz Timisoara-Budapesta si apoi Wizzair daca nu arde sa ajungi pe la 18 si ceva....

#13
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,488
  • Înscris: 15.11.2003
Eu mi-am luat prin WizzAir si voi pleca in 29 nov.
Cazarea mi-am gasit-o printr-un site romanesc care cauta preturi mici la cazare. (aici)
Hotel in centru 3* la 60 eur cam / noapte.

Voi reveni cu impresii despre cursa cu avionu Wizz.
E singura varianta care am gasit-o timp de 2 sapt cat am cautat.(ieftin si rapid).

Daca vrei sa vezi toate variantele e un site www.skyscanner.net care arata toate cursele si calculeaza cel mai mic pret pentru o anumita zi.
Daca te mai pot ajuta cu informatii PM dupa 4 dec cand ma intorc

#14
anii_zboara

anii_zboara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.01.2009
Daca tot s-a deschis subiectul vreau sa va intreb ce e de vazut mai important in Brussels. As vrea sa merg in perioada 1-3 mai anul acesta. O parere, un sfat de la cei care au fost?

#15
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Grand Place si barurile de pe langa... unul avea cica cel putin 2000 sortimente de bere belgiana ;)

#16
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postradu103, on Nov 17 2008, 11:58, said:

Eu mi-am luat prin WizzAir si voi pleca in 29 nov.
Cazarea mi-am gasit-o printr-un site romanesc care cauta preturi mici la cazare. (aici)
Hotel in centru 3* la 60 eur cam / noapte.

Voi reveni cu impresii despre cursa cu avionu Wizz.
E singura varianta care am gasit-o timp de 2 sapt cat am cautat.(ieftin si rapid).

Daca vrei sa vezi toate variantele e un site www.skyscanner.net care arata toate cursele si calculeaza cel mai mic pret pentru o anumita zi.
Daca te mai pot ajuta cu informatii PM dupa 4 dec cand ma intorc

Cum a fost cu Wizzul?

#17
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007

Quote

Cum a fost cu Wizzul?

Am si uitat :) A fost foarte ok, zborul a plecat si aterizat la timp si la dus si la intors, pe drum numai nori :P, a fost OK nu stiu ce sa mai zic :)

Sfat, nu va luati priority boarding, e o optiune extra cand cumperi biletul, nu costa mult da inseamna pur si simplu ca cei care nu o au merg in autocarul din dreata care te duce la avion si cei care o au merg in autocarul din stanga care are scaune mai pufoase. Autocarul cu priority urca prin usa din fata a avionului, si ceilalti pe cea din spate :)) Asta in Baneasa, la belgieni era vorba de ordinea in care se urca in avion care era asa : Cei cu priority, apoi cei cu handicap, apoi mamele cu copii, si abia apoi restul lumii :)) Dar nici nu s-a tinut cont :-j

Belgia a fost incredibila :D

Edited by Raynor152, 10 March 2009 - 21:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate