Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

DIGIMOBIL se lanseaza in .... Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#73
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Au lansat site-ul pentru Digi.Mobil Spania cu informatii complete
http://www.digimobil...prepaid_ro.html
Imi place fraza asta: Preferam sa va facem cadou minute in loc sa cheltuim bani in publicítate. :)
Culmea ironiei se lauda cu cea mai buna acoperire (Telefonica) :P

Edited by Blackhawk, 11 February 2009 - 23:29.


#74
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postparintily, on Feb 8 2009, 22:32, said:

se reincarca cu cartele valorice
Nu, nu exista vouchere; doar incarcare electronica.

#75
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
ZF.ro
RCS&RDS cauta clienti pentru telefonia mobila in autocarele de Spania ale lui Carabulea

RCS&RDS si Attlasib, doua dintre cele mai mari companii locale, au incheiat un parteneriat in urma caruia clientii care calatoresc in Spania cu autocarele companiei de transport controlata de sibianul Ilie Carabulea vor primi cartele prepay gratuite pentru serviciile de telefonie mobila oferite in Spania de operatorul controlat de oradeanul Zoltan Teszari, conform unui anunt al celor doua firme.

?Toti calatorii care cumpara si achita integral, in perioada campaniei, in agentiile Atlassib care functioneaza pe teritoriul Romaniei, contravaloarea biletului de calatorie cu autocarul pe ruta Romania ? Spania, vor primi o cartela SIM pentru serviciul preplatit Digi Mobil din Spania.

Cartela prepaid Digi Mobil Spania va avea un credit inclus de 6 euro, au declarat oficialii RCS&RDS.

Sursa: ZF.ro

Edited by Blackhawk, 02 September 2009 - 12:39.


#76
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
SUPER initiativa !! Bravo RDS ! la cat mai multe (si diverse) astfel de initiative

#77
evertek

evertek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2008

View PostClaudiuGG, on 2nd September 2009, 13:41, said:

SUPER initiativa !! Bravo RDS ! la cat mai multe (si diverse) astfel de initiative
Si cine merge cu Atlassib ? Toti ciumpalacii , autocarele lor sunt naspa rau sa nu mai zic de soferi si manelele care se aud pe tot traseul

#78
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postevertek, on 2nd September 2009, 13:57, said:

Si cine merge cu Atlassib ? Toti ciumpalacii , autocarele lor sunt naspa rau sa nu mai zic de soferi si manelele care se aud pe tot traseul
Dar tu de unde stii?
La o adica ciumpalacii, manelistii... nu au nevoi de telecomunicatii mobile?

Edited by onlyone, 02 September 2009 - 13:03.


#79
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
Nu ma intereseaza cine merg, ce muzica asculta. Sunt mereu pline ochi => sunt o gramada de oameni care primind cartela sim cu 6 euro (moama 6 euro mokaaa! vor zice multi ) si vazand la ce tarife minuscule isi suna familia si prietenii in tara cu siguranta nu se vor intoarce la tarife duble sau chiar mai mari  B) . Intelegi care`i spilu`?  :rolleyes:

Edited by ClaudiuGG, 02 September 2009 - 13:04.


#80
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postevertek, on 2nd September 2009, 13:57, said:

Si cine merge cu Atlassib ? Toti ciumpalacii , autocarele lor sunt naspa rau sa nu mai zic de soferi si manelele care se aud pe tot traseul
Aha... tu cand mergi in Spania (3000km +), mergi cu autocar ultimul racnet in care canta numai muzica clasica?
Nu ti se pare ca daca mergi cu autocar asemenea distanta e oarecum de asteptat sa nu ai niste pretentii deosebite (in afara de pret, desigur)?

#81
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Autocarele Atlassib sunt foarte ok. Eu am fost cu autocarele lor pana in Belgia si a fost mai mult decat ok,
iar initiativa de a face promotii impreuna cu RCS&RDS este chiar o premiera binevenita.

#82
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Dupa ce am intors site-ul digimobil.es pe toate partile tot nu sunt lamurit de tarife... Cand dau sa le aflu si selectez de pe o pagina cu tarife "sun de pe: numar spaniol" e totul ok, cand selectez "sun de pe numar romanesc" nu apare niciun tarif.

Nelamuriri:
1) Daca sun de pe Orange/Voda/Zapp/etc pe DigiMobil prepaid in Spania, ce tarif am? Cel normal de international in acea zona sau tot unul mic precum cel national, si putandu-se suna ieftin doar de pe DigiMobil Romania?
Daca poate cineva clar sa-mi spuna ce tarife sunt de pe DigiMobil Spania in Romania pe orice retea mobila (apel/sms/mms[daca exista]), apoi din Romania in Spania de pe orange/voda/etc pe DigiMobil, si evident cele de pe DigiMobil Romania pe DigiMobil Spania si viceversa, dar aici cred ca sunt 5 centi pe minut si atat.  
ORICUM, toate astea vad ca au si taxa de conectare care difera, de la 5 la 12centi/conectare, ceea ce e destul de aiurea.

Probleme:
2) De pe DigiMobil Spania nu putea sa imi trimita sms deloc pe niciun numar din nicio retea din Romania. Telefonul era setat (centru de mesaje), dar nu putea sa trimita. :huh: Care o fi problema?

3) Mai e o chestie naspa, si nu stiu daca e de la toata ciudatenia cu reteaua lor virtuala, sau daca e de la retelele din Spania care in multe locuri raman fara semnal... Desi are telefonul deschis apare ca e inchis, sau cand apelez imi tiuie telefonul, cateodata sta ~1minut si nu face absolut nimic: nu suna, nu tiuie, nu piuie, nu se inchide, nimic. Asta de la ce o mai fi?

#83
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postd4m4g3, on 18th January 2010, 20:46, said:

Nelamuriri:
1) Daca sun de pe Orange/Voda/Zapp/etc pe DigiMobil prepaid in Spania, ce tarif am? Cel normal de international in acea zona sau tot unul mic precum cel national, si putandu-se suna ieftin doar de pe DigiMobil Romania?
Daca poate cineva clar sa-mi spuna ce tarife sunt de pe DigiMobil Spania in Romania pe orice retea mobila (apel/sms/mms[daca exista]), apoi din Romania in Spania de pe orange/voda/etc pe DigiMobil, si evident cele de pe DigiMobil Romania pe DigiMobil Spania si viceversa, dar aici cred ca sunt 5 centi pe minut si atat.  
ORICUM, toate astea vad ca au si taxa de conectare care difera, de la 5 la 12centi/conectare, ceea ce e destul de aiurea.

http://www.digimobil...prepaid_ro.html

Pt apelurile de pe alte retele nationale in afara de RDS catre Digi.Mobil Spania vei fi taxat conform planului tarifar al operatorului respectiv pt un apel catre Spania pe mobil.
De pe Dgi.Mobil Ro poti suna catre Digi.Mobil Spania cu 5 centi si initia un apel video cu 17 centi/min.

#84
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Mersi de raspuns. :OK: Sa inteleg ca tarifele (nu ma intereseaza inca de pe Digi.Mobil Romania catre X,Y,Z) corecte sunt astea:

- MMS exista in reteaua asta? Daca da, la ce tarife (ca nu le vad nicaieri)?
- Tariful de apel video este de 0.17€ de pe Digi catre Digi, indiferent ca este din Romania catre Spania sau invers? Din Spania catre Romania s-ar putea sa existe in plus taxa de conectare.
- Despre problemele alea 2 de sus ceva pareri?

Attached File  Tarife_DigiSpania.png   20.59K   89 downloads

#85
alleeexxxx

alleeexxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2006
da. cred ca am lamurit-o cu tarifele.    hai sa dam adrese de unde se pot cumpara...pt ca operatoarele de la digimobil te induc in eroare...de ex.iti spun ca sunt 3 adrese intr-un oras....ajungi acolo....si afli ca distribuitoru nu mai e acolo de 3 luni...si suni iar imediat la ele si raspunde alta si iti zice ca doar de la o adresa poti cumpara prepay digimobil si asta tot de 3 luni. sunand de 5 ori in decurs de 2 zile. de la info de baza la indrumare pe strazi cu repere[.ca nu toti romanii de aici au gps pe bord. daca au bord.... ]nu au habar de lucrurile astea marunte. de parca ar fi greu sa le afle...si interesu este mare,nu? bine cele de la info nu pun intrebari doar dau din gura ce li se spune[baga]. profesionalism pauza la manageri. in fine.    am gasit in fuengirola adresa ..in poza...    la magazin romanesc cu nr de tel 677798535 si program in poza...da...produse romanesti gen branza de burduf... :naughty:   zacusca  :OK:  si mult mai multe... deci cartela prepay digimobil si produse ro doi intr-unul la fuengirola. doamna de la magazin suuuuuper de treaba si cumsecade.       sper sa fi fost on topic.    pt romanii din zona.     dati si voi din alte zone pt altii si tot asa. mare lucru sa ajuti macar cu o informatie buna corecta si sa dea rezultatul asteptat, nu?  si cartela este beton.    semnal la greu si afiseaza movistar digimobil deci cred ca pe tot teritoriu spaniei e full.  aici marbella e full. am sunat in ro.se aude cam cu ecou....nu stiu...dar iti faci treaba...

Attached Files



#86
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Vezi ca pe fix in Romtelecom sau mai rar pe fix in Digi.Tel se aude cu ecou. (in general, nu din Digi Spania neaparat).

Edited by Blackhawk, 22 January 2010 - 15:11.


#87
Caustee

Caustee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.06.2008
Legat de problema cu smsurile din digi spania in alte retele, pot spune si eu ca:
- am primit pe un tel din reteaua orange apeluri si sms-uri.
- nu s-au primit smsuri pe digimobil dinspre orange romania si alte retele mobile din spania.

#88
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Tot nu merge treaba cu SMS-urile la mine. Nici acum...
Apropo, cartela asta fiind cu credit, cum aflu cat mai am? O ciudatenie.

LE: Faza cu creditul e rezolvata: *1215.

Edited by d4m4g3, 20 February 2010 - 20:18.


#89
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Mai vin cu o intrebare ca sunt nelamurit... Nu am incarcat pana acum, nu cunosc.
La astia TVA-ul se ia la incarcare sau pe urma, la tarifare?
Mai exact cand vrei sa incarci 5E iti ia 5E+19%=5.95E si esti tarifat cu 5c/min sau iti ia 5E si esti tarifat cu 5c/min+19%=5.95c/min?

Asta pentru ca am observat ca mi-au luat 50c pentru o convorbire de 8:11. Daca TVA-ul s-ar plati inainte la incarcare inseamna ca au furat vreo 9c de la convorbirea aia, insa daca nu e asa, iese oarecum ok  Vreau sa fiu sigur. :)

#90
mrrulebender

mrrulebender

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.02.2010
Incarci 5 euro exact si TVA se aplica la convorbiri.

Edited by mrrulebender, 10 April 2010 - 20:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate