Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

parere despre un accident

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Hotia e fiziologica in RO! Ar trebui sa se ia masuri aspre impotriva celor care NU APLICA LEGEA! Atunci sa vezi... ai prins ca ia spaga, pa, afara din politie. Ai prins ca a aranjat un dosar ca asta? Pa, intra el la puscarie. Daca nu, o sa continue asa... toti dementii cu bani nu vor face puscarie si isi vor bate joc de viata celorlalti.
In astfel de cazuri - nu mai stiu ce s-a intamplat cu Ferrari la timisoara... - astia trebuie panditi la coltul strazii si omorati in bataie daca justitia nu le face nimic.

#38
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Deci pana la urma stie cineva ce ar putea pati varul meu ca el a plecat in Italia si cica o sa-mi trimita o imputernicire sa-l reprezint eu si avocatul lui,oricum el numai vine prin Ro dak vor sa-l lege, pleaca in Canada  la niste rude ale sotiei lui,e posibil sa-i dea ani de puscarie sau  cu suspendare sau amenda penala?

#39
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
va imputerniceste sa ce? sa fiti legati in locul lui???
daca il leaga crede ca scapa peste ocean??? s-au dus vremurile in care au aparut primii jeans-i ... exista interpol amprente alea alea

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Daca ia, ia cu suspendare,,,ca nu a omorat pe nimeni...daca plateste pagubele, asta e...sta pe bara cateva luni si gata.
Ce nu inteleg eu sunt aceste chestii care treneaza luni si ani de zile, in cazul unui accident sau a unei faze de genul 1 la mie , bla bla
Ce pana mea e asa greu sa-i zica omului: Frate, ai permisul suspendat 90 de zile, daca vrei din acest moment, daca nu, dupa ce se termina procesul.Nu nene, ei trebuie sa te poarte la fiecare doua saptamani sau o luna pe la procuratura ca sa-ti reinnoiesti dovada, etc daca ai facut un accident astepti luni de zile cas acatadicseasca ei sa inainteze dosarul, chiar si cadn e clar despre ce  e vorba.
Si intre timp, isi fac spagile lor pe mai departe,sunt mana in mana cu hotii de masini, etc...

#41
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postsanddy1964, on Nov 3 2008, 20:22, said:

Daca ia, ia cu suspendare,,,ca nu a omorat pe nimeni...daca plateste pagubele, asta e...sta pe bara cateva luni si gata.
Ce nu inteleg eu sunt aceste chestii care treneaza luni si ani de zile, in cazul unui accident sau a unei faze de genul 1 la mie , bla bla
Ce pana mea e asa greu sa-i zica omului: Frate, ai permisul suspendat 90 de zile, daca vrei din acest moment, daca nu, dupa ce se termina procesul.Nu nene, ei trebuie sa te poarte la fiecare doua saptamani sau o luna pe la procuratura ca sa-ti reinnoiesti dovada, etc daca ai facut un accident astepti luni de zile cas acatadicseasca ei sa inainteze dosarul, chiar si cadn e clar despre ce  e vorba.
Si intre timp, isi fac spagile lor pe mai departe,sunt mana in mana cu hotii de masini, etc...
   A primit dovada fara drept de a conduce,de 3 luni nu a primit nici o instiintare  ceva de cercetare doar scrie in PV ca are dosarul nr...... pt. conducere sub influenta alcoolului si ca a lovit usor pe cineva pt. neacordare de prioritate,pe mine ma intriga faptul ca are permisul de 21 ani,nici un eveniment major, a facut Italia-Ro de cel putin 3 ori pe an fara pb  si o pateste aici pt. 3 beri,soarta-asta e acum trage pt. faza asta.....avocatul ia spus ca ia amenda penala pt.  incident,au platit asigurarile pt. reparatia masinii celuilalt,asa mi-a spus el,masina lui a avut doar o julitura pe bara fata,fara victime,nimic grav.Omul regreta fapta,nu e inconstient,are cam 40 ani, a gresit dar poate faptul ca are cazierul curat  îi acorda circumstante atenuante,sta 1 an pe bara,da examen in Italia ia permisul si gata,dar viata lui sa devina un calvar pt. asta nu mi se pare  corect,a gresit plateste dar gradual nu direct parnaie.

Edited by RamboX, 03 November 2008 - 21:22.


#42
flrflr

flrflr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 02.07.2008
Hai sa recapitulam: 1. omul nostru s-a urcat muci la volan; 2. a facut accident; 3. al sau unchi, in urma accidentului (probabil și mai mult ca sigur) a facut infarct si a crapat.

Cum e posibil ca un astfel de individ, care de la bun inceput a comis o infractiune grava in opinia mea urcandu-se muci la volan, sa scape de parnaie?

In occident era HALIT!

#43
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
iar in state ar fi pus pe scaunul electric. Are vreo relevanta?!

#44
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postcosminnuss, on Nov 4 2008, 18:21, said:

iar in state ar fi pus pe scaunul electric. Are vreo relevanta?!
Sa arunce cu pietre cel ce n-a gresit niciodata,sa gresesti e omeneste  platesti pt. greseala ta  dar nu pe scaunul electric,oricine poate gresi.

#45
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005

View PostRamboX, on Nov 4 2008, 19:09, said:

Sa arunce cu pietre cel ce n-a gresit niciodata,sa gresesti e omeneste  platesti pt. greseala ta  dar nu pe scaunul electric,oricine poate gresi.

"Eh... nu stiu cum s-a intamplat, dar mi s-a descarcat pistolul in ceafa aluia!". Nu-i asa?! A gresi este omeneste... Dar ce, nu poti sa gresesti de doua ori?! De cinci ori!? De 40 de ori?! Sau asta nu mai este omeneste?!??

Pun pariu ca respectivul nu "a gresit" pentru prima data, insa acum faptu lui a avut consecintele de mai sus.

RamboX, nu ma refeream la cunostinta ta, ci la cel care si-a bagat unchiul in pamant. Sa nu ajunga si el in situatia asta...

Edited by cosminnuss, 04 November 2008 - 19:20.


#46
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View Postonut, on Oct 31 2008, 17:37, said:

Am facut un accident cu masina si eram baut la mn in masina mai era un unchi care a murit
dar nu din cauza acidentului ci din cauza sperieturi a facut infart si a murit
Eu am intrat intr-un loganin care erau 3 persoane  dar ei nu au patit nimic politia mi-a  
facut testul cu echilotestul si mi-a iesit 1,10 in aer iar la sange astept rezulatul
CAM LA CE MA POT ASTEPTA IMI IA PERMISUL PE CAT TIMP  






       VA ROG MULT DE TOT SPUNETIMI RASP CAT MAI REPEDE

Vezi ca cica s-a scris un cod rutier. Scrie acolo pe cat timp iti ia permisu pentru 1.1 la mie masurat de "echilostestul" ala.
P.S.: Tare faza. Conduce BEAT MORT, merge ca ghiuleaua, omoara un om si reactia lui : "Mama frate ! Cat oi mai sta fara permis ?"  :death:
Ceva imi spune ca o sa faci treaba in viata asta. O sa te descurci bine.

Edited by dan84, 04 November 2008 - 23:47.


#47
onut

onut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2008
Mah stiti cum sa intamplat totul   am intrat in ala cu loganul  eu atunci am iesit pe geam mi-am scos unchiul din masina respira nu avea nici o leziune a venit la luat ambulanta si dupa a murit la spital dupa aya m-au luat si pe mn m-au dus la spital si dupa 4 ore mi-au facut testul si mi-au luat sange iar atunci mi-a iesit 1,10 iar la sange nu a venit rezultatul iar dupa ce au facut astea m-au internat in spital pt ca eram lovit aveam 3 coaste rupte am stat 5 zile internat. Si acum nu stiu ce sa fac  rudele mortului dau declaratie ca nu au nici o pretentie si cei cu loganul la fel  dau si declaratie ca nu au nici o pretentie . Cei care stiti spunetimi si mie ce ma asteapta ca nu stiu o sa imi angajez si un avocat. Va rog ajutatima sp si mie da doar cei care stiu.

Mah stiti cum sa intamplat totul am intrat in ala cu loganul eu atunci am iesit pe geam mi-am scos unchiul din masina respira nu avea nici o leziune a venit la luat ambulanta si dupa a murit la spital dupa aya m-au luat si pe mn m-au dus la spital si dupa 4 ore mi-au facut testul si mi-au luat sange iar atunci mi-a iesit 1,10 iar la sange nu a venit rezultatul iar dupa ce au facut astea m-au internat in spital pt ca eram lovit aveam 3 coaste rupte am stat 5 zile internat. Si acum nu stiu ce sa fac rudele mortului dau declaratie ca nu au nici o pretentie si cei cu loganul la fel dau si declaratie ca nu au nici o pretentie . Cei care stiti spunetimi si mie ce ma asteapta ca nu stiu o sa imi angajez si un avocat. Va rog ajutatima sp si mie da doar cei care stiu.

#48
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
1. In primul rand ai putea sa iti angajezi un profesor de limba romana care sa te invete cate ceva.
2. Daca la 4 ore de la producerea accidentul tu aveai 1.1 la mie, nu vreau sa-mi imaginez cat aveai atunci cand conduceai.
3. Nu-ti mai angaja avocat caci nu are rost!

Sper sa ajungi la puscarie. Eu nu urc la volan nici dupa un pahar de bere.

:death: :bandit:

Edited by cosminnuss, 05 November 2008 - 19:09.


#49
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006
Dupa 4 ore aveai 1.10 la mie????!!!?????

Daca scapi de parnaie eu imi bag picioarele in ea de tara, legea asta inseamna ca e doar pentru dobitocii ca mine care nu ar urca nici dupa ce a facut o frectie cu spirt si care nu ar da SPAGA nici in ruptul capului.

Nu sunt de acord cu parnaia ma repet, dar imi doresc tare mult sa se respecte legea, si legea sa fie lege pentru oricine de la cersetor la gigi becali.

Edited by test_driver, 05 November 2008 - 20:20.


#50
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
E clar, daca singura grija a unui om care a condus rupt de beat este cat ramane fara permis, dupa ce a facut un accident (si nu unul chiar usor, avand in vedere ca avea 3 coaste rupte), a mai si omorat mai mult sau mai putin direct un om, ori ma mut din tara asta de cacat, ori imi iau tanc, ori imi vand masina si recurg la transportul in comun.

Sincer, cred ca topicul e la misto, nu ai cum sa fii atat de incostient, si sa mai faci si publica chestia!

#51
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Tu de ce nu vrei sa faci puscarie?Ca nu am inteles? Ai vreo circumstanta atenuanta in afara faptului ca esti un dobitoc notoriu?Prosti ar fi aia din Logan daca te lasa in pace!Eu unul nu te-as baga in puscarie ci te-as pune sa muncesti in folosul comunitatii vreo 10-15 ani.
Si acum la obiect:
Unchiul tau a murit din cauza accidentului.Daca nu faceai accident nu murea.E clar.Bineinteles ca daca era si el cu capul pe umeri nu avea ce cauta cu tine in masina.Ceea ce ai facut tu reprezinta un cumul de infractiuni: ai condus cu alcolemie peste limita legala , ai vatamat ocupantii Loganului punandu-le viata in pericol, ti-ai omorat unchiul.
Pacat ca trebuie sa faci puscarie! Eu as fi avut alte pedepse pt tine!
INCEARCA SA FII DEMN, ASUMATI VINA, ACCEPTA-TI SOARTA, AI OMORAT UN OM!
NU E ASA CA TE URMARESTE IMAGINEA UNCHIULUI TAU? GANDESTE-TE CA DACA TU NU TE NASTEAI, EL AZI TRAIA!
SA-TI FIE RUSINE PT MODUL CUM GANDESTI!

Edited by kos_funny, 05 November 2008 - 22:17.


#52
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Bai fratemeleu ... tu esti sanatos la cap? Ai 10 ani? Serios ... sau erai muci si cand ai scris mesajele pe forum?

Dupa ce ca ai facut ce-ai facut mai ai inconstienta sa intrebi cat iti ia permisul? Tu oare ai ceva urme de creier in cutia aia craniana? Eu cred ca nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate