Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Ce parere aveti depsre "CUNUNIILE LEGATE" ?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 654321, on Nov 11 2008, 17:53, said:

Asta pana te vrajeste vreun motan ;)
Intr-un basm cu , a fost odata,
Stiti voi cine a purtat
Cizmulite, ca sa-i poata
Fi cuvantul ascultat

RASPUNS ?

NU CA AM CUNUNIILE LEGATE :P

Edited by kitty2008, 22 November 2008 - 05:16.


#20
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 kitty2008, on Nov 14 2008, 15:45, said:

rog moderatorul sa stearga topicul!!!

mai bine contul :P

apropo, preotul e de alta parere in legatura cu superstitiile.

#21
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

 kitty2008, on Nov 10 2008, 06:52, said:

nu cred in vraji ..... ma poate face cineva sa cred ?

sa aud pareri.....multe multe pareri
:lol:  :lol:  :lol:  :lol: demential postul tau.pe cuvant

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007
Nu cred in vraji, cred in vrajeli.

#23
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
Ma gandeam....dragostea nu e o vraja asa mai puternica si mai comuna?

adica e tot o legatura invizibila metafizica etc..

#24
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009

 kitty2008, on 10th November 2008, 07:52, said:

nu cred in vraji ..... ma poate face cineva sa cred ?

sa aud pareri.....multe multe pareri
NU TRE SA CREZI IN VRAJI DAR DIN PACATE...EXISTA IAR SUBCONSTIENTUL TAU STIE LUCRUL ASTA SI DE ASTA AI SI DESCHIS ACEST TOPIC.

#25
liv_eni

liv_eni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.09.2009

 iuliachristaL, on 1st August 2009, 17:08, said:

NU TRE SA CREZI IN VRAJI DAR DIN PACATE...EXISTA IAR SUBCONSTIENTUL TAU STIE LUCRUL ASTA SI DE ASTA AI SI DESCHIS ACEST TOPIC.
  



ai dreptate,subconstientul stie multe,sa fim atenti ce ne spune.
multi oameni nu cred in farmece, vraji si alte asemenea, dar cei care au fost captusiti cu asa ceva (cununii legate) nu au avut motive de bucurie. chiar daca nu credem in ele ne afecteaza viata iar majoritatea celor care au trecut prin asa ceva nu vorbesc.

Edited by liv_eni, 05 September 2009 - 10:57.


#26
Gliphy

Gliphy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.10.2009

 kitty2008, on 10th November 2008, 07:52, said:

nu cred in vraji ..... ma poate face cineva sa cred ?

sa aud pareri.....multe multe pareri

Avem altceva de lucru decat sa facem scepticii sa creada  :)

#27
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
sunt multe femei frumoase si inteligente, dar care nu-si gasesc perechea
   explicatia ar fi aceea ca barbatii sunt niste fricosi, le este frica de femeile inteligente!

#28
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Vrajile nu sunt altceva, decat mesaje subliminale.
Sunt persoane care iti pot induce in subliminal tot felul de chestii.

Vrajitoarele nu te pot salva, ci numai stiinta. Adica sa inveti sa gandesti pozitiv, si nu negativ.

Legea rezonantei si legea atractiei universale.

#29
phanebest

phanebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.06.2007

 alexisa, on 9th April 2010, 11:30, said:

sunt multe femei frumoase si inteligente, dar care nu-si gasesc perechea
   explicatia ar fi aceea ca barbatii sunt niste fricosi, le este frica de femeile inteligente!

Explicatia ar fi ca in general, persoanele inteligente au abilitati scazute de inteligenta emotionala.

Cu alte cuvinte, femeile frumoase si inteligente sunt de multe ori cam infumurate si egoiste, incapabile sa-i inteleaga pe ceilalti. Si in general nu prea le intereseaza sa-i intelega pe ceilalti - ce nevoie au, la cat sunt ele de frumoase si inteligente ? barbatii ar trebui sa le venereze.

Evident insa, asa cum zicea cineva mai sus, e mai usor sa dai vina pe forte supranaturale, decat sa recunoasti ca e o problema cu tine.

#30
evrika

evrika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.01.2007

 alexisa, on 9th April 2010, 11:30, said:

sunt multe femei frumoase si inteligente, dar care nu-si gasesc perechea
   explicatia ar fi aceea ca barbatii sunt niste fricosi, le este frica de femeile inteligente!

Femeile frumoase si inteligente , la care faci referire exista . Bazandu-se pe aceste doua calitati in viata au fost obisnuite sa obtina multe fara prea mult efort , si ca urmare au impresia ca li se cuvine sa fie tratate intr-un anumit mod (curtenitor care sa mearga pana la slugarnicie). Tipul acesta de femei de obicei empatizeaza foarte putin si nu stiu ce inseamna spiritul de sacrificiu pentru partener decat intr-un anumit sens , adica din partea LUI catre EA . Nu generalizez , exista si exceptii , insa marea majoritate a femeilor frumoase si inteligente care raman necasatorite au aceasta viziune despre ceea ce "li se cuvine". Daca se vor casatori , vor lua fie un barbat sters , sau crescut sub tutela mamei . Barbatii cu un caracter puternic nu vor sta niciodata langa asemenea femei , si daca fac cumva gresala sa "se lege la cap" isi vor remedia gresala , pentru ca se trezesc destul de repede .

#31
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006
cununia se leaga numai la oamenii necasatoriti. este o ata pe care se leaga un fir de par al persoanei careia vrei sa-i legi casatoriile, se fac incantatii sau ceva de genul asta si apoi se leaga de un mort (proaspat). iddea este ca omul caruia i s-au legat casatoriile sa nu se mai poata casatori pana nu i se dezleaga de la mort. evident mortul fiind ingropat la un moment dat treaba devine imposibila.
ma indoiesc de eficienta metodei dar exista o groaza de babe pe la tara care fac treaba asta si inca si mai multe care pazesc mortii cu atentie sa nu li se lege ceva de ei.

#32
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
o femeie inteligenta stie ca un barbat care a gresit o data, va gresi si a doua oara si renunta sa mai investeasca emotional in relatia care nu o va face fericita

#33
Rodik_mi

Rodik_mi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 10.03.2010

 alexisa, on 7th May 2010, 12:31, said:

o femeie inteligenta stie ca un barbat care a gresit o data, va gresi si a doua oara si renunta sa mai investeasca emotional in relatia care nu o va face fericita
  Un barbat care a ,,gresit'' o data  , de fapt a cautat in alta parte ceea ce nu a gasit acasa. Atunci cand sotia l-a ,,iertat'' ar fi trebuit mai intai sa se intrebe ,,de ce a comis-o?" nu doar sa pozeze in victima si plina de marinimie sa-l ierte. Trebuie vazut ce n-a functionat, ce scurtcircuit s-a produs. Si dupa aceea trebuie cu atentie veghiat sa nu se mai repete.
In ceea ce priveste cununiile legate, eu cred ca sta tot in puterea persoanei de-a se autosugestiona. Cand imi doresc un anume lucru, lupt pana in panzele albe sa-l obtin !

#34
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

 alexisa, on 7th May 2010, 13:31, said:

o femeie inteligenta stie ca un barbat care a gresit o data, va gresi si a doua oara si renunta sa mai investeasca emotional in relatia care nu o va face fericita
Fugi tu de-aci cu inteligenta femeii.
Unde era perfectiunea intruchipata  :lol:

Sa povestesc eu ultima mea patanie dupa o relatie de 5 ani in care am pus trup si suflet si eram in stare sa dau orice?
Ar trebui sa va iau pe toate femeile de pe forum la picioare in fund.

Crezi ca daca tu nu pui suflet, vei primi in schimb acea "caldura"? Asteapta tu mult si bine.
O sa te trezesti la batranete ca iti plangi de mila. Ce semeni aia vei culege!

@Rodik_mi, nu prea sunt de acord cu ce spui decat daca ar fi cazul unei casnicii. Aici sta altfel problema, e adevarat.
In casnicie trebuie discutat sa vezi de ce s-a ajuns acolo, ce nu a mars bine la un moment dat... alta Marie cu palarie.

Dar altfel, daca barbatul a pecit-o... sa fie sanatos. Treci mai departe. Inseamna ca nu ti-ai gasit perechea.
Daca nu exista fidelitate, inseamna ca nu exista nici compatibilitate - este un lips acolo.
Apoi se ajunge la dialog. In cuplu trebuie sa existe comunicare, astfel incat sa aflii ce lipseste celuilalt, sa-l completezi.
Dar nici sa incepi sa condamni toti barbatii cum spune alexisa, chiar daca trauma psihica este foarte mare.
Asta e viata. Merge inainte. Scopul nostru este sa ne gasim jumatatea. Ca de-aia se numeste jumatate si nu atarna pe gard.
Chiar daca simti ca n-o vei mai gasi niciodata... asta este. Poate odata te va lovi in cap fara sa vrei :)
Cel putin eu pe principiul asta merg, nu mai sunt in stare sa caut nimic desi a trecut destul de mult timp de atunci.

Edited by Metallman, 06 June 2010 - 12:45.


#35
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 tonks, on 11th November 2008, 20:53, said:

e cum! e pline bisericile de ba doamne care cred in asa ceva, si se roaga la taica popa sa le faca slujba de dezlegare.
E mai usor sa dai vina pe forte supranaturale, decat sa recunoasti ca e o problema cu tine si esti lipsit de realism .

 alexisa, on 9th April 2010, 11:30, said:

sunt multe femei frumoase si inteligente, dar care nu-si gasesc perechea
   explicatia ar fi aceea ca barbatii sunt niste fricosi, le este frica de femeile inteligente!
Sunt destule si din astea urate cu spume care cred ca au cununiile legate in loc sa fie un pic mai realiste , plus ca multe femeie frumoase au pretentii prea mari si nu pot accepta pe oricine sau/si sunt un pic cam curve si oamenii (de nivelul lor) se feresc de ele ca dracu de tamaie ( ca tot suntem pe aria paranormala ). :P

 ultimo, on 15th April 2010, 16:48, said:

Vrajile nu sunt altceva, decat mesaje subliminale.
Sunt persoane care iti pot induce in subliminal tot felul de chestii.

Vrajitoarele nu te pot salva, ci numai stiinta. Adica sa inveti sa gandesti pozitiv, si nu negativ.

Legea rezonantei si legea atractiei universale.
Si eu cred ca daca gandesti negativ asta inseamna ca o sa ajungi sa crezi in vraji si pui insuccesele pe seama vrajilor , fara sa te gandesti ca insuccesele provin tocmai datorita faptului ca tu sau subconstientul tau gandeste negativ .

#36
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

 iuliachristaL, on 1st August 2009, 17:08, said:

NU TRE SA CREZI IN VRAJI DAR DIN PACATE...EXISTA IAR SUBCONSTIENTUL TAU STIE LUCRUL ASTA SI DE ASTA AI SI DESCHIS ACEST TOPIC.

Avatarul tau ma face sa cred ca ai dreptate  :coolspeak:

 darkangelo, on 7th May 2010, 12:14, said:

cununia se leaga numai la oamenii necasatoriti. este o ata pe care se leaga un fir de par al persoanei careia vrei sa-i legi casatoriile, se fac incantatii sau ceva de genul asta si apoi se leaga de un mort (proaspat). iddea este ca omul caruia i s-au legat casatoriile sa nu se mai poata casatori pana nu i se dezleaga de la mort. evident mortul fiind ingropat la un moment dat treaba devine imposibila.
ma indoiesc de eficienta metodei dar exista o groaza de babe pe la tara care fac treaba asta si inca si mai multe care pazesc mortii cu atentie sa nu li se lege ceva de ei.

Interesanta treaba, in sensul ca ar merge intr-un film horror.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate