Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Convorbiri gratuite si nelimitate intre un abonat Romtelecom si pana la patru abonati Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Hai ca asta e chiar o tampenie, faza ca abonementele de rometelecom si de cosmote trebuie sa fie pe acelas nume....pai ce fac, imi fac 3-4 ab la rom telecom si la fel de multe la cosmote, in aceeasi casa ca sa vorbesc...cu cine...dintr-o camera in alta? Sa am telefon fix in toate camerele nu trebuie sa am si tot atetea abonamente cate camere (si implicit cate telefoane) am, exista splitere....astia sunt chiar idioti...sper sa remedieze porcaria asta, oricum , pe site-ul romtelecom informatiile sunt incomplete si generale, nimic concret...sper sa mai reflecteze asupra conditiilor.

#20
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Cam greu pentru un mamut ca RTC (si cu mai multi clienti) sa scoata o oferta comuna cu nelimitat sau multe minute cu Cosmote. De aici probabil si toate restrictiile.

#21
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Eu am inteles ca numerele se pot defini si nu este obligatoriu sa fie pe numele abonatului Romtelecom

#22
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Posterika4, on Oct 23 2008, 15:08, said:

Eu am inteles ca numerele se pot defini si nu este obligatoriu sa fie pe numele abonatului Romtelecom
acum am sunat la 1930 si a zis ca abonamentl rtc si cele 1-4 abo cosmo trebuie sa fie pe una si aceeasi persoana
halal oferta

#23
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Posterika4, on Oct 23 2008, 14:50, said:

pai Danut este sustinator al altui grup nu al OTE, Vodafone sau Orange.
Deja lipsisei cam mult.
Eu nu sustin pe nimeni, eu sustin concurenta si ofertele corecte.
Nu pot sta indiferent cand vad asemenea mismasuri si tentative inteligente de a fraieri clientii.

View Posterika4, on Oct 23 2008, 15:08, said:

Eu am inteles ca numerele se pot defini si nu este obligatoriu sa fie pe numele abonatului Romtelecom
Adica tu nu crezi ceva ce e oficial?

Quote

Pachetul Fix Mobil Nelimitat este soluția pe care o căutai pentru toată familia: vorbiți cu toții gratuit, de pe fix pe mobil și de pe mobil pe fix. Îți formezi grupul tău: 1 număr Romtelecom și 1 până la 4 numere COSMOTE (abonamente COSMOTE care aparțin aceleiași persoane)
http://www.romteleco...e/promotii.html

Edited by danutz1, 23 October 2008 - 14:28.


#24
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcsachiri, on Oct 23 2008, 15:20, said:

acum am sunat la 1930 si a zis ca abonamentl rtc si cele 1-4 abo cosmo trebuie sa fie pe una si aceeasi persoana
halal oferta
Chiar ca.....
Asta este buna pentru companii, chiar foarte buna pentru companii, dar pentru p.f......nu stiu cine va face asa ceva....

#25
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postcsachiri, on Oct 23 2008, 14:47, said:

pai oricum e aiurea.eu am abonament cosmote,iar parintii abonati rtc,nefiind acelasi titular ce am rezolvat?
muta unul din abonamente de pe un nume pe altul. ce asa mare scofala.

oferta e buna.


e o oferta de familie, nu una generala.

cu prepay nu merge?

#26
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Pentru companii exista deja si nu ma refer la oferta de pe site (companii).

Daca avetio mai multe abonamente mutati fixul pe numele vostru si prelungti contractul pe 2 ani. Trebuie sa aveti puna imaginatie.

#27
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View PostAcidMan, on Oct 23 2008, 15:32, said:

muta unul din abonamente de pe un nume pe altul. ce asa mare scofala.

oferta e buna.


e o oferta de familie, nu una generala.

cu prepay nu merge?
Pachetul Fix Mobil Nelimitat este soluția pe care o căutai pentru toată familia: vorbiți cu toții gratuit, de pe fix pe mobil și de pe mobil pe fix. Îți formezi grupul tău: 1 număr Romtelecom și 1 până la 4 numere COSMOTE (abonamente COSMOTE care aparțin aceleiași persoane)

#28
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAcidMan, on Oct 23 2008, 15:32, said:

muta unul din abonamente de pe un nume pe altul. ce asa mare scofala.

oferta e buna.


e o oferta de familie, nu una generala.

cu prepay nu merge?
Te cam scarpini cu degetul de la piciorul stang, la urechea dreapta.....pai cine crezi ca sta sa isi mute abonementele de la unii la altii, e un deranj destul de mare sa stai cu cereri, aprobari, alte cozi pe la romtelecom si dai de alti tampiti pe acolo....o porcarie intr-un cuvant. Cine vrea sa faca asa ceva, nu are decat dar nu personal nu as fi dispus.
In momentul de fata am fix de la UPC cu care vorbesc nelimitat in orice retea fixa din Romania, la orice ora, oricat...pentru 35 ron...super convenabil...nici nu mai imi trebuie porcaria de la romttelecom de oferta. Cand am auzit prima data de ea, eram foarte incantat si chiar ma gandeam in viitor sa fac si eu pasul, dar in cazul asta, mai mare deranjul...nu se merita.

#29
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Exagerezi putin , nelimitat la UPC = 2000 minute.

In plus daca va avea sau nu oferta succes ramane de vazut. Daca nu se aboneaza multi in aceste conditii probabil vor accepta si ca abonatul sa defineasca alte numere.

#30
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAcidMan, on Oct 23 2008, 15:32, said:

cu prepay nu merge?
Pai nu merge pentru ca doritorii care vor nelimitat cu 1-4 numere pe mobil trebuie sa isi faca abonament. Asa nu ar mai avea sens daca ar merge si la prepay.
Mi se pare o oferta "fortata", te obliga sa iti faci abonament la mobil ca sa poti vb. nelimitat. Nu mi se pare deloc corect.

#31
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
OTE concureaza la noi cu Orange si Vodafone. Nu trebuie sa va raportati la operatori mici gen: RDS, UPC.

#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pana si vodafone are minute comune fix-mobil. Si nu e operator mic.

#33
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Deci Vodafone este operator mare pe fix ? Ce faza tare. Au si ei pana in 10.000 clienti si sunt mari deja.

Oferta Romtelecom este facuta special pentru a atrage clienti in Cosmote dar cu ajutorul Romtelecom, asta e tot.

Edited by erika4, 23 October 2008 - 15:21.


#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu ne raportam numai la fix. E vorba de fix-mobil.

#35
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Posterika4, on Oct 23 2008, 16:20, said:

Deci Vodafone este operator mare pe fix ? Ce faza tare. Au si ei pana in 10.000 clienti si sunt mari deja.

Oferta Romtelecom este facuta special pentru a atrage clienti in Cosmote dar cu ajutorul Romtelecom, asta e tot.

sau pt a nu pierde rtc din clienti :P

#36
brownsugar

brownsugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.04.2008

View Postburgher, on Oct 22 2008, 17:00, said:

lol ...?  :eheyebrow: sa inteleg ca a vrut sa incerce o gluma?
dar totodata a spus si un mare adevar :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate